خروج

انواع پاکت بسته بندی


سال‌ها است که از انواع پاکت برای بسته بندی استفاده می‌شود. احتمالاً شما تنها با پاکت ایستاده آشنا هستید اما پاکت های بسته بندی انواع مختلفی دارند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 

پاکت ایستاده

بین همه‌ی پاکت های بسته بندی، پاکت ایستاده پراستفاده‌ترین و شناخته‌شده‌ترین پاکت است. پاکت های ایستاده به‌این‌علت استفاده می‌شوند که در قفسه‌ها حالت ایستاده دارند و نمایش دادن محصولات را راحت‌تر می‌کنند. معمولاً پاکت های ایستاده زیپدار هم هستند که به حفاظت از محتویات داخل بسته بندی کمک می‌کند. پاکت ایستاده برای انواع محصولات استفاده می‌شود و به‌راحتی با طراحی گرافیک، تصویرسازی و چاپ شخصی‌سازی می‌شوند.

پاکت بسته بندی ایستاده

پاکت ایستاده مایعات هم جدیداً جایگزین بسته بندی های ایستاده مستطیلی مایعات شده است.

پاکت بسته بندی ایستاده

 

پاکت کاست دار

پاکت کاست دار نوعی پاکت ایستاده است. دو طرف پاکت کاست دار بر آمدگی نیمه بیضی شکل دارد و این باعث می‌شود پاکت کاست دار ازلحاظ ظاهری با پاکت های ایستاده ساده متفاوت باشند. بسته شدن کاست دار معمولاً با بقیه پاکت ها فرق می‌کند. قسمت‌های بالایی پاکت کاست به هم دیگر وصل می‌شوند و سپس تا می‌شوند. عمل تا شدن انقدر ادامه پیدا می‌کند تا به یک قسمت چسبناک برسد تا محکم شود. مصرف کننده این چسب را باز می‌کند و از محصول استفاده می‌کند در بعضی موارد یک زیپ کیپ در داخل پاکت کف کاست قرار دارد که بسته بندی کاملاً بسته شود.

پاکت کاست

بعضی از پاکت های کاست رویشان یک دریچه یا سوپاپ گرد از جنس پلاستیک دارند که اکسیژن و بوی داخل پاکت را خارج می‌کند و از ورود هوای بیرون به داخل پاکت جلوگیری می‌کند.
پاکت سوپاپ دار نه‌تنها باعث تازه نگه‌داشتن محصول می‌شود بلکه به مصرف کننده ها اجازه می‌دهد که محصولات را بود کنند و این قابلیت برای فروش محصولاتی مثل قهوه و چای معطر خیلی مهم است.

 

پاکت سوپاپ دار

 

پاکت بغل کاست و پاکت کف کاست

پاکت های کاست دار دو نوع معروف کف کاست و بغل کاست دارند. پاکت بغل کاست معمولاً برای بسته بندی قهوه استفاده می‌شود که دو صفحه‌ی صاف در پشت و رو و دو کاست در بغل‌ها دارند. صفحه‌های صاف پشت و رو قسمتی است که برندینگ و تصویرسازی و طراحی گرافیک انجام می‌گیرند. صفحه‌ی رو به رویی در قفسه‌ها برای تماشای خریدار نمایش داده می‌شود. صفحه‌ی پشتی معمولاً حاوی متن‌های توضیح کالا، اطلاعات ارزش غذایی و ادامه‌ی برندینگ صفحه جلویی می‌شود.
پاکت کف کاست معمولاً از پاکت بغل کاست بزرگ‌تر است و مواد بیشتری را در خودش جا می‌دهد. پاکت های کف کاست شکل‌ها و سایزهای متنوع‌تری دارند زیرا تنها یک کاست در زیر پاکت وجود دارد که اجازه می‌دهد طراحی پاکت بسته بندی شکل‌های مختلفی داشته باشد.

مشاهده و خرید آنلاین انواع پاکت بسته بندی

 

پاکت بالشتی

پاکت بالشتی قدیمی‌ترین نوع پاکت بسته بندی در بازار است که محصولاتی چون چیپس و پفک در آن بسته بندی می‌شوند. پاکت بالشتی در بسته بندی هر نوع غذا یا مواد غذایی در سایز کوچک استفاده می‌شود مثل قهوه قوری، سس و بسته های نمک. به‌عنوان یکی از ساده‌ترین بسته بندی موجود در بازار، پاکت بالشتی بین شرکت‌های غذایی بسیار محبوب است. ساخت بسته بندی بالشی بسیار ساده و کم‌هزینه است و از طرفی فضای زیادی برای برندینگ، بازاریابی و طراحی گرافیک رو بسته بندی در اختیار کسب و کار ها می‌زارد برای همین همچنان در بازار بسته بندی پرطرفدار است.

پاکت بالشتی

 


برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

انواع پاکت بسته بندی


کلمات کلیدی : پاکت بسته بندی، پاکت ایستاده، پاکت کاست، پاکت بغل کاست، پاکت کف کاست، پاکت بالشتی، پاکت سوپاپ دار، پاکت زیپدار،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.