خروج

بسته بندی کادو و هدیه


یکی از دغدغه های همیشگی مردم، بسته بندی کادو و هدیه است. مردم همیشه این نگرانی را دارند که چگونه کادو و هدیه ی مورد نظرشان را بسته بندی کنند و همیشه نگران هستند که مبادا بسته بندی مورد نظر به میزان کافی در جلب توجه شخص مورد نظر موفق نباشد و یا بد تر از آن، سبب آزردگی و دل زدگی فرد شود. به همین دلیل نگارنده تصمیم گرفته است تا در این یادداشت به واکاوی و تعمق در خصوص شیوه، سازوکار و ابزار های مختلف برای بهره گیری در بسته بندی کادو و هدیه بپردازد. پس اگر شما هم از کسانی هستید که زیاد کادو می دهید یا کادو و هدیه های زیادی دریافت می کنید، خواندن این یادداشت برای شما بی فایده نخواهد بود.

بسته بندی

بسته بندی مات یا گلاسه

یکی از پرسش های رایج در بسته بندی کادو و هدیه، این است که کاور و جلد بسته بندی، مات یا گلاسه باشد؟ کدام بهتر است؟ کدام یک بیشتر و بهتر می تواند توجه و نگاه شخص مورد نظر را به خود جذب و جلب کند؟

پاسخ این پرسش به مخاطب شما بستگی دارد. برای پاسخ گفتن به این پرسش و تصمیم گرفتن در خصوص جنس و گونه ی بسته بندی (مات و براق بودن بسته بندی)، باید ابتدا مخاطب و دریافت کننده ی هدیه و کادو را در نظر داشته باشید.

آیا شخص دریافت کننده ی هدیه کودک است؟

آیا قرار است به یک خانم یا دختر هدیه بدهید؟

آیا مخاطب کادو و هدیه ی شما یک آقا یا پسر است؟

در هر مورد، بسته به این که پاسخ چیست، جنش و گونه ی بسته بندی می تواند متفاوت باشد.

بسته بندی

تجربه نشان داده است که بچه ها بیشتر از بسته بندی های گلاسه و براق استقبال می کنند. بهتر است برای بسته بندی کادو برای بچه ها، بیشتر طرح های فانتزی و رنگ های شاد و مختلف را انتخاب کنید. هم چنین بسته بندی های متالایز هم می تواند در جلب نظر و نگاه بچه ها موثر باشد. بسته بندی های متالایز به دلیل منعکس کردن نور، نقش موثری در دریافت توجه کودک دارند و می توانند هیجان و کنجکاوی او را تحریک کنند.

بسته بندی نایلون های براق و شفاف نیز در گزینه های بعدی برای بسته بندی کادو کودک قرار می گیرند. نایلون های براق و شیشه ای که از طرح های فانتزی و شخصیت های مختلف و شناخته شده بهره مند هستند، گزینه ای موثر برای شاد کردن کودک و تحریک هیجان او به شمار می روند.

بسته بندی کادو برای خانم ها داستان دیگری دارد. خانم ها بیشتر از بسته بندی های گلاسه، با طرح های هنری، گیاه، طبیعت و گل های مختلف استقبال می کنند. هم چنین بهتر است در ترکیب رنگ مورد نظر برای بسته بندی، بیشتر از رنگ های چشم نواز هم چون صورتی، قرمز، بنفش، زیتونی و دیگر رنگ های محبوب خانم ها استفاده شود. با این همه مشاهده ها نشان می دهد که طرح گل و گیاه های مختلف، برای خانم ها بیشتر جاذب توجه است.

بسته بندی

استفاده از رنگ های مات و سنگین (سرمه ای، قهوه ای، مشکی و طوسی)، از جمله الزام های بسته بندی کادو برای آقایان است. بر خلاف خانم ها، مرد ها بیشتر طرح های مات و رنگ های تیره، ولی با طراحی های جذاب (راه راه، هاشوری، پولکادات) را ترجیح می دهند.

با وجود مطلب های یاد شده، همه نیک می دانیم که نمی توان قاعده و چارچوب مشخص و مدونی برای طرح های مورد علاقه و مورد پسند هر قشر تدوین کرد و آن چه یاد شد، تنها برداشت و تحلیلی بود که از عمده ی مشاهده ها و الگو های رایج میان قشر های مختلف استنباط شده است. اگر خواهان جذب توجه گیرنده ی هدیه هستید، بهتر است در هر مورد، نه دیدگاه و برداشت شخصی، که شخص و مخاطب شما تعیین کننده ی گونه ی بسته بندی و طراحی آن باشد.

برای دانلود فایل مقاله ی «بسته بندی کادو و هدیه»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «بسته بندی کادو و هدیه».

 


کلمات کلیدی : بسته بندی، کادو، هدیه


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.