خروج

ماشین های چاپ و بسته بندی کیسه برنج (1)


ماشین های تولید و چاپ کیسه برنج

رفته رفته، با پیشرفت فناوری و گسترش تکنولوژی در زندگی بشر، انسان ها جای خود را به ماشین ها و ربات ها می دهند و کم کم، ربات ها جایگزین قشر کارگر می شوند. واقعیت یاد شده در همه ی جنبه های زندگی بشر نمود دارد و صنعت تولید و چاپ کیسه برنج نیز از آن جدا نیست. به همین دلیل نگارنده بر آن شد تا در این یادداشت و یادداشت بعدی، به تحلیل و بررسی ماشین های به کار رفته در صنعت برنج بپردازد. در ادامه به شرح ماشین های پیشرفته در این صنعت می پردازیم.

 

  • ماشین جامبو بگ مدل P-1000

از جمله ابزار های ساده و کاربردی برای پر کردن کیسه برنج است. این دستگاه وزن مناسب و کارکرد ساده ای دارد که همین فاکتور ها، آن را به یکی از گزینه های اصلی تولید کننده ها برای پر کردن کیسه برنج صنعتی و چاپی تبدیل کرده است. دقت بالای این دستگاه در پر کردن کیسه های برنج، از دیگر امتیازهای این دستگاه است که می توان از آن نام برد. از این دستگاه برای پر کردن کیسه برنج و یا اندازه گیری وزن دانه ها و برنج به کار می رود. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توانیم به بازدهی و بهره وری بالای آن اشاره کنیم. این دستگاه می تواند در هر ساعت 15 کیسه برنج را پر کند. افزون بر این، ارتفاع بالای این دستگاه و اندازه ی آن، امکان بار گذاری کیسه برنج های مختلف را در سایز گوناگون، فراهم آورده است. در زیر می توانید تصویری از این دستگاه پر کردن کیسه برنج را ببینید.

ماشین طراحی کیسه برنج

 

  • سری BG

مورد دوم نیز هم چون مورد نخست، دستگاهی است که از آن برای پر کردن کیسه های برنج استفاده می شود. بر خلاف مورد نخست، این دستگاه بیشتر برای کار های فشرده و سنگین استفاده می شود. برای حجم و اندازه های بالا، این دستگاه بسیار مقرون به صرفه و کاربردی است. هم چنین به دلیل نیمه-اتوماتیک بودن، به یک گزینه ی کاربردی برای حجم و تعداد بالای کیسه ی برنج تبدیل شده است. به دلیل ورودی مناسب، از این دستگاه می توان برای بسته بندی دانه های مختلف از جمله دانه های پوسته پوسته، پودر و دانه های رایج نیز استفاده کرد. به دلیل نیمه اتوماتیک بودن این دستگاه، برای پر کردن کیسه تنها به "یک" اپراتور نیاز است و بقیه ی کارها توسط دستگاه انجام می شود که این خود صرف جویی در هزینه و زمان را به دنبال خواهد داشت. از این دستگاه برای گونه های مختلف دانه و پودر های خوراکی از جمله آرد، برنج، شکر، غذای حیوانات، سویا، دانه ها، ذغال، سیلیس، بتن و انواع کودها، استفاده می شود. تصویر زیر نمایی از این دستگاه است.

ماشین طراحی کیسه برنج

 

  • سری PTS

مورد سوم، دستگاهی است که مجرای ورودی وسیع و قیف مانندی دارد و همین سبب شده تا از این دستگاه بتوان برای ریختن متریال و دانه های مختلف در بسته های پلی اتیلن، کاغذی یا کیسه های پارچه ای و گونی، استفاده کرد. ساختار و طراحی فشرده و پیچیده ی این دستگاه، سبب شده تا به راحتی بتوان از آن در فضاهای محدود نیز استفاده کرد.

«دستگاه های یاد شده، همگی مجهز به یک کیسه یاب هستند که سبب می شود تا فرآیند پر کردن کیسه، با دقت و نظافت بیشتری انجام گیرد". تصویر زیر، دستگاه یاد شده را نشان می دهد».

ماشین طراحی کیسه برنج

  • پی. تی. آر. سری 1030

این دستگاه هم چون مورد سوم است و بیشتر برای مورد هایی کاربرد دارد که بیش از یک نوع پارچه و متریال در کیسه برنج یا گونی برنج به کار رفته باشد. افزون بر این، دستگاه یاد شده می تواند برای اندازه های مختلف کیسه و گونی برنج نیز به کار رود. این دستگاه از دو ربات فانوک استفاده می کند. یکی از این ربات ها برای هدایت کردن کیسه ی خالی و دیگری برای کنترل کردن پر شدن کیسه، به کار می روند. هر دو ربات، با ساده کردن فرآیند مکانیکی دستگاه و محدود کردن تعداد قطعه و بخش های متحرک درون آن، سبب دقت هرچه بیشتر دستگاه در انجام فرآیند پر کردن کیسه برنج می شوند. از سویی دیگر، رباتی که مسئولیت هدایت کیسه را بر عهده دارد، خود از راه یک سیستم نظارتی، از ابتدای کار تا زمان پر شدن و بسته شدن کیسه، آن را کنترل می کند. این دستگاه هم چنین می تواند برای کیسه های باز، کاغذی، لمینتی و متخلخل نیز به کار رود. این دستگاه، ماشینی چند منظوره در صنعت برنج و کیسه برنج است که افزون بر انعطاف بالا، می تواند برای پر کردن گونی و کیسه های برنج بزرگ نیز به کار رود و با مکانیزم های مختلف، کار کند. تصویر زیر نمایی از این ماشین را نشان می دهد.

ماشین طراحی کیسه برنج و بسته بندی

نظر به کاربرد، تنوع و گستردگی ماشین های طراحی و بسته بندی کیسه برنج، نگارنده بر آن شد تا در مقاله هایی دیگر، به نمونه های دیگری از ماشین های یاد شده بپردازد تا خواننده آگاهی بیشتری نسبت به این موضوع کسب کند.

برای دانلود فایل مقاله ی «ماشین های چاپ و بسته بندی کیسه برنج» بر لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل مقاله ی «ماشین های چاپ و بسته بندی کیسه برنج»

 

 


کلمات کلیدی : ماشین چاپ، ماشین بسته بندی، ماشین طراحی، چاپ کیسه برنج، بسته بندی کیسه برنج


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/22
مصرف درست برنج فواید زیادی برای جوانسازی پوست و مو، لاغری، سلامت قلب و دستگاه گوارش و... دارد. فقط کافی است بدانید چگونه باید برنج را مصرف کنید.