خروج

از چای چه می دانیم؟


 

  1. دلمون به چایی گرمه

از دیرباز تا کنون، چای همواره نوشیدنی محبوب ایرانی ها بوده است. با این حال، محبوبیت این نوشیدنی تنها به مرزهای ایران محدود نمی شود و گو این که این نوشیدنی، در لباس هزاران طعم و عطر مختلف، دل دیگر مردم جهان را نیز، گرم کرده است.

Tea

در این یادداشت به معرفی مختصری از گونه های مختلف چای و عطر و طعم آن ها می پردازیم.

  1. چای یا دم نوش، مسئله این است

در ابتدا بهتر است تا وجه تمایز میان چای گیاهی و چای به معنا و کاربرد رایج آن را، تعریف کنیم. چای گیاهی یا دم نوش، به طور کلی از جوشاندن ساقه (دارچین)، برگ، ریشه، دانه و گیاه در آب، ایجاد می شود. حال آن که چای (به معنای رایج آن)، از دم کردن برگ گیاه (معمولا کاملیا سینسیس)، به دست می آید. گرچه می توان این دو را باهم ترکیب کرد که به آن، چای طعم دار می گویند.

نکتۀ مهم این است که برخلاف باور عموم، دیگر دم نوش هایی که از برگ گیاهی غیر از گیاه نام برده به دست می آیند، را نمی توان چای نام داد. از میان گونه های مختلف چای، چهار گونۀ مهم و غالب وجود دارد. چای سبز، چای سفید، چای اولانگ (نوعی چای چینی که ترکیبی از چای سیاه و سبز را درون خود دارد) و چای سیاه، از گونه های اصلی چای هستند که در ادامه به سه مورد از آن ها می پردازیم.

  1. گونه های مختلف چای
  1. چای سفید

چای سفید، تنها گونۀ طبیعی چای است که کم ترین روش تولید و تغییر بر روی آن اعمال می شود. به این صورت که پس از چیده شدن برگ ها، آن ها را در فضایی باز و آزاد، زیر نور خورشید قرار می دهند تا خشک شود و سپس می توان آن را استفاده کرد.

عطر و طعم: چای سفید طعمی ملایم، نافذ و شیرین دارد. رنگ این چای، زرد و کمی مایل به سبز است. این نوع چای، ته مزه ای از گل و میوه دارد و ترکیب آن با برگ لیمو یا عسل، طعم و تجربه ای خوشایند از چای را به همراه خواهد داشت. در کل می توان گفت که چای سفید یکی از محبوب ترین گونه های چای در سراسر جهان است و مصرف آن به همۀ طرف دارهای چای پیشنهاد می شود.

White tea

  1. چای سبز

چای سبز هم مانند چای سفید اکسیده نمی شود، ولی تعدادی از روش های تولید بر روی آن اعمال می گردد. چای سبز پس از کشت، خشک و پژمرده می شود تا رطوبت درون آن از میان برود.

چای سبز گونه های مختلفی دارد که بیشتر در دو کشور چین و ژاپن یافت می شوند. سن چا، ماچا و گن مایچا نمونه های چای سبز ژاپنی و گان پادر (پودر تفنگ)، نمونه ای از چای سبز چینی است. تفاوت این گونه های چای سبز بیشتر در ساختار و نحوۀ مصرف آن ها نمود دارد.

گونه های مختلف چای سبز، به طور معمول رنگ سبز روشن و یا مایل به زرد دارند. طعم چای سبز نیز بر اساس گونۀ آن، طیفی گسترده از طعم هایی نزدیک به میوه تا طعم هایی گیاهی مانند چمن را در بر می گیرد.

Green tea

  1. چای دو تابعیتی

چای سیاه (که بیشتر در غرب با این نام شناخته می شود)، در چین با نام چای قرمز خودش را در دل مردم این سرزمین جای کرده است. این گونۀ چای، بیش از دیگر گونه ها رنج و مشقت فرآیند های مختلف تولید (خشک کردن، اکسیداسیون و ...) را به خود دیده است و به همین دلیل رنگ بر رخساره ندارد.

چین و هند، بزرگ ترین تولید کننده های چای سیاه در جهان هستند. دارجیلینگ و آسام، دو منطقۀ مهم در هند هستند که بیشترین تولید چای سیاه را دارند. هم چنین سریلانکا، از دیگر منطقه های تولید کنندۀ چای سیاه است. چای سیاه منطقه های یاد شده در سراسر جهان شهرت و محبوبیت فراوانی دارد.

چای سیاه آسام، به طور کامل و چای سیاه دارجیلینگ، به طور نیمه اکسیده می شوند. چای آسام طعمی شبیه به مالت، رنگ قهوه ای و عطر هایی زمینی و خاکی دارد. چای دارجیلینگ، طعمی ملایم، رنگ سبز روشن و عطری نزدیک به مسقطی، گل و میوه دارد.

Red tea

  1. و اما کافئین ؟

عمدۀ مصرف چای، به دلیل کافئین موجود در آن است. کافئین موجود در چای سبب می شود تا مردم پس از صرف آن احساس خستگی را از تن بیرون کنند و با روحیه و آگاهی بیشتری به کارهای روزمره بپردازند.

گرچه تراکم کافئین چای، به طور طبیعی از کافئین موجود در دانۀ قهوه بیشتر است ولی قهوه پس از جوشانده شدن، قوی تر از چای طبیعی عمل می کند. میزان کافئین موجود در یک فنجان چای طبیعی، بسته به متد تولید آن می تواند متفاوت باشد. در میان گونه های مختلف چای، چای سیاه و سبز بیشترین و چای سفید، کم ترین میزان کافئین را درون خود دارند و همین میزان کافئین است که شما را در انتخاب چای مورد نظر، یاری می دهد.

Pot

در این مقاله به سه مورد از مهم ترین و معروف ترین گونه های چای پرداختیم و دانستیم که عمدۀ تفاوت ها میان گونه های مختلف چای، از تفاوت در اکسیداسیون و فرآیند فرآورده کردن ناشی می شود. چای همواره نوشیدنی مورد علاقۀ مردم سراسر جهان (و البته نگارنده) بوده است و در بیشتر کشورهای آسیای شرقی، مناسبت و مراسم های خاصی برای صرف چای برگزار می شود. با این حال فراموش نکنیم که هم چون دیگر کالاهای غذایی، مصرف چای اگر بیش از اندازه و در زمان نامناسب (شب)، انجام شود، می تواند عارضه های جانبی زیادی به همراه داشته باشد. از دیدگاه پزشکی، مصرف چای به همراه خرما و عسل، می تواند از کمبود و فقر آهن بدن و هم چنین مبتلا شدن به بیماری های قندی، پیش گیری کند.

برای دریافت فایل مقالۀ «از چای چه می دانیم؟» بر لینک زیر کلیک کنید.

فایل مقالۀ «از چای چه می دانیم؟»


کلمات کلیدی : چای، گونه های مختلف چای، چای سفید، چای سبز، چای قرمز، چای سیاه، دارجیلینگ، چین، هند


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.