خروج

اهمیت کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق خواب


اتاق خواب همیشه باید فضایی باشد که محل آرامش باشد و بتوان در آن استراحت کرد و از دغدغه های روزانه رهایی پیدا کرد. به همین دلیل دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار است. کاغذ دیواری در دکوراسیون به دلیل تنوع زیاد و طرح و رنگ های خاصی که دارد، همیشه بیشتر از رنگ کردن و نقاشی کردن مورد توجه بوده است. در این مطلب می خواهیم تلاش کنیم اهمیت کاغذ دیواری و انتخاب طرح و رنگ آن را به شما نشان دهیم.

انتخاب کاغذ دیواری بیشتر بر اساس سن و سلیقه دسته بندی می شود. برای اتاق خواب کودک از طرح های شاد و کودکانه و یا شخصیت های کارتونی استفاده می شود و برای اتاق خواب بزرگتر ها می توان از طرح های جذاب و متنوع که مناسب سن شان هم باشد استفاده کرد.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

کاغذ دیواری اتاق خواب کودکان معمولا باید بر اساس طرح و رنگی که آن ها دوست دارند انتخاب شود چون آن ها هستند که باید در اتاق خواب شان احساس امنیت و آرامش کنند. حتما در انتخاب کاغذ دیواری سلیقه کودک را مد نظر قرار دهید. شخصیت های کارتونی ای که دوست دارد را در خرید کاغذ دیواری اعمال کنید. اما با همه این ها موارد زیر را هم در نظر بگیرید.

اتاق خواب

از رنگ های تیره استفاده نکنید. مخصوصا اگر اتاق خواب کودک تان کوچک است. چرا که رنگ های تیره باعث می شود فضای اتاق خواب بسته تر به نظر برسد.

معمولا برای دختر ها از رنگ های صورتی، سفید، یاسی و قرمز استفاده می شود و برای اتاق پسر ها از رنگ های آبی، بنفش، زرد استفاده می شود.

کاغذ دیواری های شخصیت های کارتونی و یا حیوانات هم می تواند برای اتاق کودک تان جذاب باشد اما بیشتر سعی کنید از طرح های ساده تر رنگ های جذاب تر استفاده کنید.

کاغذ دیواری

استفاده از طرح های پیچیده برای اتاق خواب کودک توصیه نمی شود اما می توان طرح های اشکال هندسی می تواند ذهن کودک را فعال کند.

کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگتر ها

اگر از کاغذ دیواری های با رنگ روشن و طرح های کوچک تر استفاده کنید، فضای اتاق خواب شما بزرگ تر به نظر می رسد. نقش های برجسته می تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب های شما باشد. اما دقت داشته باشید که طرح های انتخابی در عین این که با دکوراسیون اتاق خوب تان همخوانی دارد، رنگ بندی زیبایی هم داشته باشد.

کاغذ دیواری

تا جایی که می توانید از رنگ های تیره استفاده نکنید چون به مرور ذهن شما را خسته می کند و کسالت برای تان به وجود می آورد.

اگر از دو نوع کاغذ دیواری برای اتاق استفاده می کنید، به هارمونی رنگ ها توجه کنید. رنگ هایی را انتخاب کنید به شما حس شادابی و نشاط بدهد.

استفاده از رنگ های خنثی مانند طوسی هم برای اتاق خواب مناسب است ولی ترکیب شدن با رنگ دیگر می تواند جلوه خاصی به اتاق خواب تان بدهد.

در پایان می توان گفت که کاغذ دیواری می تواند به عنوان یک عنصر کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب شما باشد و انتخاب درست آن، به زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب شما کمک می کند.

 

جهت دانلود فایل مقاله "اهمیت کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق خواب" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : کاغذ دیواری،اتاق خواب،اتاق خواب کودک،کودک،رنگ،دکوراسیون


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد