خروج

5 نکته مهم در طراحی بروشور


طراحی بروشور

راهنمای طراحی بروشور

در حال حاضر ما در یک دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم اما بسیاری از تراکنش‌ها آنلاین انجام می‌شود اما همچنان چاپ بروشور یکی از روش‌های تأثیرگذار تبلیغاتی است. چاپ این برگه‌های کاغذی بسیار ارزان‌قیمت است و یکی از بهترین روش‌های ارتباط برقرار کردن با مشتری‌های احتمالی در شرایط رو در رو هستند. در دنیایی که روز به روز استفاده از کاغذ در آن کمتر می‌شود، بروشورها می‌توانند باعث ایجاد ارتباط به روش قدیمی با مخاطب شوند. طراحی بروشور مهم‌ترین قسمت برای تأثیرگذاری تبلیغات است. در ادامه در مورد مهم‌ترین نکته‌هایی که در طراحی بروشور باید به آن دقت شود صحبت می‌کنیم.

5 نکته‌ای که باید در طراحی بروشور به آن دقت شود

تابه‌حال شده به یک بروشور نگاه کنید و متوجه شوید انگار یک‌چیزی سر جایش نیست؟ بر اساس تجربه درزمینه طراحی و تبلیغات ایجاد این حس با طراحی اشتباه باعث می‌شود مخاطب با پیام و اطلاعات روی بروشور ارتباط نگیرد درنتیجه تبلیغات برند موفقیت‌آمیز نخواهد بود. در طراحی بروشور یک سری المان‌های طراحی وجود دارند که اشتباه در آن‌ها ممکن است باعث ایجاد این حس در مخاطب شود و باید در طراحی آن‌ها بیشترین دقت را به خرج داد.

مشاهده نمونه های چاپ کاتالوگ و بروشور

 

فضای خالی

به‌طورکلی بروشورها اسناد کاغذهای تبلیغاتی هستند که سریعاً یک شرکت، محصول یا خدمات را معرفی می‌کنند. هدف اصلی در طراحی بروشور این است که مخاطب را وادار به خواندن کند تا یک سری مفاهیم اصلی را در مورد یک موضوع مشخص متوجه شود. بسیاری از شرکت‌ها بیشتر ازآنچه باید اشتباه پر کردن بیش‌ازحد بروشور با اطلاعات بدون طبقه‌بندی کردن نکته‌های مهم را تکرار می‌کنند. این اشتباه ممکن است باعث شود که خواننده در نگاه اول گیج شود و در عرض یک ثانیه بروشور را داخل سطل آشغال بیندازد.

طراحی بروشور

تایپوگرافی مشخص و یکنواخت

فونت استفاده‌شده در بروشور می‌تواند به حس کلی که تلاش در ایجادش دارید کمک کند. اگر بتوانید طرح حروف (تایپ فیس) را با اندازه‌های درست استفاده کنید، پیام شما به‌راحتی به مخاطب منتقل می‌شود و در ذهن می‌ماند. اشتباه بعضی از کسب‌وکارها این است که از چند فونت متفاوت که باهم در تناسب نیستند را در بروشور استفاده می‌کنند این باعث می‌شود در نگاه اول اطلاعات به‌جای یکنواخت بودن غیرقابل فهم به نظر بیایند.

طراحی بروشور

انسجام در برندینگ

بروشور مسئول پخش و توزیع برند شما است پس باید با برندینگ شما همخوانی داشته باشد و در یک راستا باشد. باید دقت داشته باشید تا در طراحی بروشور حتماً از نقاط کلیدی برند شما که می‌خواهید با آن شناخته شوید استفاده شود. بسیاری از کسب‌وکارها وقتی نوبت به طراحی بروشور می‌رسد زیاده‌روی می‌کنند و فراموش می‌کنند که تا هویت برند خودشان را در بروشور نشان دهند تا راحت شناخته شوند.

طراحی بروشور

عکس‌های عالی و مناسب

تصاویر تأثیر مثال نزدنی روی مخاطب دارند و یک عکس می‌تواند به‌راحتی کار هزاران کلمه را انجام دهد. مغز انسان می‌تواند تصاویر را 60 هزار بار سریع‌تر ازجمله ها تجزیه‌وتحلیل کند. شما می‌توانید با انتخاب عکس‌های مناسب برای معرفی برندتان روی بروشور طرز فکر مردم نسبت به کالا یا خدماتتان را کنترل کنید. بهتر است عکس‌هایی که استفاده می‌کنید اوریجینال باشند و از سایت‌های اینترنتی گرفته نشده باشند در این صورت دقیق‌تر می‌توانید پیامی که می‌خواهید را به مخاطب انتقال دهید.

طراحی بروشور

طراحی گرافیک بر اساس برند

گاهی اوقات بروشورها شامل طرح‌های گرافیکی یا قسمت‌های مهمی مثل چارت یا نقشه می‌شوند. به‌جای استفاده از نمونه‌های گرافیکی آنلاین بهتر است با یک طراح گرافیک باتجربه کارکنید تا المان‌های گرافیکی موردنیاز شمارا طوری طراحی کند که باعث تبلیغ برند شما به‌صورت اختصاصی شود. اگر هنوز تیم گرافیکی خودتان را ندارید نگران نباشید همیشه می‌توانید برای چاپ بروشور به‌صورت پروژه‌ای یک تیم طراحی را استخدام کنید.

طراحی بروشور


 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

5 نکته مهم در طراحی بروشور


کلمات کلیدی : بروشور، چاپ بروشور، پخش بروشور، بروشور تبلیغاتی، پمفلت،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/03
لیبل ضدآب یک نیاز اساسی برای محصولاتی که در محیط‌های خیس و مرطوب قرار می‌گیرند است. لیبل یا برچسب ضدآب علاوه بر اینکه باید دوام بالایی داشته باشد و...
1399/08/02
چاپ لیبل گرد پر استفاده ترین لیبل برای بسته بندی، بطری شیشه ای، تبلیغات، معرفی کالا، لوگو و... است. چاپ لیبل کاغذی روی کاغذ گلاسه، کاغذ چسب دار و کاغذ شیشه ای، طلایی و متالایز انجام می‌شود.
1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...