خروج

بسته بندی حبوبات


لوبیا، عدس، ماش، نخود، لپه و...در گروه حبوبات یا بُنشن  انواع دانه‌های خوراکی هستند که دارای مقدار زیادی پروتین، کربوهیدرات، مواد معدنی مثل آهن،کلسیم، پتاسیم،منیزیم و ویتامین آ می باشند.

بسته بندی حبوبات

این دانه های خوراکی که حبوبات نامیده می شوند دارای خواص بیشماری هستند که مصرف آن ها در رژیم های مختلف غذایی بسیار توصیه شده است.

اکثر این دانه ها از پروتئین گیاهی تشکیل می­ شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت و پروتئین حیوانی می باشد و برای گیاه ­خواران مفید است.

نگهداری حبوبات

از مهمترین مزایای حبوبات می توان به مواردی مثل کمک به هضم غذا، جلوگیری از ابتلا به سرطان، کاهش وزن و... اشاره کرد. پس گیاهخوار و گوشتخوار بودن شما مهم نیست چون در هر صورت مصرف حبوبات برای بدن شما بسیار مفید خواهد بود.

همانطور که اشاره شد حبوبات انواع بسیار متنوع و مختلفی دارند که در اینجا به برخی از آنها که مصرف آنها مرسوم تر است به همراه با خواص بی نظیرشان اشاره خواهیم نمود.

چاپ و بسته بندی حبوبات

برای مثال از گروه لوبیا ها، لوبیا قرمز دانه ای سرشار از پروتئین است و می تواند بهترین جایگزین برای گوشت یا حتی محصولات لبنی باشد.

لوبیا سفید دارای مقدار ویتامین B1 است. این ویتامین برای ساختن سلول ها و کارکرد مغز بسیار مفید می باشد.

نحوه نگهداری حبوبات

 لوبیا سبز علاوه بر اینکهه به دلیل کالری و فاقد چربی بودن برای لاغری استفاده می شود، شامل مقدار زیادی کلروفیل است که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های سرطانی بسیار مفید واقع می شود. 

لوبیا سفید به دلیل مواد معدنی که دارد می تواند فشار خون و ضربان قلب را تنظیم کند.

در مجموع حبوبات به دلیل پروتئین و فیبر سرشاری که دارند مواد مغذی بدن را تامین می کنند و باعث احساس سیری در بدن انسان می­ شوند و به کاهش وزن کمک زیادی می کنند.

با مصرف یک وعده غذایی شامل لوبیا و برنج در واقع شما یک وعده غذایی کامل که تمامی گروه های هرم مواد غذایی را در بر دارد دریافت خواهید کرد.

چاپ و بسته بندی حبوبات

حال این دانه های خوراکی مفید اگر در شرایط مناسب نگهداری نشوند، امکان دارد رطوبت و نفوذ حشرات آنها را از بین برده و دچار آفت کند.

برای اینکه بتوانید حبوبات را برای مدت بیشتری نگهداری کنید لازم است آنها را با روش درست بسته بندی نموده و برخی نکات را برای بسته بندی حبوبات رعایت کنید.

رایج ترین حشره ای که به عنوان آفت حبوبات شناخته شده است سوسک چهار نقطه ای نامیده می شود.

جلوگیری از آفت حبوبات

این حشره که آفت حبوبات است و همه ساله خسارات زیادی به مزارع و انبارهای حبوبات وارد می کند احتمال اینکه آفت حبوبات از مزرعه به همراه محصولات آمده و به انبار منتقل شود وجود دارد اما اگر با بسته بندی صحیح  حبوبات از لحاظ دما و رطوبت در شرایط مناسب نگهداری شود می توان جلوی زیاد شدن آفت را به طور کامل گرفت.

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی حبوبات" روی لینک زیر کلیک کنید:


کلمات کلیدی : چاپ، بسته بندی، بسته بندی مواد غذایی، آفت حبوبات، بسته بندی حبوبات


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.
1400/02/16
از آنجایی که از نمک برند های مختلفی وجود دارد، جلب توجه مشتری کار سختی است. زیرا در این موارد مشتری ها معمولا چیزی که همیشه آن را انتخاب می کردند را خریداری می کنند مگر اینکه محصول تازه ای نظر آنها را جلب کند.