خروج

کاغذ های مومی چه هستند؟


کاغذهای مومی از جمله کاغذ هایی هستند که نقش و جایگاه مهمی در بسته بندی دارد. با گسترش یافتن صنعت بسته بندی، امروز می بینیم که بیشتر جنس ها و کالا های مختلف، حتی کوچک ترین کالا ها، بسته بندی های خاص خود را دارند و همین سبب شده تا میوه، مرکبات و دیگر مواد خوراکی و کالا های مشابه نیز از این گونه ی بسته بندی بهره مند شوند.

کاغذ مومی از شیوه های بسته بندی است که بیشتر برای بسته بندی، رپینگ و پوشاندن کالا و مرکبات هم چون پرتقال، سیب، انار، لیمو، پیاز و نارنگی به کار می رود. بسته بندی این گونه از کالا ها و مرکبات سبب می شود تا در طول مسیر حمل و نقل و نگه داری، سلامت و کیفیت مرکبات و میوه ها حفظ شود و از آسیب های محیط و حمل و نقل هم چون نفوذ رطوبت، نفوذ حشره ها، اثر گذاشتن گرما و سرما بر روی مرکبات و دیگر آسیب های مشابه، در امان باشند.

حال ممکن است این موضوع مطرح شود که کاغذ های مومی که برای بسته بندی و نگه داری از مرکبات به کار می روند، چه ویژگی هایی دارند و چگونه می توانند از مرکبات و دیگر فرآورده ها در برابر آسیب های محیطی، نفوذ رطوبت و حرارت پیش گیری کنند؟

کاغذ مومی

پاسخ این پرسش در بررسی و تحلیل ویژگی های کاغذ مومی نهفته است. در بیانی دیگر، برای درک و پی بردن به چرایی مقاومت این کاغذ در برابر رطوبت، حرارت و گرد و غبار، باید ویژگی ها و شیوه ی فرآوری آن را تحلیل و بررسی نماییم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کاغذ های مومی فرآیند ساخت و پردازش متفاوتی نسبت به دیگر کاغذ ها دارند که سبب شده تا ویژگی هایی چون مقاوم بودن نسبت به آب و چربی و هم چنین مقاومت در برابر پارگی داشته باشند. بر خلاف دیگر کاغذ های رایج، این کاغذ ها از جنس مقاوم تر ساخته شده اند و فرآیند ساخت آن ها، حرارت و انرژی بیشتری طلب می کند. هم چنین زمان و انرژی بیشتری برای تولید و چاپ این کاغذ ها به کار می رود که هزینه ی آن را نسبت به دیگر کاغذ ها، بالا تر می برد.

کاغذ های مومی مقاومت بیشتری نسبت به نفوذ چربی دارند: جنس کاغذ های مومی به گونه ای است که مانع نفوذ چربی به درون ماده ی به کار رفته می شود. این ویژگی سبب می شود تا کاغذ مومی کاربرد گسترده و برجسته ای در بسته بندی میوه، مرکبات و دیگر کالا و خوراکی های مشابه داشته باشد. ویژگی نفوذ در برابر چربی، از خاصیت، جنس و ماده ی اولیه ی به کار رفته در کاغذ های مومی ناشی می شود. هم چنین روش و فرآیند تولید این کاغذ ها نیز نقش موثری در تولید آن دارند.

کاغذ مومی

کاغذ های مومی در برابر نم و رطوبت مقاوم هستند: این کاغذ ها به دلیل گلاسه بودن، نمونه ی خوب، عایق و بادوامی در برابر نفوذ رطوبت و نم هستند که همین ویژگی، آن ها را به گزینه ی کاربردی و مهمی برای بسته بندی میوه و خوراکی هایی که در معرض نفوذ آب و نم هستند، تبدیل کرده است.

در پایان بد نیست بدانید که با افزایش آگاهی عمومی نسبت به سلامت و شرایط استفاده از بسته بندی های مختلف، کاغذ های مومی کم کم به گزینه ی مناسب و بهینه برای بسته بندی و کاور کردن میوه و مرکبات به کار می روند و پیش بینی می شود تا پلاستیک و دیگر بسته بندی های مشابه، جای خود را به کاغذ های مومی و سلفون بدهند.

 

 

برای دانلود فایل مقاله ی «کاغذ های مومی چه هستند؟»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «کاغذ های مومی چه هستند؟»


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ روی پارچه، پیشبند، پیشبند پارچه ای، پیشبند چاپی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/17
هر ماسکی به‌طورمعمول باید حداقل از سه لایه‌ یا بیشتر تشکیل‌شده باشد، ماسک جراحی، ماسک پزشکی، ماسک دندان پزشکی، ماسک تنفسی، ماسک پرستاری و ماسک اسپان باند همگی ماسک سه لایه هستند.
1399/08/13
پیشبند رستوران یک نوع روپوش است که برای محافظت از کارکنان فست فود، رستوران و کافی شاپ(آشپز، سرآشپز، گارسون، باریستا) در کارهای روزمره به کار می‌رود.
1399/08/09
نی پلاستیکی در بسیاری از سرویس های غذایی استفاده می‌شود. با اینکه نی یکبار مصرف پلاستیکی روزانه به تعداد بالایی مصرف می‌شود بد نیست جایگزین‌های آن را هم بشناسید.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ