خروج

کاور ریشه فرش


در مقاله کاور فرش در مورد ریشه فرش به صورت مختصر صحبت کردیم اما در این مقاله می خواهیم بیشتر به آن بپردازیم و دلایل ضرورت وجود کاور را برای ریشه فرش بیان کنیم. ریشه های فرش باعث زیبایی هر چه بیشتر فرش و ظرافت آن می شوند و استحکام بیشتری به فرش می دهند. در تمام فرش های قدیمی و سنتی هم که نگاه کنید، از ریشه فرش برای زیبا کردن و مقاوم کردن فرش استفاده شده است. ریشه های فرش به دلیل جارو زدن و تی کشیدن، در معرض آسیب بیشتری قرار دارند. در معرض آلودگی و رطوبت بودن باعث می شود ریشه فرش به مرور پوسیده و یا کنده شود و زمانی که ریشه فرش از بین برود، فرش هم زودتر خراب و پوسیده می شود. چه فرش ما دستباف باشد و چه ماشینی، این قضیه شامل حالش می شود پس باید به دنبال راهی باشید تا از ریشه فرش به خوبی محافظت کنید.

عواملی که ریشه های فرش را از بین می برند

  • شستشوی زیاد
  • تی کشیدن زیاد و دقت نکردن به ریشه ها
  • جارو زدن زیاد و کشیده شدن ریشه ها

اگر فرش شما رنگ روشن باشد، برای تمیز کردن آن باید از مواد شوینده استفاده کنید اما استفاده از مواد شوینده قوی برای شستشوی فرش می تواند مضر باشد و به ریشه آسیب برساند. ما در این مقاله می خواهیم روشی را بیان کنیم که از ریشه ها محافظت کند.

کاور ریشه فرش

راه حل چیست؟

استفاده از کاور ریشه فرش می تواند بهترین جایگزین برای تمام کارهایی باشد که شما برای محافظت از ریشه ها و تمیزی آن ها انجام می دهید. این کاور را می توانید از بازار فرش فروشان یا فروشندگان لوازم پلاستیکی تهیه کنید. برخی قالیشویی ها هم به تازگی سیستمی راه اندازی کرده اند که زمانی که شما فرش را به قالیشویی میفرستید، می توانید سفارش دهید که برای ریشه فرش تان کاور مناسب نصب کنند. این کاور روی لبه های فرش محکم می شود و در هنگام جارو یا تی کشیدن تکان نمی خورد و جا به جا نمی شود.

کاور ریشه فرش

شاید برای تان سوال پیش بیاید که این کاور هر چند وقت یکبار باید تعویض شود! اگر خودتان آن را نصب می کنید، بهتر است فصلی یک بار آن را تعویض کنید و اگر قالیشویی آن را برای شما نصب می کند، هر زمان که فرش تان را به قالیشویی فرستادید، از آن بخواهید تا آن را برای تان تعویض کنند.

کاور های ریشه فرش در سه نوع پلاستیکی، توری و کاور پارچه ای هستند. به کاور های توری و پلاستیکی، کاور شیشه ای هم می گویند چون ریشه های فرش در آن پیدا هستند و هوا در آن ها جریان دارد اما کاور پارچه ای از پارچه ای مانند متقال استفاده می کنند. این کاور ها یک نوار چسبی دارند که چسب آن نه آنقدر محکم است که به فرش آسیب برساند و نه آنقدر ضعیف است که به راحتی جدا گردد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "کاور ریشه فرش" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : کاور،کاور فرش،فرش،فرش ایرانی،ریشه فرش،کیفیت فرش،کاور ریشه فرش


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/07/19
بعضی از لکه ها که اتفاقاً متداول هم هستند نیاز به روش‌های خاص تمیز کردن خوشان را دارد.
1399/07/19
هر انسان خانه‌داری مواد شوینده و تمیزکننده هر سطوحی ازجمله فرش را دارد؛ اما موقعیت‌هایی هم پیش می‌آید که این مواد تمام‌شده باشند یا...
1399/07/18
لکه‌ی غذا، آبمیوه، قهوه و غیره روی فرش بخشی از زندگی است و حتی با احتیاط ترین آدم دنیا هم ممکن است به اشتباه چیزی را روی فرش بریزد برای همین...