خروج

اشتباهات رایج در طراحی بروشور


جلوگیری از اشتباهات رایج در طراحی بروشور

طراحی یک بروشور خوب کار دشوار و غیر ممکنی نیست اما موفقیت بروشور شما به چگونگی طراحی آن و دقت در جلوگیری از اشتباهات رایج بستگی دارد.

امروزه با وجود نرم افزارهای طراحی، طراحی یک بروشور نسبتا آسان است اما نکته ی مهم اینجاست که یک بروشور خوب نیاز به تمرکز و تفکر دارد و باید با دقت و حوصله به آن بپردازید تا در نهایت نتیجه مطلوب را بدست آورید. برای جلوگیری از اشتباهات مرسوم در ابتدا باید به نوع کاغذ، طرح اولیه و محتویات بروشور خود توجه داشته باشید.

کاغذی که از آن استفاده کرده اید در دید کلی  اولین چیزی است که مشتری به آن توجه می کند. پس سعی کنید اندازه و جنس کاغذ، محتویات متنی،طرح کلی و تصاویری که در آن استفاده می کنید پیش پا افتاده و کسل کننده نباشد تا در نگاه اول جذاب به نظر برسد و مخاطب را ترغیب به ادامه دادن کند.

 

واقعیت این است که اکثر مردم با وجود مشغله و دغدغه های بی شمار روزمره، زمان و تحمّل کمی دارند و نهایتا نگاهی سریع به بروشور می اندازند، تنها زمانی برای خواندن بروشور شما وقت می گذارند و  با دقت آن را می خوانند که به آن علاقمند باشند. به همین علت مختصر و مفید بودن مطلب و جذابیت آن برای مشتری نکته بسیار مهمی است.

تا جایی که ممکن است متن را در پاراگراف های کوتاه خلاصه کنید، تیترها را مشخص کرده و لیست نکات مهم را اضافه کنید. مشخص کردن عناوین و لیست کردن نکات مهم جهت ایجاد تمرکز در زمان خواندن بسیار مفید بوده و توجه خواننده را حفظ می کند.

سعی کنید با بروشورهای نامرتب باعث سردرگمی خوانندگان نشوید. خواننده باید بداند محتویات بروشور در مورد چیست و برای خواندن در مورد یک موضوع خاص به کدام قسمت مراجعه کند. سعی کنید یک جریان منظم را در قسمت های مختلف بروشور رعایت کنید تا مخاطب دچار سردرگمی نشود.

برای داشتن طرحی زیبا باید با حوصله سلیقه به خرج دهید، مثلا هزاران رنگ را به طور تصادفی انتخاب نکنید زیرا رنگ های انتخابی شما در طرح کلی تاثیر زیادی داشته و در نگاه اول تاثیر گذارند. در عوض یک پالت رنگ محدود با رنگ هایی بسازید که خوشایند به نظر برسند. توجه داشته باشید که علی رغم رعایت هارمونی رنگ ها بخش اصلی متن باید در آن رنگ پس زمینه قابل خواندن باشد.

به عنوان آخرین و مهمترین نکته پیشنهاد می کنیم که علاوه بر اینکه جذابیت را حفظ کرده و به جزئیات کار توجه می کنید، سعی کنید پیشنهاد و منظور خود را در بروشور شفاف سازی کنید.

 

این نکات برخی از گام های اصلی برای ساخت یک بروشور کارآمد است و در نهایت تمرکز، تفکر و ظرافت در کار می تواند نتیجه بهتری را برای شما رقم بزند.
 
طراحی و چاپ بروشور

 

جهت دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید.


کلمات کلیدی : چاپ، طراحی، بروشور، تبلیغات، طراحی بروشور، چاپ افست، چاپ بروشور


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/03
لیبل ضدآب یک نیاز اساسی برای محصولاتی که در محیط‌های خیس و مرطوب قرار می‌گیرند است. لیبل یا برچسب ضدآب علاوه بر اینکه باید دوام بالایی داشته باشد و...
1399/08/02
چاپ لیبل گرد پر استفاده ترین برچسب برای بسته بندی، بطری شیشه ای، تبلیغات، معرفی کالا، لوگو و... است. چاپ لیبل کاغذی روی کاغذ گلاسه، کاغذ چسب دار و کاغذ شیشه ای، طلایی و متالایز انجام می‌شود.
1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...