خروج

کسب و کار برنج: برنج در فروشگاه


خرید برنج

بازار محل و مکانی است که کالای شما باید در آن جا و به تنهایی آزمون خود را پس بدهد. در بازار است که مشخص می شود تلاش و زحمت کشاورز و تامین کننده، چه میزان ارزش و خریدار دارد. در بازار است که کالا باید خود را به فروش برساند و در بازار است که مشتری و مصرف کننده، در جایگاه داور، کیفیت و شایستگی کالای شما را قضاوت می کنند. جمله ی یاد شده به این معنا است که هر میزان که شما از نظر کمی و کیفی، کالای خوب و شایسته ای عرضه کنید، اگر به قانون و چارچوب بازار آشنا نباشید، گوی رقابت را از دست خواهید داد.

این مقاله به شناسایی و تحلیل جایگاه بازار در صنعت تولید برنج و عامل های اثر گذار بر فروش برنج در بازار می پردازد.

برنج

برنج در بازار

عامل و فاکتور های مختلفی بر تعیین کم و کیف برنج در بازار موثر هستند. طراحی کاور، بسته بندی، کیسه، جنس کیسه، برند کیسه برنج و دیگر عامل ها، همه نقش پر رنگی در ارزیابی مشتری از کالا دارند.

به عامل های یاد شده، دگرگونی مشتری ها، تفاوت فرهنگ ها، تنوع جغرافیایی و دیگر متغیر های کلیدی را نیز اضافه کنید. آن گاه در می یابید که تا فرآیند فروش تا زمان خرید بعدی مشتری، هم چنان ادامه خواهد داشت. پس با روانه کردن کالا به فروشگاه، کار تامین کننده تمام نشده است و هر عاملی در این بین می تواند اثر منفی یا مثبت بر آینده ی کسب و کار داشته باشد. در ادامه به عامل های برجسته در تولید و تامین برنج می پردازیم.

برنج

ویژگی های فیزیکی برنج: رنگ برنج، قد برنج، ضخامت برنج، کیسه ی برنج، جنس کیسه برنج و در کل ظاهر برنج، همه بر قیمت و تقاضای مشتری و مصرف کننده، اثر گذار هستند. روش آسیاب شدن برنج و میزان سبوس خارج شده از آن، از دیگر متریک های مورد نظر مشتری برای ارزیابی کالای شما هستند.

برخی اصطلاح های برنجی بازار

هر چقدر هم که به نکته های بالا توجه داشته باشید، باز هم اگر زبان، اصطلاح و دانش مورد نظر در زمینه ی خرید و فروش برنج را ندانید، در خوش بینانه ترین حالت، احتمال آن می رود که چیزی غیر از آن چه که درخواست داشته اید، تحویل بگیرید.

برنج

برنج استخوانی

برنجی است محکم و یکدست که به دلیل مرغوب بودن، استحکام و ثباتش، هنگام پخت شکسته نمی شود. برنج هایی که در زمین های مرغوب شمال کشت می شوند، از این دست هستند.

برنج بوجاری

«بوجاری کردن» همان روش الک و غربال کردن برنج است که البته با نامی جدید مطرح می شود.

شلتوک

برنجی که پوسته ی خارجی آن گرفته نشده باشد را شلتوک می گویند.

برنج سبوس دار

برنجی که پوسته ی خارجی آن گرفته شده است و لایه ی سبوس به اندوسپروم آن چسبیده است.

برنج سفید

برنجی که تمام یا بخشی از سبوس و جوانه ی آن گرفته شده است.

برنج بلند

برنجی که طول آن حداقل 6 تا 8 میلی متر باشد.

برنج عطری

برنجی که به دلیل داشتن ماده های شیمیایی هم چون استیل و پیرولین، بوی مخصوصی دارد که البته از نظر کیفی، در دسته های مختلفی قرار می گیرد.

برنج

در این مقاله به عامل های موثر بر کیفیت برنج، خرید برنج و عامل های مربوط به فروش آن پرداختیم. در پایان لازم است یادآور شویم که به دلیل شرایط اقتصادی، چالش های سیاسی و دیگر مسئله ها، امروزه بحث ترکیب کردن برنج های مرغوب و غیر مرغوب بسیار فراگیر شده است و همین سبب کم فروشی فروشنده، نارضایتی مشتری و البته درآمد زایی واسطه ها و کارگزار های مربوطه می شود. به همین دلیل نگارنده پیشنهاد می کند که مردم با آگاهی و دانش لازم نسبت به خرید برنج اقدام کنند.

برای دانلود فایل مقاله ی «کسب و کار برنج: برنج در فروشگاه»، بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی «کسب و کار برنج: برنج در فروشگاه».


کلمات کلیدی : برنج، فروشگاه، خرید، کسب و کار


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.