خروج

ایده هایی برای طراحی بسته بندی (2)


طراحی بسته بندی خاص کمک می کند تا شما وارد بازار رقابتی قرار بگیرید و با رقبای بزرگی که در صنعت شما مشغول به کار هستند، رقابت کنید. چون امروزه همه در پی پیدا کردن راه هایی برای ایجاد تنوع در طرح و رنگ محصولات شان هستند. در مقاله قبل به ایده هایی در مورد طراحی بسته بندی اشاره کردیم. در این مقاله به ادامه آن ایده ها می پردازیم تا چگونه بسته بندی زیباتر و مورد پسند مشتری را روانه بازار کنید.

بعد از آن که طرح روی بسته بندی تان را انتخاب کردید، آن را به تعداد کم و محدود وارد بازار کنید تا عکس العمل مشتریان را ببینید. حتی می توانید تیم تحقیق و توسعه شرکت تان را به فروشگاه ها بفرستید تا از آن ها در مورد رنگ و طرح محصول تان سوال کنند.

طراحی بسته بندی

قوانین و عرف را بشکنید و یکنواختی را در کارهای تان از بین ببرید. طرحی ایجاد کنید که مشتری ابتدا با دیدن آن شوکه شود و پس از آن فکر کند که چه ایده جالبی!

بسته بندی خلاقانه

از مواد طبیعی استفاده کنید. مصرف کنندگان امروزه بیشتر به دنبال استفاده از محصولاتی هستند که آسیب کمتری به محیط زیست برساند. به همین دلیل اگر شما در بسته بندی تان از مواد طبیعی استفاده کنید، می توانید خود را به عنوان یک برند حامی محیط زیست مطرح کنید.

بسته بندی محصول

بسته بندی را خلاق طراحی کنید. از تمام راه هایی که باعث می شود بسته بندی محصول شما خلاق تر به نظر برسد، استفاده کنید. مثلا می توانید برای طراحی لوازم موسیقی از نت ها کمک بگیرید.

بسته بندی خلاقانه

در طراحی ترسی نداشته باشید. محصول شما حتی اگر چیزی مضری ست، با طراحی تان به مصرف کننده هشدار دهید. این کار جذابیت و صداقت را با هم به محصول شما هدیه می دهد.

بسته بندی محصول

گاهی اوقات توجه مشتری را به سمت محصول تان جلب کنید. اگر توجه مشتری با عکس جلب نمی شود، با فونت درشت تر و استفاده از کلمات بزرگ این کار را بکنید. همیشه راهی پیدا کنید که مشتری به راحتی از کنار محصول شما عبور نکند.

بسته بندی مواد غذایی

به کار بردن یک بافت خاص یا سطح برجسته باعث می شود مصرف کننده به سایر ویژگی های محصول شما هم فکر کند. می توانید سطح نوشته های تان را برجسته کنید یا قسمتی از عکسی که در طراحی بسته بندی محصول تان استفاده کردید، برجسته باشد.

بسته بندی محصولات

از ایده های خنده دار استفاده کنید. برخی از طراحان بزرگ دنیا اعتقاد دارند زمانی که شما از ایده های خنده دار در طراحی استفاده می کنید، مصرف کننده توجه بیشتری خواهد کرد.

ایده طراحی بسته بندی

یکی از کارهایی که اعتماد مصرف کننده را به همراه دارد، استفاده از بسته بندی هایی ست که محصول را به طور واضح و شفاف نشان می دهد و مشتری به وضوح می بیند که در حال خریدن چه چیزی ست.

بسته بندی شفاف

حتی زمانی که شما یک بسته بندی زیبا با کیفیت عالی برای محصول خود دارید، باید طراحی دیگری مد نظر داشته باشید تا توسط آن مشتری را تحت تاثیر قرار دهید و با استفاده از این ایده ها می توانید طراحی بهتری داشته باشید.

 

جهت دانلود فايل مقاله "ایده هایی برای طراحی بسته بندی (2)" روي لينک زير کليک کنيد:


کلمات کلیدی : بسته بندی،طراحی،طراحی بسته بندی،ایده،طرح،بسته بندی محصول،محصولات


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.