خروج

پیشبند و کاربرد های آن در خانه


فرقی ندارد که هستید و چه سمت و جایگاهی دارید. به هر حال دست کم یک بار با شست و شوی ظرف، تعمیر و نگه داری ابزار و وسیله های مختلف هم چون ابزار و وسیله های مانده در انباری، ماشین و پشت بام، سرو کار داشته اید. به طور حتم یا لباس کار و یا لباس شخصی خود را به تن داشته اید و شاید به ذهن شما هم رسیده باشد که ای کاش ابزار، محافظ و پوششی ساده، راحت و سریع (برای پوشیدن و درآوردن)، وجود داشت که راحت تر به کار تعمیر و نگه داری یا شست و شوی ظرف و ماشین و دیگر موارد می پرداختیم. پیشبند کالا و ابزاری است که برای این مورد تولید و ساخته می شود. در مقاله ی پیش رو و مقاله ی بعدی قصد داریم تا به معرفی، تحلیل و بررسی پیشبند، به عنوان محافظ و عایقی برای رطوبت، کثیفی و آسیب های محیطی ناشی از شست و شو، تعمیر و نگه داری و دیگر اقدام های مشابه بپردازیم.

پس با ما همراه شوید.

پیشبند

همان گونه که می دانید، پیش بند از جمله ابزار و پوشش هایی است که بیشتر در آشپرخانه و برای پختن غذا و البته شستن ظرف و وسیله های آشپزی به کار می رود.

جالب است بدانید که بر خلاف آن چه امروز می دانیم، پیش بند پیشینه ای دیرینه دارد و از دیر باز و گذشته میان ایرانیان کاربرد داشته است و پیشینه ی آن به کاوه ی آهنگر باز می گردد. در گذشته قشر آهنگر، برای حفاظت از خود در برابر گرما، حرارت و آسیب های ناشی از کوره گری و فرآوری آهن، فلز و دیگر سازه های وابسته، از پیشبند استفاده می کردند. پیشبند در گذشته به مانند محافظ و عایقی در برابر حرارت و رطوبت عمل می کرد و همین سبب شد تا نقش و کاربرد ویژه ای میان قشر کارگر که با ابزار های سخت و سنگین سروکار داشتند، یافته بود.

 

موارد استفاده از پیشبند

پیشبند چاپ شده

برای آشپزی: پیشبند استفاده و کاربرد های گسترده ای در آشپزی غذا و خوراک دارد. پیشبند سبب جلوگیری از بروز و پاشیده شدن روغن، رطوبت، چربی و دیگر ماده های به کار رفته در پخت و پز، به لباس شما می شود. با این روش، لباس شما در طول آشپزی سالم، تمیز و بدون آسیب باقی می ماند و با خیالی آسوده می توانید به آشپزی بپردازید. فراموش نکنید که اغلب مردم به دلیل نگرانی از خیس شدن لباس، پاشیده شدن چربی، کثیف شدن پیراهن و شلوار خود، نمی توانند به خوبی بر آشپزی و کاری که انجام می دهند تمرکز کنند و همین سبب کاهش کیفیت غذا و آشپزی می شود.

پیشبند آشپزخانه

برای تعمیر: هم چنین برای انجام فرآیند و کار های مربوط به تعمیر، نگه داری و تعویض قطعه و دیگر کار های مشابه، می توانید از پیشبند استفاده کنید. همه می دانیم که فرآیند و کار های مربوط به تعمیر و نگه داری هم چون تعمیر آب گرم کن، کولر، ماشین و دیگر کار های مشابه، سختی و مشقت های زیادی از نظر حفظ پاکیزگی و نظافت لباس خواهد داشت. با استفاده از این روش شما خواهید توانست بهتر و بیشتر بر فرآیند نگه داری و تعمیر تمرکز کنید و در نتیجه کارتان را کیفیت بیشتری به پایان برسانید و در عین حال اطمینان خواهید داشت که لباس شما تمیز و سالم باقی می ماند و مشکلی از این بابت متوجه شما نمی شود.

 

برای دانلود فایل مقاله ی «پیشبند و کاربرد های آن در خانه»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «پیشبند و کاربرد های آن در خانه»


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ روی پارچه، پیشبند، پیشبند پارچه ای، پیشبند چاپی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/08/17
هر ماسکی به‌طورمعمول باید حداقل از سه لایه‌ یا بیشتر تشکیل‌شده باشد، ماسک جراحی، ماسک پزشکی، ماسک دندان پزشکی، ماسک تنفسی، ماسک پرستاری و ماسک اسپان باند همگی ماسک سه لایه هستند.
1399/08/13
پیشبند رستوران یک نوع روپوش است که برای محافظت از کارکنان فست فود، رستوران و کافی شاپ(آشپز، سرآشپز، گارسون، باریستا) در کارهای روزمره به کار می‌رود.
1399/08/09
نی پلاستیکی در بسیاری از سرویس های غذایی استفاده می‌شود. با اینکه نی یکبار مصرف پلاستیکی روزانه به تعداد بالایی مصرف می‌شود بد نیست جایگزین‌های آن را هم بشناسید.
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ