خروج

عکاسی پرتره / نکات ساده اما مهم برای گرفتن عکس بهتر


عکاسی پرتره می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، همه ما می دانیم که چگونه از مردمی که در مقابل دوربین می ایستند، عکس بگیریم اما گرفتن یک عکس پرتره خوب نیاز به دانستن نکاتی دارد که در این مطلب به آن می پردازیم. برخی نکات ساده برای گرفتن عکس بهتر را با شما به اشتراک می گذاریم.

سعی کنید این نکات  ساده اما مهم را اجرا کنید تا تفاوت را حتی در چیزهای کوچک ببینید.

تمرکز بر روی چشم

چشمها نقطه کانونی چهره یک فرد هستند، به طوری که نقاشان خوب باید چشم افراد را در تصاویر برجسته تر کنند. در نظر گرفتن چشم افراد در عکاسی پرتره از جمله قوانین اولیه و مسائل مهمی است که باید رعایت شود.

زمان مناسب را انتخاب کنید

از لحاظ نور پردازی باید در نظر داشته باشید که نور طبیعی عکس های شما را فوق العاده زیباتر می کند. زمان های خاصی از روز برای عکاسی با نور طبیعی مناسب تر است. اغلب به طور طبیعی نور طلوع خورشید و در اوایل صبح ملایم تر است. اگر بتوانید، از زیبایی نور در این زمان استفاده کنید عکس های بی نظیری خواهید داشت.

اگر می خواهید توجه سوژه عکاسی خود را جلب کنید به آن نزدیک شود تا کادر شما را در بر بگیرد. اما اگر سوژه عکاسی شما به گونه ای است که امکان نزدیک شدن به آن وجود ندارد می توانید از یک لنز دوربین بزرگ، مثل لنز 50 میلی متری استفاده کنید.

عکاسی پرتره

راه دیگر برای هدایت جلب توجه بیننده به موضوع انتخاب یک پس زمینه خوب است.

یک پس زمینه خالی را به سادگی  می توان همه جا یافت و پیدا کردن آن برای شما بسیار آن خواهد بود اما اگر فضای خالی برای داشتن یک پس زمینه ساده پیدا نکردید، می توانید از شخص دیگری بخواهید تا تا یک تکه بزرگ پارچه پشت سوژه عکس شما نگه دارد.

 

علی رقم این توضیحات باید متذکر شویم که همیشه لازم نیست برای داشتن یک پرتره جالب از نزدیک عکس برداری کنید. گاهی با برداشتن چند قدم به عقب و در نظر گرفتن محیط اطراف سوژه نیز می توانید عکسی زیبا خلق کنید، فقط باید توجه داشته باشید که پس زمینه عکس کاملا مرتب بوده و باعث نشود که سوژه عکاسی شما نادیده گرفته شود.

عکاسی طبیعت

در بیشتر موارد فلش دوربین سوژه شما را مانند روح رنگ پریده خواهد کرد. البته همیشه اینطور نیست اما بهتر است تا فلش دوربین را خاموش کنید و به جایی بروید تا نور بهتری پیدا کنید.

تمرین کنید

گرفتن یک عکس پرتره خوب با تکنیک های بسیار آسان شروع می شود که هر کسی، حتی افرادی که به ندرت با دوربین سر و کار داشته اند، می توانند با رعایت این تکنیک ها آن را انجام دهند.

فراموش نکنید برای رسیدن به نتایج بهتر تنها نیازمند تمرین زیاد و اعتماد به نفس بالا هستید.

 

جهت دانلود فایل مقاله "عکاسی پرتره / نکات ساده اما مهم برای گرفتن عکس بهتر" روی لینک زیر کلیک کنید:
دانلود فایل مقاله عکاسی پرتره نکات ساده اما مهم برای گرفتن عکس بهتر.pdf


کلمات کلیدی : عکس، عکاسی، چاپ، عکاسی تبلیغاتی، چاپ عکس، سوژه عکاسی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1397/04/20
عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که...
1396/10/20
مشهورترین عکس های دستکاری‌شده تاریخی و سیاسی را با جزئیات ببینید
1396/09/12
مشهورترین عکس های دستکاری‌شده تاریخ را با جزئیات ببینید