خروج

پیشبند و کاربرد های آن در خانه


فرقی ندارد که هستید و چه سمت و جایگاهی دارید. به هر حال دست کم یک بار با شست و شوی ظرف، تعمیر و نگه داری ابزار و وسیله های مختلف هم چون ابزار و وسیله های مانده در انباری، ماشین و پشت بام، سرو کار داشته اید. به طور حتم یا لباس کار و یا لباس شخصی خود را به تن داشته اید و شاید به ذهن شما هم رسیده باشد که ای کاش ابزار، محافظ و پوششی ساده، راحت و سریع (برای پوشیدن و درآوردن)، وجود داشت که راحت تر به کار تعمیر و نگه داری یا شست و شوی ظرف و ماشین و دیگر موارد می پرداختیم. پیشبند کالا و ابزاری است که برای این مورد تولید و ساخته می شود. در مقاله ی پیش رو و مقاله ی بعدی قصد داریم تا به معرفی، تحلیل و بررسی پیشبند، به عنوان محافظ و عایقی برای رطوبت، کثیفی و آسیب های محیطی ناشی از شست و شو، تعمیر و نگه داری و دیگر اقدام های مشابه بپردازیم.

پس با ما همراه شوید.

پیشبند

همان گونه که می دانید، پیش بند از جمله ابزار و پوشش هایی است که بیشتر در آشپرخانه و برای پختن غذا و البته شستن ظرف و وسیله های آشپزی به کار می رود.

جالب است بدانید که بر خلاف آن چه امروز می دانیم، پیش بند پیشینه ای دیرینه دارد و از دیر باز و گذشته میان ایرانیان کاربرد داشته است و پیشینه ی آن به کاوه ی آهنگر باز می گردد. در گذشته قشر آهنگر، برای حفاظت از خود در برابر گرما، حرارت و آسیب های ناشی از کوره گری و فرآوری آهن، فلز و دیگر سازه های وابسته، از پیشبند استفاده می کردند. پیشبند در گذشته به مانند محافظ و عایقی در برابر حرارت و رطوبت عمل می کرد و همین سبب شد تا نقش و کاربرد ویژه ای میان قشر کارگر که با ابزار های سخت و سنگین سروکار داشتند، یافته بود.

 

موارد استفاده از پیشبند

پیشبند چاپ شده

برای آشپزی: پیشبند استفاده و کاربرد های گسترده ای در آشپزی غذا و خوراک دارد. پیشبند سبب جلوگیری از بروز و پاشیده شدن روغن، رطوبت، چربی و دیگر ماده های به کار رفته در پخت و پز، به لباس شما می شود. با این روش، لباس شما در طول آشپزی سالم، تمیز و بدون آسیب باقی می ماند و با خیالی آسوده می توانید به آشپزی بپردازید. فراموش نکنید که اغلب مردم به دلیل نگرانی از خیس شدن لباس، پاشیده شدن چربی، کثیف شدن پیراهن و شلوار خود، نمی توانند به خوبی بر آشپزی و کاری که انجام می دهند تمرکز کنند و همین سبب کاهش کیفیت غذا و آشپزی می شود.

پیشبند آشپزخانه

برای تعمیر: هم چنین برای انجام فرآیند و کار های مربوط به تعمیر، نگه داری و تعویض قطعه و دیگر کار های مشابه، می توانید از پیشبند استفاده کنید. همه می دانیم که فرآیند و کار های مربوط به تعمیر و نگه داری هم چون تعمیر آب گرم کن، کولر، ماشین و دیگر کار های مشابه، سختی و مشقت های زیادی از نظر حفظ پاکیزگی و نظافت لباس خواهد داشت. با استفاده از این روش شما خواهید توانست بهتر و بیشتر بر فرآیند نگه داری و تعمیر تمرکز کنید و در نتیجه کارتان را کیفیت بیشتری به پایان برسانید و در عین حال اطمینان خواهید داشت که لباس شما تمیز و سالم باقی می ماند و مشکلی از این بابت متوجه شما نمی شود.

 

برای دانلود فایل مقاله ی «پیشبند و کاربرد های آن در خانه»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «پیشبند و کاربرد های آن در خانه»


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ روی پارچه، پیشبند، پیشبند پارچه ای، پیشبند چاپی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/11/26
زیر بشقابی کنفی را می‌توان در خانه و به‌راحتی ساخت. این زیر بشقابی برای افرادی که می‌خواهند متفاوت باشند اما بودجه زیادی برای خرید طرح‌های خاص ندارند مناسب است.
1399/08/17
هر ماسکی به‌طورمعمول باید حداقل از سه لایه‌ یا بیشتر تشکیل‌شده باشد، ماسک جراحی، ماسک پزشکی، ماسک دندان پزشکی، ماسک تنفسی، ماسک پرستاری و ماسک اسپان باند همگی ماسک سه لایه هستند.
1399/08/13
پیشبند رستوران یک نوع روپوش است که برای محافظت از کارکنان فست فود، رستوران و کافی شاپ(آشپز، سرآشپز، گارسون، باریستا) در کارهای روزمره به کار می‌رود.