خروج

نکات مهم بسته بندی چای چیست؟


افرادی که چای می‌نوشند می‌دانند که این نوشیدنی برای هر موقعیتی مناسب است. چای یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در فرهنگ‌های مختلف است. جدیداً بسیاری از تولیدکننده‌ها شروع به ساختن برند چای و دمنوش خودشان کرده‌اند. برای شروع کسب‌وکار چای و دمنوش باید عوامل زیادی را در نظر گرفت مثلاً چه طعمی را تولید کرد یا چگونه چای را قیمت‌گذاری کرد اما مهم‌ترین چیزی که باید در نظر گرفت بسته بندی چای است. در بسته بندی چای مثل هر ماده غذایی دیگر باید دقت زیادی به خرج داد. در ادامه مهم‌ترین نکات بسته بندی چای را توضیح می‌دهیم.

 

نگهداری چای بسیار مهم است

وقتی شرکت‌ها چای خالص، چای برگی یا چای شکسته تولید می‌کنند، خریداران می‌توانند طعم، عطر و رنگ چای را بر اساس سلیقه‌ی خودشان تنظیم کنند. چای شکسته بین دوستداران چای بسیار محبوب است و برای همین زیاد تولید می‌شود. ازآنجایی‌که چای شکسته کاملاً در بسته بندی رها می‌شود، شرکت‌های تولیدکننده چای روی بسته بندی چای مناسب سرمایه‌گذاری می‌کنند. بسته بندی چای باید از برگ چای در برابر رطوبت، گرما، نور خورشید و قارچ محافظت کند و همچنین باعث تغییر طعم چای نشود. برای تازه‌واردان به صنعت چای استفاده از پاکت ایستاده زیپدار انتخاب مناسب و مقرون‌به‌صرفه ای است.

بسته بندی چای

 

طراحی و برندینگ بسته بندی چای

یکی عوامل مهم در بسته بندی چای انتخاب طراحی مناسب است. لوگو و اسم برند حتماً باید روی جعبه چای یا پاکت چای دیده شود. هر شرکتی باید به بسته بندی محصول به‌عنوان ابزاری برای تبلیغات برند نگاه کند و این قانون برای تولیدکننده‌های چای هم صدق می‌کند. استفاده از پاکت پنجره دار برای بسته بندی چای شکسته یا دمنوش انتخاب مناسبی است زیرا خریدار می‌تواند کیفیت چای را ببینید. برای بسته بندی تی بگ یا چای کیسه ای طرح و رنگ جعبه مقوایی بسیار مهم است. انتخاب شرکت بسته بندی و چاپخانه ای که بتواند هر طرح و رنگی را باکیفیت بالا و بدون محدودیت چاپ کند اهمیت زیادی دارد زیرا بسته بندی چای مهم‌ترین عامل فروش چای در کسب‌وکارهای جدید است.

بسته بندی چای

 

اندازه و سایز بسته بندی چای

انتخاب سایز و اندازه بسته بندی چای بسیار مهم است. شرکت‌های تولیدکننده چای باید مطمئن شوند که اندازه لیبل برای جعبه چای مناسب باشد. لیبل باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که توجه خریداران را جلب کند اما نباید آنقدر بزرگ باشد که کل جعبه را بگیرد. بعد از انتخاب اندازه لیبل قدم بعدی انتخاب سایز بسته بندی چای است. قبل از انتخاب شرکت بسته بندی حتماً مطمئن شوید که پاکت و جعبه بسته بندی موردنظرتان را در سایزهای مختلف تولید می‌کنند.

بسته بندی چای

 

بسته بندی چای پایدار

امروزه بسیاری از مردم از بسته بندی پایدار استفاده می‌کنند و نسبت به آسیب‌هایی که محیط‌زیست وارد می‌شود آگاه هستند. شرکت‌های سراسر دنیا شروع به سرمایه‌گذاری روی بسته بندی پایدار کرده‌اند. استفاده از بسته بندی فلزی چای که می‌توان چند بار از آن‌ها استفاده کرد، کم کردن پلاستیک در بسته بندی چای، استفاده از پاکت کاغذی و ... از اقدامات شرکت‌های تولیدکننده چای برای حفاظت از محیط‌زیست هستند.

بسته بندی چای

انتخاب بسته بندی چای و دمنوش مناسب کار راحتی نیست برای همین تولیدکننده‌های چای و دمنوش از افراد باتجربه در این زمینه کمک می‌گیرند مخصوصاً افراد تازه‌وارد در صنعت چای بهتر است از شرکت‌های بسته بندی و چاپ باتجربه استفاده کنند تا اشتباهی هزینه بری در این بازار رقابتی نکنند.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

نکات مهم بسته بندی چای چیست؟


کلمات کلیدی : بسته بندی چای، جعبه چای، کارتن چای، تی بگ، چای کیسه ای، پاکت چای،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.