خروج

دستکش یکبارمصرف


آشپزخانه که به عنوان قلب خانه از آن یاد می شود محیطی بسیار حائز اهمیت است  چرا که تمام مواد غذایی که توسط افراد خانه استفاده می گردد اول به صورت خام در آشپزخانه موجود می گردد و سپس با توجه به نوع پخت و نحوه سرو هر ماده غذایی و عملیاتی که برای آماده سازی آن باید انجام شود، آماده شده  و برای تامین انرژی و تامین کالری مورد نیاز افراد خانواده استفاده می شود.

بنابراین یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید برای آشپزخانه در نظر گرفت حفظ پاکیزگی و بهداشت آن است زیرا در صورت وجود هر گونه آلودگی در محیط آشپزخانه، سلامت تمامی افراد خانه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

در طول روز و در هنگام آشپزی و آماده سازی وعده های غذایی، مواد غذایی خام با وسایل و موارد زیادی مثل پلاستیک هایی که هنگام خرید استفاده شده، ظروف مناسب برای نگهداری در یخچال ، ظروف مربوط به طبخ و از همه مهمتر دستان آشپز! در ارتباط هستند.

بهداشت در آشپزخانه

همانطور که می دانید دستان ما در طول روز با وسایل بسیار زیادی برخورد می کنند و هنگام آشپزی نیز با مواد غذایی ارتباط مستقیم دارند. بنابراین مهمترین اصلی که هر آشپز؛ چه آشپزهایی که در خانه و برای خانواده و دوستان آشپزی می کنند و چه آشپزهایی که آشپزی شغل و حرفه آنهاست و در رستوان، فست فود و یا آشپزخانه های عمومی مشغول به تهیه غذا می باشند موظف به رعایت آن هستند، شستشوی صحیح و تمیز نگه داشتن دست ها می باشد.

راهنمای شستشوی دست

تصویر بالا اینفوگرافی مناسبی برای نشان دادن طرز صحیح شستن دست ها می باشد که در این روش تا حد ممکن آلودگی ها از بین خواهند رفت.

اما برای اطمینان بیشتر و صد در صدی از حفظ پاکیزگی و سلامت، چرا از دستکش نایلونی یکبار مصرف استفاده نکنیم؟

برای اینکه دست ها حتی بعد از شستشو به صورت مستقیم با مواد غذایی برخورد نکنند می توان از دستکش های یکبار مصرف استفاده نمود تا از سلامت پروسه تهیه غذا مطمئن بود.

دستکش آشپزی

مزیت استفاده از دستکش یکبار مصرف در آشپزخانه در این است که علاوه بر رعایت بهداشت، پس از استفاده از آن می توان آن را دور انداخت و نیازی به شستشو ندارد و همچنین بسیار مقرون به صرفه می باشد.

استفاده از دستکش هنگام آشپزی در آشپزخانه های عمومی مثل کافه و رستوران و یا حتی هنگام طبخ غذای نذری در مراسمات مذهبی بسیار مهم است زیرا غذای مورد نظر برای افراد زیادی تهیه می شود و مسئولیت سنگین تری بر دوش آشپز قرار می گیرد و عدم رعایت بهداشت در این موارد موجب آسیب رساندن به سلامتی افراد زیادی خواهد شد.

دستکش یکبارمصرف

نکته مهمی که هنگام خرید دستکش یکبار مصرف نایلونی باید در نظر داشته باشید کیفیت آن است. متاسفانه در برخی موارد سودجویان برای تهیه این نوع از وسایل یکبار مصرف از مواد کهنه و نامرغوب استفاده می کنند به همین دلیل باید برای خرید دستکش یکبار مصرف توجه داشته باشید از شرکت های معتبر خرید نموده و حتما به مرغوبیت آن توجه کنید. دستکش یکبار مصرف نایلونی با کیفیت مناسب باید شفاف و بدون بو باشد.

دستکش پلاستیکی

با اینکه استفاده از دستکش یکبار مصرف ممکن است به دلیل داشتن جنس نایلونی و پلاستیکی و یکبار مصرف بودن باعث ایجاد زباله و خلاف رفتارهای دوستدار محیط زیست باشد، اما با رعایت نکات برای تفکیک زباله و جدا کردن زباله های خشک و تر کمک بزرگی به بازیافت زباله کرده و می توان از آسیب رساندن به محیط زیست جلوگیری نمود.

 

 

برای دانلود فایل مقاله ی «دستکش یکبارمصرف»، بر لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله ی «دستکش یکبارمصرف»


کلمات کلیدی : بسته بندی، دستکش، بهداشت آشپزخانه، لوازم بهداشتی، دستکش یکبار مصرف


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/12/14
قیمت برنج پاکستانی در کنار پخت سریع، عطر فوق العاده و انواع متنوعی که دارد از دلایل خرید این برنج است. بسیاری از افراد در بهتر بودن برنج هندی یا پاکستانی شک دارد که...
1399/06/30
امروزه بیشتر ازآنچه فکر می‌کنید از نی نوشیدنی استفاده می‌شود. هرروزه در آمریکا چیزی بین 170 میلیون تا 490 میلیون نی نوشیدنی استفاده می‌شود.
1399/06/29
نایلون یک واژه ی کلی است که برای مواد مصنوعی که می توانند به شکل ها و...