خروج

انواع کیسه های برنج در یک نگاه (1)


کیسه های برنج، ابزار، وسیله و محفظه ای هستند که به طور عموم برای نگه داری، حمل و نقل و خرید و فروش میزان مشخصی برنج استفاده می شوند. هم چون برخی دیگر از کالا های غذایی، غلات و حبوبات، برنج نیز از جمله فرآورده های کشاورزی است که به دلیل ماهیت، جنس و ساختاری که دارد، نمی توان آن را به طور جداگانه تهیه کرد و باید درون محفظه و فضایی قرار بگیرد. کیسه برنج و یا همان گونی برنج سابق، ابزار و وسیله ای است که برای این کار و هدف استفاده می شود.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، صنعت و البته ساختار های گوناگون آن، دگرگونی های بسیاری را تجربه کرده اند و همین عامل سبب شده است تا صنعت بسته بندی، به ویژه بسته بندی برنج، از این قاعده و روند تاثیر بگیرد و جدا نباشد.

کیسه برنج

نگارنده قصد دارد تا در این مقاله، به بررسی گونه های مختلف بسته بندی، روند های موجود در بسته بندی و بررسی بسته بندی های مختلف و متفاوت کیسه های برنج بپردازد. تحلیل نقطه های قوت، امتیاز، مزیت و البته نقطه های تاریک، ضعف و عیب هر یک از بسته بندی های برنج، از جمله نکته و محور های مورد نظر این یادداشت است که به آن ها خواهیم پرداخت. نکته ی مهم این است که برخی از مطلب های یاد شده در این مقاله، در مقاله و یادداشت های پیشین از نگارنده نقل شده اند ولی به این سبب که ممکن است خواننده فرصت بازخوانی مقاله های یاد شده را نداشته باشد، عمده و شالوده ی آن ها را بار دیگر در این یادداشت و مقاله ی بعدی مرور خواهیم کرد.

کیسه برنج

گونی های پلاستیکی: گونی های پلاستیکی را شاید بتوان نخستین و جزو ابتدایی ترین گونه های بسته بندی برنج و البته غلات دانست. گرچه تکنولوژی و صنعت بسته بندی پیشرفت های زیادی را تجربه کرده اند و گونه های بسته بندی برنج تکامل های زیادی را به خود دیده اند، ولی این کیسه ها هنوز هم در برخی نقطه های کشور و توسط تعدادی از تولید کننده ها، کاربرد و استفاده دارند.

این کیسه های به دلیل این که از مشتق و فرآوده های نفتی تولید و فرآوری شده اند، عیب های زیادی دارند و چندان برای مصرف های امروزی پیشنهاد نمی شوند.

از امتیاز های کیسه های پلاستیکی می توانیم به تولید، فرآوری و مصرف ساده و کم هزینه ی آن اشاره کنیم. هم چنین حمل و نقل ساده و سریع آن، از دیگر امتیاز های یاد شده است.

کیسه برنج

این کیسه ها در برابر گرما، آسیب های محیطی هم چون پارگی، جذب گرد و خاک و سقوط کردن، چندان مقاوم نیستند و ممکن است با یک بار آسیب دیدن، تمام برنج و محتوای درون خود را ضایع و تلف کنند. امروزه اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و البته رشد اقتصاد، چندان ضرورتی برای استفاده از این نوع بسته بندی های برنجی وجود ندارد.

کیسه های نایلونی برنج: کیسه های نایلونی از دیگر کیسه و ابزار های بسته بندی برنج هستند که به طور معمول برای حمل و نقل مسیر های کوتاه، در زمان کوتاه و میزان اندکی از برنج به کار می روند و استفاده می شوند. گرچه این کیسه ها نیز هم چون دیگر کیسه های پلاستیکی هستند و عیب های مشابه به آن ها را دارند، ولی به دلیل این که فقط برای مسیر های کوتاه و حمل و نقل از مغازه تا خانه به کار می روند، استفاده ی این گونه از آن ها چندان ضرر نخواهد داشت.

کیسه برنج

گونی برنج کنفی، کیسه های پارچه ای و کیسه های پلی پروپیلن، از دیگر محور و نمونه های بسته بندی برنج هستند که با رویکردی مشابه رویکرد مقاله ی حاضر، در مقاله ی آتی به آن ها خواهیم پرداخت.

برای دانلود فایل مقاله ی «انواع کیسه های برنج در یک نگاه (1)»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «انواع کیسه های برنج در یک نگاه (1).


کلمات کلیدی : کیسه، برنج، بسته بندی


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/13
پیدا کردن بسته بندی خانگی کاربردی، زیبا و با قیمت مناسب می‌تواند کار سختی برای کسب و کارهای تازه کار باشد به همین علت در...
1399/10/12
مهم‌ترین نکته در انتخاب نوع تبلیغات توجه به این نکته است که تأثیر آن روی مخاطبان شما چقدر خواهد بود. تا سرمایه گذاری شما بازگشت خوبی داشته باشد. چاپ ساک تبلیغاتی با هزینه کمی...
1399/10/09
چاپ دستی اسکرین این امکان را فراهم می کند که تصاویر و طرح ها با دقت بیشتر، در اندازه بزرگتر و روی هر نوع پارچه ای چاپ شوند. چاپ دستی اسکرین یک تکنیک...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ