خروج

بروشور چیست و پخش بروشور چه فایده ای دارد؟


بروشور چیست؟

بروشور یک ورق یا سند کاغذی حاوی اطلاعات است که به‌عنوان تبلیغات استفاده می‌شود. بروشور می‌تواند به‌صورت تمپلیت، پمفلت، لیفلت، کتابچه، دفترچه و جزوه تا شود. هدف بروشور تبلیغات از طریق آگاه‌سازی و انتقال اطلاعات است و بیشتر برای معرفی یک شرکت، سازمان، کالاها و خدمات مختلف به مشتری‌های احتمالی یا مردم عادی در جامعه به کار می‌رود. بروشور ها معمولاً قاطی روزنامه‌ها، لای مجله‌ها، قرار دادن در محیط‌های پر رفت‌وآمد و شلوغ و یا به‌طور شخصی توسط افراد مختلف توزیع می‌شوند.

چاپ بروشور

 

هدف از توزیع بروشور چیست؟

هدف اصلی توزیع بروشور این است که اطلاعات خواننده آن نسبت به یک موضوع مشخص که بروشور بر اساس آن نوشته‌شده است افزایش پیدا کند.
بروشور ها می‌توانند توجه یک گروه خاصی (معمولاً تارگت مارکت موضوع مربوطه) را با طراحی گرافیکی زیبا جلب کنند.
بروشور ها می‌توانند باعث تبلیغات محصولات، شرکت، نمایندگی یا خدمات مختلف به‌صورت شهودی شوند.
مشتری‌های احتمالی با خواندن بروشورهایی که حاوی اطلاعات مفید در رابطه با موضوع مشخصی است و فقط تبلیغ محصول نیست به برندها بیشتر اعتماد می‌کنند.
بروشور ها نسبت به تبلیغات در تلویزیون، فضای مجازی، روزنامه یا روی بیلبورد ها مقرون به صرفه تر هستند و برای بیزینس هایی محلی که بودجه‌ی کمی دارند انتخاب تبلیغاتی بسیار مناسبی هستند.
در جهانی که از تبلیغات دیجیتالی اشباع‌شده است، استفاده از بروشور می‌تواند یک وجه تمایز باارزش محسوب شود.

مشاهده نمونه های چاپ کاتالوگ و بروشور

 

انواع بروشور

بروشور انواع مختلفی دارد که نقش‌هایشان باهم فرق می‌کند و برای مقاصد تبلیغاتی متفاوتی استفاده می‌شوند. بروشور ها بر اساس قالب (فرمت) و طرح‌بندی (لی اوت) به پنج نوع کلی تقسیم می‌شوند.

بروشور دروازه ای

این نوع چاپ بروشور خیلی متداول نیست زیرا هزینه‌ی بیشتری نسبت به انواع دیگر صرفش می‌شود اما اگر این نوع چاپ بروشور درست صورت بگیرد می‌تواند تأثیر تبلیغاتی خیلی خوبی داشته باشد. به علت نوع تا شدن این بروشور (حالت کتابی یا دروازه ای) احتمال نگه‌داشتن آن بیشتر است و کاغذ استفاده‌شده در چاپ این بروشور کیفیت بالایی دارد برای همین می‌توان مدت طولانی از آن نگه‌داری کرد.

چاپ بروشور

بروشور دو تیکه یا بای فولد

بروشورهای دوتکه همیشه در اطراف ما پیدا می‌شوند. چاپ بروشور بای فولد بسیار محبوب است و در بسیاری از کسب‌وکارها استفاده می‌شود. بروشور دوتکه طرح‌بندی رسمی‌تری از بروشور سه تکه دارد و بیشتر برای معرفی محصولات، توضیحات همایش‌ها، خلاصه جلسات شرکت‌ها و غیره استفاده می‌شود.

چاپ بروشور

بروشور سه تکه یا ترای فولد

بروشورهای سه تکه را می‌توان از روی اسم آن‌ها شناخت و نیازی به توضیحات بیشتر ندارد. چاپ بروشور سه تکه هم بسیار متداول است و در اطراف ما زیاد دیده می‌شود. این نوع بروشور ها فضای کافی برای نشان دادن عکس‌ها و اطلاعات زیادی در اختراع طراح بروشور می‌زارند و مردم برای خواندن آن‌ها مشتاق‌تر هم می‌شوند.

چاپ بروشور

بروشور آکاردئونی یا زد فولد

در طراحی بروشور آکاردئونی می‌توان کاری کرد که هر ستون به‌طور مجزا به چشم بیاید و یا می‌توان آن را طوری طراحی کرد که بعد از باز شدن تبدیل به یک عکس بزرگ شود درهرصورت چاپ بروشور آکاردئونی می‌تواند پیشنهاد خوبی برای افرادی باشد که به طراحی گرافیک عالی و متمایز اهمیت می‌دهند.

چاپ بروشور

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

بروشور چیست و پخش بروشور چه فایده ای دارد؟


کلمات کلیدی : بروشور، چاپ بروشور، پخش بروشور، بروشور تبلیغاتی، پمفلت،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/03
لیبل ضدآب یک نیاز اساسی برای محصولاتی که در محیط‌های خیس و مرطوب قرار می‌گیرند است. لیبل یا برچسب ضدآب علاوه بر اینکه باید دوام بالایی داشته باشد و...
1399/08/02
چاپ لیبل گرد پر استفاده ترین برچسب برای بسته بندی، بطری شیشه ای، تبلیغات، معرفی کالا، لوگو و... است. چاپ لیبل کاغذی روی کاغذ گلاسه، کاغذ چسب دار و کاغذ شیشه ای، طلایی و متالایز انجام می‌شود.
1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...