خروج

بسته بندی با کاغذ روغنی


کاغذ روغنی کاغذی ست که بیشتر در صنایع خودروسازی، غذایی و ابزار سازی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد آن در صنایع خودروسازی و ابزار سازی از آن جهت است که مانع زنگ زدن ابزار آلات می شود و به دلیل خاصیتی که دارد، به عنوان یک محافظ در برابر زنگ زدگی عمل می کند. این کاغذ در صنایع غذایی هم زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و به خصوص برای شیرینی پزی استفاده می شود. به عنوان کاغذ زیر کیک، کاغذ کیک یزدی و یا بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مقاله می خواهیم در مورد کاربرد های کاغذ روغنی در شیرینی پزی و نحوه استفاده از آن صحبت کنیم.

کاغذ روغنی

کاغذ روغنی و آشپزی

قبل از این که خمیر کیک یا شیرینی تان را روی کاغذ روغنی قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که کاملا خنک شده باشد چون گرمای کاغذ روغنی باعث از هم پاشیده شدن خمیر می شود.

اگر خمیر آماده شده به اندازه کافی کره یا روغن دارد، نباید کاغذ روغنی را چرب کنید. چون باعث وجود چربی زیاد در کیک و شیرینی شما می شود.

اگر خمیر شما تکه های شکلات یا گردو دارد، حتما روی کاغذ آرد بپاشید. چون تکه های شکلات یا گردو به کاغذ چسبیده و می سوزد.

برای چرب کردن کاغذ از کره یا روغن گیاهی استفاده کنید. روغن مایع چون در حرارت بالا سریع می سوزد، برای این کار مناسب نیست اما اگر کره شما بدون نمک باشد (در بازار می توانید با نام کره بدون نمک جستجو کنید) یا گیاهی باشد، مشکلی به وجود نمی آید.

بعد از خارج کردن ظرف از فر، اجازه دهید سرد شود و بعد شیرینی یا کیک را از کاغذ جدا کنید. در غیر این صورت احتمال چسبیدن کاغذ به کیک یا شیرینی شما وجود دارد.

کاغذ روغنی

برای پخت غذا ها می توانید از کاغذ روغنی استفاده کنید. مثلا می توانید ماهی، مرغ یا سبزیجات را درون آن قرار دهید و کاملا آن را با کاغذ بپوشانید و سپس درون فر قرار دهید. بسیاری از خوراک ها با این کاغذ درست می شود و باعث می شود ماده غذایی در فر خشک نشود. این کاغذ تحمل دما تا 220 درجه سانتی گراد را دارد و مشکلی برای آن پیش نمی آید.

تاثیر بسته بندی با کاغذ روغنی

نگهداری از مواد غذایی را راحت تر می کند و به حفظ تازگی آن ها کمک می کند.

بالای برخی پنیر ها یک کاغذ روغنی وجود دارد که از خشک شدن پنیر جلوگیری می کند و تمام سطح رویی پنیر را مرطوب نگه میدارد.

در برابر گرما و روغن مقاوم است.

برای لفاف بسته بندی محصولات گوشتی مانند همبرگر و... قابل استفاده است.

به عنوان پوشش برای انواع مواد نفتی یا روغنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی با کاغذ روغنی" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : کاغذ،کاغذ روغنی،بسته بندی،بسته بندی محصول،کاغذ کاپ کیک،لفاف بسته بندی،بسته بندی با کاغذ روغنی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/11/05
یادگرفتن بسته بندی کادو برای هدیه دادن در مواقع خاص مثل هدیه ولنتاین یا کادو تولد می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. حتماً نیازی نیست که از جعبه های کادویی گران قیمت یا...
1399/11/03
این تکنیک هنری در بسیاری از آثار هنری امروزی و توسط هنرمندان بزرگ استفاده می‌شود اما در این مقاله آن را به‌صورت کاردستی ساده روی کاغذ آموزش می‌دهیم.
1399/11/02
قدیمی تر ها برگ ها گل رز یا یا گلبرگ های دیگر را لای کتاب میزاشتند و از آن ها نگه داری می کردند اما اگر می خواهید شکل و رنگ برگ و گلبرگ کاملا حفظ شود می توانید...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ