خروج

علائم روی بسته بندی را بشناسیم! (2)


همان طور که در مقاله قبل بررسی کردیم، نماد هایی که روی بسته بندی محصولات چاپ می شود، هر کدام نشانه چیزی هستند و توجه به هر کدام از این نماد ها به ما کمک می کند تا محصول را در شرایط بهتری نگهداریم. برای این که با علائم روی بسته بندی بیشتری آشنا شوید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

علائم بسته بندی

احتیاط! شکستنی ست. این مفهوم نماد بالاست. یعنی شما باید محصولی که داخل بسته بندی با این نماد است را با احتیاط حمل کنید و ممکن است در اثر حمل بد، به محصول آسیب بزنید و بشکند.

  علائم بسته بندی

دستانی که از یک جعبه محافظت می کنند! این نماد نشان می دهد بسته بندی محصول باید با دقت و احتیاط انجام شود اما لزوما شکستنی نیست.

علائم بسته بندی

فلش های به سمت بالا نشان می دهند که بسته بندی شما به چه صورت باید قرار بگیرد و حمل شود. این فلش ها باید به سمت بالا باشند و نباید کج شوند.

علائم بسته بندی

این نماد را معمولا بر روی بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی می بینید. این نماد نشان می دهد که محتویات داخل بسته بندی، باید در دمایی بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد قرار گیرد.

علائم بسته بندی

یکی از نماد های مهم در بسته بندی محصولات، نماد بدون گلوتن است. این نماد یادآوری می کند که محصول حاوی گندم نیست. چون گندم ممکن است برای برخی حساسیت زا باشد. پس این نماد را روی بسته بندی مواد غذایی مشاهده خواهید کرد.

علائم بسته بندی

حفاظت از محیط زیست نمادی ست که در سال 1992 توسط اتحادیه اروپا به ثبت رسید. این نماد را اگر روی بسته بندی ای مشاهده کردید، به این معناست که این محصول هیچ ضرری برای محیط زیست ندارد و شرکت تولید کننده حفاظت از محیط زیست را سرلوحه کارش قرار داده است. مثلا تصور کنید یه شرکت با کاهش میزان دی اکسید کربنی که آزاد می کرد، می تواند از این نماد روی محصولاتش استفاده کند و در راستای حفاظت از محیط زیست قدم بردارد یا شرکتی که از مواد بازیافتی برای تولید محصولاتش استفاده می کند، یا از مواد تجزیه پذیر برای محصولاتش استفاده می کند، می تواند از این نماد بر روی محصولاتش استفاده کند.

علائم بسته بندی

گوشی تلفنی که به حرف اول Quality چسبیده است. Quality به معنای کیفیت است و این نماد به این معناست که اگر از کیفیت محصولی که خریده اید راضی نیستید، می توانید گوشی را بردارید و با شماره ای که در کنار این نماد نوشته شده است، ارتباط برقرار کنید.

 

توجه به علائم بسته بندی باعث می شود محصول شما عمر بیشتری داشته باشد و کمتر در معرض آسیب قرار گیرد. پس با رعایت این موارد به عمر محصولاتی که می خرید، کمک کنید.

 

جهت دانلود فایل مقاله "علائم روی بسته بندی را بشناسیم! (2)" روی لینک زیر کلیک کنید
 فایل مقاله "علائم روی بسته بندی را بشناسیم (2)"


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی محصول، محصول،محصولات،طراحی،طراحی محصول،علائم،علائم بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.