خروج

چای سفید چیست؟


Camellia sinensis نام یک گیاه بوته ای است که به عنوان گیاه چای نیز شناخته می شود و انواع مختلف چای اعم از چای سیاه، چای سفید، چای سبز و... را از این گیاه تهیه می کنند.

بسته بندی چای

هرچند که تمامی انواع مختلف چای از همین گیاه تهیه می شود اما چای های مختلف دارای طعم و عطر متفاوتی نسبت به هم هستند. این تفاوت در نامگذاری انواع چای و عطر و طعم آنها به نوع پردازش و فرآوری شدن گیاه چای بستگی دارد. در واقع تفاوت چای های مختلف در سطح اکسیداسیون است.

چای سفید عمدتا از برگ های جوان و گلبرگ های تازه گیاه چای (Camellia sinensis) تشکیل شده است. برای جلوگیری از اکسایش، گلبرگهای تازه چای را در نور طبیعی آفتاب خشک می‌کنند. چای سفید وقتی به صورت دم کرده سرو می شود به رنگ زرد کمرنگ است اما به دلیل پرزهای سفید یا نقره ای که جوانه های گیاه چای دارد آن را "چای سفید" نامگذاری کرده اند.

چای سفید بیشتر در چین و در استان فوجیان تولید و مورد استفاده قرار می گرفت و اخیرا در شرق نپال، تایوان، تایلند، گله (جنوب سریلانکا) و شمال شرقی هند نیز تولید شده است و طبق آمار از حدود سال 1968 اولین صادرات چای سفید با تکنیک های جدید انجام شد.

چای سفید نیز به اندازه چای سبز دارای خاصیت های فراوانی است با این تفاوت که خواص چای سفید نسبت به چای سبز در بدن تاثیرگذاری بسیار بیشتری دارد چون از غنچه ها و برگ های نو رسیده و تازه گیاه چای تهیه شده و هیچگونه مواد افزودنی یا پردازش خاصی روی آن انجام نمی گردد و به همین علت قیمت چای سفید نسبت به انواع دیگر چای بسیار گران تر است.

چای سفید

برای اینکه یک فنجان چای سفید سالم میل کنید کافیست آن را مانند چای سبز دم کنید. یعنی مقداری آب را جوشانده و به میزان لازم در فنجان خود بریزید و کمی صبر کنید تا دمای آب از نقطه جوش آن پایین تر آمده و به حدود 80 درجه سانتی گراد برسد چون چای سفید نیز مانند چای سبز دارای خواصی  بوده که در دمای بیش از 80 درجه سانتی گراد از بین رفته و از خاصیت آن می کاهد. بنابراین چای سفید نیز باید مثل چای سبز بصورت دمنوش آماده شود و از حرارت مستقیم به دور باشد.

پس از اینکه دمای آب به میزان مناسب رسید می توانید یک قاشق چایخوری چای خشک سفید را در فنجان ریخته و برای 5 الی 10 دقیقه روی آن را بپوشانید تا دم بکشد و آماده نوشیدن شود.

بسته بندی چای

برای بسته بندی چای سفید پیشنهاد می شود آن را به صورت در بسته و در جایی سرد و خشک (حتی در یخچال) نگهداری شود. البته اگر آن را در فضایی مثل یخچال نگهداری می کنید لازم است همیشه در فضایی به همان شکل و با همان دما نگهداری شود چون سرد و گرم شدن مداوم از کیفیت آن می کاهد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "چای سفید چیست؟" روی لینک زیر کلیک کنید:

 فایل مقاله "چای سفید چیست؟"


کلمات کلیدی : چاپ، بسته بندی، بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی چای، انواع چای، چای سفید


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/07/25
شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.
1401/07/24
بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.
1401/07/23
شرکت تورنگ چاپ به تولید پاکت در اندازه‌ها و اشکال مختلف، جهت بسته‌بندی می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا پاکت‌ هایی را که مناسب کسب‌وکار شماست به‌راحتی انتخاب کنید.