خروج

بسته بندی مواد غذایی (3)


صنعت مواد غذایی صنعتی بوده که همیشه در حال رشد بوده و شرکت ها همیشه به دنبال راهی بودند تا از طریق آن ها، مصرف کنندگان را به برند شان علاقه مند کنند. رقابت بالا در این عرصه باعث شده تا برند های تجاری علاوه بر طعم و رنگ مواد غذایی شان، به فکر طراحی و بسته بندی محصولات شان هم باشند. در مقاله قبل چند مورد از نکاتی که در بسته بندی مواد غذایی باید رعایت شود، بیان کردیم و در این مقاله به بررسی باقی موارد می پردازیم.

دستورالعمل های روی بسته بندی

دستورالعمل ها یک عضو لاینفک روی بسته بندی مواد غذایی هستند. طی تحقیقاتی که اخیرا برای بسته بندی مواد غذایی انجام شده است، بالغ بر 80 درصد مشتریان گفته اند دوست دارند دستورالعمل استفاده از محصول را روی بسته بندی ببینند. بر اساس دستورالعمل راحت تر می توانند تصمیم بگیرند که محصول را بخرند یا نه. در دستورالعمل باید تاریخ انقضا و ارزش غذایی هم نوشته شود. برخی از این اطلاعات اجباری هستند و باید حتما روی بسته بندی مطرح شود.

اکنون که متوجه شدید ارزش دستورالعمل روی بسته بندی چقدر زیاد است، می توانید از راهکارهایی برای جذاب تر کردن آن هم استفاده کنید. به طور مثال می توانید با یک شعار جذاب مشتری را جذب کنید و به سمت دستورالعمل هدایت کنید. این اطلاعات باید شفاف و واضح باشد. هیچ دلیلی ندارد شما اطلاعات مبهم در اختیار مصرف کننده قرار دهید.

دستورالعمل بسته بندی

بافت بسته بندی

بافت بسته بندی می تواند براق، شفاف، دانه ریز، دانه درشت و... باشد. بافت های بسته بندی یکسان نیستند و شما می توانید برای هر طرح از بافت مخصوص خودش استفاده کنید. مثلا شما برای بسته بندی گوشت باید از بافتی استفاده کنید که داخل آن مشخص باشد. چون مصرف کننده دوست دارد تازگی محصول را ببیند.

بسته بندی مواد غذایی

امنیت بسته بندی

در صنعت، صادرات یک موضوع کاملا جا افتاده است و بیشتر تولید کنندگان علاقه دارند تا محصولات شان را به خارج از کشورشان صادر کنند. بیشتر محصولاتی که صادر می شوند، مسافت زیادی را طی می کنند تا به کشور مقصد برسند. به همین دلیل بسته بندی محصولات باید امنیت لازم را داشته باشد تا محصول پس از طی مسافت زیاد، دچار آسیب دیدگی یا فاسد شدن نشود.

مثلا طراحی بسته بندی قهوه باید طوری باشد که طراوت محصول را در حین حمل و نقل حفظ کند و در عین حال مقاومت لازم را داشته باشد تا در برابر آسیب هایی احتمالی، مشکلی برای محصول پیش نیاید.

بسته بندی محصول

رقبا

رقبای شما می توانند مهم ترین منابع برای دسترسی به اطلاعاتی باشند که شما نیاز دارید. حتی اگر رقیب شما در کارش شکست هم بخورد، شما می توانید به اطلاعات جامعی در این زمینه دست پیدا کنید. می توانید با مطالعه علت شکست آن ها به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید و راه آن ها را نروید. چیزی که میان رقبای صنعت مواد غذایی خیلی شایع است، جنگ میان برند های تجاری ست. این جنگ می تواند باعث بهبود محصول شود. شما می توانید بسته بندی مواد غذایی رقبای تان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. اگر به موفقیت رسیده است یا نه، حتما به طراحی انجام شده توجه کنید.

بسته بندی مواد غذایی

در پایان می توان گفت که کیفیت محصول نقش مهمی دارند اما تاثیر بسته بندی را هیچ گاه دست کم نگیرید. طراحی بسته بندی مواد غذایی می تواند باعث جذابیت بیشتر شود و توجه مصرف کننده را جلب کند.

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی مواد غذایی (3)" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،طراحی،طراحی بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.