خروج

ایده هایی برای طراحی بسته بندی (1)


حتی زمانی که شما یک بسته بندی زیبا با کیفیت عالی برای محصول خود دارید، باید طراحی دیگری مد نظر داشته باشید تا توسط آن مشتری را تحت تاثیر قرار دهید. یک بسته بندی جذاب باعث می شود مشتری برای چند لحظه در قفسه فروشگاه توقف کند و طرح بسته بندی محصول شما را بررسی کند. همین کار می تواند کمک کند که او محصول شما را بخرد.

طراحی بسته بندی خاص کمک می کند تا شما وارد بازار رقابتی قرار بگیرید و با رقبای بزرگی که در صنعت شما مشغول به کار هستند، رقابت کنید. چون امروزه همه در پی پیدا کردن راه هایی برای ایجاد تنوع در طرح و رنگ محصولات شان هستند. در این مقاله سعی می کنیم بهترین طراحی های انجام شده را به شما معرفی کنیم تا شما از آن ها ایده بگیرید و طراحی هایی برای بسته بندی محصولات خود انجام دهید که کاربردی و جذاب باشند.

اگر محصول شما با یک آیکون یا تصویر خاص شناخته می شود، حتما از آن روی بسته بندی محصول خود استفاده کنید تا مشتری سریعا آن را تشخیص دهد.

طراحی بسته بندی

از تصاویر سرگرم کننده استفاده کنید تا محصولات را جذاب تر کنید. حتما لازم نیست محصولی مختص کودکان باشد که شما از کارتون و تصاویر کارتونی استفاده کنید. می توانید تصاویر جذاب کارتونی را برای هر محصولی استفاده کنید.

بسته بندی کارتونی

از طرح های ساده و کلاسیک مینیمالیستی استفاده کنید. طرح های مینیمالیستی هیچ گاه از دنیای مد خارج نمی شوند اما باید دقت کنید که طرح و رنگی که انتخاب می کنید، با لوگو تجاری شما سازگار باشد.

بسته بندی مینیمالیستی

در طراحی های خود از نوآوری استفاده کنید. استفاده از یک طرح نو بیشتر از هر چیز دیگری به شما کمک می کند که محصول تان را به نمایش بگذارید.

بسته بندی خلاقانه

کارهای نا متعارف انجام دهید. اولین باری که سس های کچاپ به صورت برعکس طراحی شدند و به بازار عرضه شدند، برای همه عجیب بود اما پس از گذشت زمان همه دیدند که چقدر کاربردی تر است. این کار متعارف نبود اما نظر مشتری را جلب کرد چون راه بهتری را به او پیشنهاد کرد.

بسته بندی جدید

محصول را زیبا طراحی کنید. محصول نباید ظاهری خسته کننده داشته باشد بلکه باید نظر بیننده را جذب کند و برای مدتی به آن خیره شود. طرحی که انتخاب می کنید، هم از لحاظ رنگی و هم نوع طرح باید برای بیننده جالب باشد.

در طراحی تان چیزهایی که باعث می شوند به محیط زیست آسیبی برسد را حذف یا به حداقل برسانید. مثلا از کاغذ های قابل بازیافت در بسته بندی تان استفاده کنید یا پلاستیک را کنار بگذارید.

بسته بندی مواد غذایی

یک تم رنگی که معرف شرکت شماست را انتخاب کنید. رنگی که با آن دیگران شما را می شناسند و این رنگ را به عنوان تم بسته بندی تان انتخاب کنید.

رنگ بسته بندی

از طبیعت الهام بگیرید. چیزهایی که در طبیعت وجود دارد و به محصول شما مرتبط است، می تواند به شما الهام ببخشد. در طراحی بسته بندی محصول تان از آن ها استفاده کنید.

طراحی خلاقانه

 

ادامه دارد...

 

جهت دانلود فايل مقاله "ایده هایی برای طراحی بسته بندی (1)" روي لينک زير کليک کنيد:


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،تغییر بسته بندی محصول،طراحی،طراحی بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.