خروج

بازیافت کاغذ باطله


روزانه تعداد زیادی کاغذ استفاده می کنیم و خیلی از آن ها را دور می ریزیم اما تا کنون به این موضوع فکر کرده ایم که برای این تعداد کاغذی که استفاده می کنیم، چقدر به محیط زیست آسیب می رسد؟ در این مقاله می خواهیم در مورد بازیافت کاغذ باطله صحبت کنیم تا قدمی برای حفظ محیط زیست باشد و کمتر به آن آسیب برسانیم.

کاغذ باطله

چه راه هایی وجود دارد تا کاغذ باطله را بازیافت کنیم؟

  • یکی از این راه هایی که می توانید از کاغذ باطله استفاده کنید در پرینتر است. می توانید کاغذ های استفاده شده را به عنوان چک پرینت استفاده کنید و در نهایت متوجه خواهید شد که خیلی در مصرف کاغذ صرفه جویی کرده اید.
  • کاغذ باطله را در اختیار کودک تان قرار دهید تا با آن بازی کند و روی آن نقاشی کند.
  • با کاغذ های باطله کاردستی درست کنید. شکل های اوریگامی بسازید.
  • از کاغذ های باطله به عنوان چرک نویس استفاده کنید. اگر دانش آموز یا دانشجو دارید، کاغذ باطله را در اختیارش قرار دهید تا از آن ها به عنوان چرک نویس استفاده کند.

بازیافت کاغذ باطله

ساخت کاغذ باطله در منزل

قبل از این که کارتان را شروع کنید، یک تخته چوبی یا یک آویز فلزی تهیه کنید که بعد از این که خمیر کاغذ را آماده کردید، بتوانید کاغذ را به شکلی که دوست دارید دربیاورید. اما برای این که از کاغذ های باطله بتوانید دوباره استفاده کنید و آن ها را بازیافت کنید، کاغذ های دور ریختنی را یک جا جمع کنید، آن ها را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید و با آب مخلوط کنید و آن ها را داخل مخلوط کن بریزید. دو سوم مخلوط کن باید با آب گرم پر شده باشد و سپس مخلوط کن را روشن کنید تا کاملا مخلوط شوند و به یک خمیر کاغذی شکل نرمی برسید. اگر از این کاغذ می خواهید برای نوشتن استفاده کنید باید 2 قاشق چایخوری نشاسته مایع به آن اضافه کنید. برای این که بتوانید کاغذی تهیه کنید که به راحتی روی آن بنویسید، باید جاذبه کمتری داشته باشد. کمی نشاسته را به عنوان ماده آهار دهنده کاغذ استفاده کنید. پس از مخلوط شدن خمیر آماده شده را در یک ظرف کم عمق بریزید. سپس آن را قالب بزنید و در فضایی قرار دهید تا خشک شود.

اگر بین کارتان متوجه شدید که آب اضافی در حین قالب زدن از کاغذ خارج می شود، از کاغذ هایی که مخصوص شیرینی پزی هستند یا از کاغذ های اسفنجی به عنوان پوشش در زیر خمیر استفاده کنید. این کار باعث می شود به نتیجه بهتری برسید.

با این کار کاغذ باطله را دوباره بازیافت کردید و به محیط زیست کمک کرده اید.

جهت دانلود فایل مقاله "بازیافت کاغذ باطله" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : کاغذ،کاغذ باطله،روزنامه،بازیافت،بازیافت کاغذ،بازیافت کاغذ باطله،کاغذ های باطله


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به ...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد