خروج

کاپ کیک و مورد مصرف آن


گرچه عموم مردم و مصرف کننده ها کاپ کیک را به عنوان ظرف و کاوری برای پوشش و بسته بندی کیک و فرآورده های مشابه و وابسته به آن می دانند، با این حال تجربه، شیوه ی مصرف و کاربرد های مختلفی برای کاپ کیک یا همان مافین تعریف شده است که شاید خیلی از مصرف کننده ها از این موضوع بی اطلاع باشند و در نتیجه نتوانند مصرف و تجربه های بهتری از کاپ کیک داشته باشند.

کاپ کیک که دستاورد و هدیه ی پیشرفت تکنولوژی و انقلاب های صنعتی (به خصوص صنعت چاپ) به شمار می رود، کاربرد هایی فراتر از تصور و شناخت مصرف کننده ها و خریدار ها دارد. کاپ کیک در مراسم ها، مجلس ها، جشن ها، شادی ها و البته غم و ناراحتی ها، کاربرد ویژه ای دارد. در این مقاله سعی داریم تا به معرفی و تحلیل کاربرد های مختلف کاپ کیک یا همان مافین بپردازیم.

کیک فنجانی

کاپ کیک در مراسم های شادی

همان گونه که می دانید، کیک همواره جزو و عنصر جدایی ناپذیر هر گونه مراسم و مجلس شادی و سرور بوده و هنوز هم هست. در جهان امروزی مردم و مصرف کننده ها بیش از هر چیز به سفارشی سازی، کالا و فرآورده های فردی و انفرادی اهمیت و توجه می دهند. کاپ کیک به این دلیل ساده که کیک را در قالب و شمارش انفرادی توزیع می کند، نقش پر رنگ و برجسته ای در مدیریت منابع و پذیرایی مراسم های شادی دارد و به همین دلیل کاربرد ویژه ای در این خصوص یافته است.

 

کاپ کیک در مراسم های غم و اندوه

یکی از مهم ترین کاربرد های کاپ کیک که البته از نگاه و توجه عموم و مصرف کننده ها پنهان مانده است، استفاده از کاپ کیک در مراسم های ختم و اندوه است. کاپ کیک کاربرد موثر و مفیدی در ارائه و عرضه ی حلوا در قالب های انفرادی و فردی دارد و همین سبب بالا رفتن کیفیت مجلس ها می شود. گرچه امروزه بسیاری از مردم به این نتیجه رسیده اند که می توانند در مراسم های غم و اندوه نیز از کیک برای پذیرایی از مهمان ها استفاده کنند که البته این مورد نیز قابل توجه و تامل است.

کاپ کیک

کاپ کیک در محل کار

تکنولوژی، روند سریع زندگی، افزایش ارتباطات و سریع تر شدن جریان کار، رفت و آمد و مصرف میان جامعه و مردم، سبب شده تا عموم مصرف کننده ها میل و توجه بیشتری به غذا و خوراکی های همراه و حاضری نشان دهند. امروزه می بینیم که سوپر مارکت ها از خوراکی های بسته بندی شده، انفرادی و حاضری پر شده است که بخش مهمی از آن ها را، کیک و فرآورده های مشابه تشکیل می دهند که البته کاپ کیک نیز نقش مهمی در رونق گرفتن این روند دارد.

کاغذ کیک

تولید و گسترش کاپ کیک، فضای گسترده ای را برای رونق یافتن این نوع کسب و کار فراهم کرده است و سبب شده است تا مردم و مصرف کننده های بیشتری به استفاده از این نوع غذا و خوراکی های حاضری و همراه رو کنند. پیش بینی می شود در آینده نیز این روند ادامه یابد و بیشتر شاهد استفاده از کاپ کیک در غذا، خوراکی و کالا های همراه و حاضری باشیم که در نتیجه خود سبب رونق یافتن صنعت بسته بندی و غذا های صنعتی خواهد شد.

 

برای دانلود فایل مقاله ی «کاپ کیک و مورد مصرف آن»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «کاپ کیک و مورد مصرف آن»


کلمات کلیدی : کاپ کیک، کیک فنجانی، کاغذ کیک، پخت کیک، کاغذ کیک ارزان


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/07/05
قیف خامه زنی کاغذی از کاغذ مومی یا کاغذ روغنی ساخته می‌شود و این قیف ها را خودتان هم می‌توانید در خانه بسازید. چگونه می توانیم قیف پلاستیکی درست کنیم؟
1399/07/05
قیف خامه زنی یا قیف قنادی یکی از لوازم شیرینی پزی و آشپزخانه است که برای تزئین کیک، شیرینی، حلوا و غیره استفاده می‌شود.
1398/12/14
در این مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد کاپ کیک برای خوراکی های دیگر بپردازیم تا مصرف کننده را نسبت به دیگر مصارف کاپ کیک آگاه سازیم...