خروج

چگونه با برنج اسباب بازی بسازیم؟


برنج از جمله معدود دانه های غذایی است که افزون بر کارکرد غذایی و خوراکی، کاربردهای جذاب و غیر خوراکی بی شماری دارد. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید، به خواندن مقاله ادامه دهید. در این مقاله به تهیه و ساخت ابزارهای سرگرمی و مفید با برنج پرداخته ایم.

چاپ و طراحی کیسه برنج

گنج دریایی

تعدادی مهره و اسباب بازی کوچک مانند تاس، مهره های شطرنج یا منچ، پیدا کنید و آن ها را درون یک شیشه ی کوچک بریزید. هرچه مهره ها و اسباب بازی ها کوچک تر و رنگی باشند، بهتر است. حال شیشه را با برنج پر کنید. همه ی شیشه را پر نکنید. شیشه باید به میزانی فضای خالی داشته باشد که مانع از حرکت برنج ها و مهره ها نشود. حالا درب شیشه را ببندید و آن را تکان دهید. این ابزار می تواند سرگرمی و بازی مناسبی برای کودک شما باشد.

چاپ کیسه برنج

موزائیک برنجی

یک کیسه ی زیپلاک (نایلون هایی که درب آن ها قابلیت بسته و باز شدن دارد)، بر دارید. تعدادی مهره برداشته و با استفاده از رنگ خوراکی، آن ها را رنگ کنید. مهره ها را به همراه مقدار لازم برنج، درون کیسه بریزید. حالا به اندازه ی کافی آب درون کیسه بریزید و آن را تکان دهید. پس از مدتی، مهره ها را از کیسه درآورده و برنج ها را کنار بگذارید تا خشک شوند. حالا می توانید با استفاده از چسب مایع، برنج های رنگی تان را به هم بچسبانید و یک موزائیک رنگی از برنج بسازید. هرچه رنگ و مهره های بیشتری به کار ببرید، برنج های رنگی تری خواهید داشت.

چاپ و طراحی کیسه برنج

 جای چاقو

یک جعبه یا هر چیزی که بتوان چاقو درون آن قرار داد، انتخاب کنید. این محفظه باید بدون هیچ حفره ای و بسته باشد. سپس مخزن را با برنج پر کنید و چاقو های خود را درون آن قرار دهید. این کار از فرسایش چاقو ها پیش گیری می کند و سبب می شود و افزون بر این، از خطر بریده شدن دست در هنگام برداشتن چاقو پیش گیری می کند.

چاپ و طراحی کیسه برنج

چشم بند

این مورد شبیه یکی از کاربردهای کیسه برنج و برنج است که در مقاله ای به آن پرداختیم. یک جوراب نو و یا پارچه ای در اندازه ی آن بردارید. داخل پارچه را مثل جوراب از هر طرفی بدوزید و تنها یک طرف فضای باز داشته باشد. فضای باز را با برنج پر کنید. هم چنین می توانید مقداری گیاه خوش بو هم چون نعنا درون پارچه و میان برنج بریزید. حالا قسمت باز پارچه را دوخته و هم چون چشم بند، دو طرف آن را با یک کش به هم پیوند بزنید. حالا شما یک چشم بند برنجی دارید.

چاپ و طراحی کیسه برنج

خوش بو کننده ی هوا

یک کاسه ی کوچک بردارید و آن را پر از برنج کنید. یک شیشه عصاره یا روغن گیاهی بردارید و حدود 20 قطره از آن را درون برنج بچکانید. با یک قاشق برنج درون کاسه را هم بزنید تا عطر عصاره ی شما به طور مناسب به همه ی برنج ها منتقل شود. حالا شما یک خوش بو کننده دارید که می توانید آن را هر جایی قرار دهید. هر از گاهی می توانید با تکان دادن برنج درون کاسه، عطر آن را درون فضا پراکنده کنید. از طرفی دیگر، می توانید برنج درون کاسه را، درون یک پارچه ریخته و از آن به عنوان خوش بو کننده ی همراه استفاده کنید یا آن را درون کمد لباس یا مثل نگارنده درون کتاب خانه ی تان قرار دهید.

طراحی و چاپ کیسه برنج

رومیزی و دستگیره

مقداری برنج را درون لبه های پایین رومیزی بریزید، آن را تا بزنید و بدوزید. این کار باعث افزایش وزن رو میزی می شود و از حرکت های اضافی آن پیش گیری می کند.

هم چنین می توانید پارچه ای را برداشته، آن را در ابعاد دلخواه برش دهید و با پر کردن درون آن، آن را به یک دست گیره تبدیل کنید.

طراحی و چاپ کیسه برنج

نگارنده شهامت برای تجربه کردن راه های جدید و بکر را، لازمه ی پرورش نو آوری می داند. هر اختراع و ابداعی، در ابتدا به صورت ایده و روشی غریب جلوه گر می شود و پس از مدتی، مورد پذیرش همه قرار می گیرد. این مقاله خود بهانه ای بود تا به ذهن مخاطب تلنگری بزند و او را با جلوه ها و کارکرد های متنوع و گسترده ی یک ماده ی غذایی که در طول روز از آن استفاده می کنیم و بی توجه از کنار آن می گذریم، آشنا سازد. گرچه مورد های یاد شده در این مقاله محدود هستند، اما شما خود می توانید با اندکی نوآوری و تغییر دادن نگرش تان نسبت به اشیا، خود دست به ابتکار بزنید و ابزارهای مفید زیادی از برنج بسازید.

برای دریافت فایل مقاله ی "چگونه با برنج اسباب بازی بسازیم؟" بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقاله ی "چگونه با برنج اسباب بازی بسازیم؟"


کلمات کلیدی : برنج، اسباب بازی، کیسه برنج، موزائیک برنج، جای چاقو، چشم بند، خوش بو کننده ی هوا


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.