خروج

گونه های مختلف چاپ روی کیسه


 

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که:

کیسه برنج های صنعتی و پارچه ای چگونه طراحی و چاپ می شوند؟

گونه های مختلف طراحی و چاپ کیسه های برنج صنعتی چه تفاوتی با هم دارند؟

چاپ و طراحی های مختلف کیسه برنج های صنعتی چه ویژگی هایی دارند؟

کدام روش طراحی و چاپ مناسب تر است؟

در این مقاله نگارنده سعی دارد تا با پاسخ دادن به پرسش های یاد شده، مخاطب را در گزینش کیسه ی برنج مورد نظرش، یاری دهد.

کیسه

روش های مختلف چاپ بر روی کیسه ی برنج

روش های مختلفی برای طراحی و چاپ کیسه های برنج به کار می روند که البته با جنس و کیفیت کیسه نیز ارتباط دارند. چاپ بر روی کیسه به طور معمول بر چهار گونه ی کیسه ی نخی، کتان، کنف هندی و پلی پروبیلن انجام می گیرد.

چاپ بر روی کیسه با روش انتقال دهنده

در این روش، تولید کننده می تواند طرح، نقش و انگاره ی مورد نظر خود را با استفاده از انتقال دهنده، بر روی کیسه چاپ کند. از مزیت این روش می توانیم به امکان استفاده از رنگ های مختلف و متنوع اشاره کنیم.

پاکت

چاپ نقطه ای

این روش بیشتر برای درج لوگو بر روی کیسه ی برنج استفاده می شود. این مورد بیشتر برای چاپ های تک رنگ کاربرد دارد.

روش چاپ و پرینت تصویری بر روی کیسه ی برنج

این روش یکی از رایج ترین روش های چاپ و طراحی روی کیسه ی برنج است. با استفاده از این روش می توانید طرح و الگوی مورد نظرتان را در رنگ های مختلف بر روی کیسه ی پارچه ای حک کنید. این روش به دلیل کاربرد های متنوع، عدم نفوذ جوهر به دیگر قسمت ها و امکان به کارگیری رنگ های مختلف، از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

کیسه

در ادامه با بیان سه مورد، به تحلیل چگونگی استفاده از روش چاپ با توجه به جنس و نوع کیسه می پردازیم:

پاکت های چاپی ساده

این نوع پاکت ها با همه ی روش های یاد شده سازگار هستند ولی بیشتر روش نقطه ای با طراحی و رنگ آمیزی جداگانه برای آن ها به کار می رود.

پاکت های چاپی کتان

روش چاپ تصویری برای این گونه پاکت ها پیشنهاد می شود. به دلیل ماهیت این پاکت ها و روش چاپ تصویری، این پاکت ها به یکی از گزینه های مناسب برای انتقال تصویر و طرح های رنگارنگ بدل شده اند. پاکت های کنفی بسیار مقاوم و دوست طبیعت هستند.

پاکت های چاپی پلی پروبیلن بافته نشده:

این پاکت ها هم چون مورد پیشین، گزینه ی مناسبی برای چاپ تصویری و اعمال طرح و رنگ های گوناگون و مختلف هستند. این کیسه ها بیشترین کاربرد را در صنعت بسته بندی و چاپ و طراحی کیسه برنج دارند.

کیسه

در پایان لازم است یادآوری کنیم که نظر به امکان های گسترده و مهم روش های چاپ و بسته بندی، قیمت آن ها نیز تفاوت زیادی با یک دیگر و روش های مختلف دارند و همین عامل، سبب تنوع در تولید، تولید کننده و البته مصرف مشتری می شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود که هر شخص و تولید کننده ای پیش از سفارش دادن برای چاپ و طراحی کیسه، برآورد درست و دقیقی از بازار، مشتری، سرمایه و فرآیند کسب و کار خود داشته باشد تا بهتر بتواند درباره ی نوع بسته بندی، طراحی و چاپ کیسه ها تصمیم بگیرد.


کلمات کلیدی : کیسه، چاپ، روش، چاپ کیسه


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.