خروج

تغییر رنگ طراحی بسته بندی (2)


در مقاله قبل به نکاتی در مورد تغییر رنگ در طراحی بسته بندی پرداختیم و یکسری عواملی را مطرح کردیم. در این مقاله قصد داریم عوامل دیگر و لزوم تغییر رنگ را مطرح کنیم و ببینیم چه کالاهایی چه نوع رنگی در بسته بندی شان باید داشته باشند. ما را در این مقاله همراهی کنید.

هنگامی که شما محصولی را به بازار عرضه می کنید، زمانی فرا می رسد که احساس می کنید باید کلیشه های قبلی را رها کنید و سبک و سیاق جدیدی را برای عرضه محصولات تان در پیش بگیرید. بهترین راه برای ایجاد تغییر سبک، تغییر رنگ طراحی بسته بندی شماست. شما با رنگ ها راحت تر می توانید مشتری را متوجه تغییر شکل و شمایل بسته بندی تان کنید.

بسته بندی محصول

ممکن است پس از گذشت مدت زمانی به این نتیجه برسید که طراحی در نظر گرفته شده ساده است و احتیاج دارید نمونه خلاق تری به کار ببرید. برای این کار تغییر رنگ می تواند گزینه مناسبی باشد اما هیچ گاه طوری تغییر ندهید که مشتری فکر کند یک محصول جدید است و برند شما را نشناسد. همیشه چند رنگ ثابت برای بسته بندی محصول تان در نظر داشته باشید.

بسته بندی محصول را با بوم نقاشی اشتباه نگیرید. بسته بندی محصول شما باید زیبا و تحسین برانگیز باشد. شما نباید از رنگ های زیادی برای بسته بندی محصول تان استفاده کنید، بلکه باید از رنگ های مناسب استفاده کنید. شناخت رنگ ها و زیبایی شناسی به شما کمک می کند انتخاب مناسبی برای طراحی محصول تان داشته باشید.

تغییر رنگ بسته بندی

گاهی تنها تغییر یک یا دو رنگ می تواند باعث شود شما از طرح قدیمی و کلیشه ای خود فاصله بگیرید و بسته بندی خود را به روز کنید.

رنگ ها دید های خاصی به مشتری می دهند. پس از تحقیقات فراوان در این زمینه، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از رنگ های خنثی و رنگ آبی باعث سادگی در طراحی می شود.

رنگ مشکی بسته بندی را شکیل و سنگین جلوه می دهد و به بسته بندی شکوه می بخشد.

رنگ های جیغ معمولا حالت فانتزی به بسته بندی می دهد و اگر محصول شما برای یک کودک طراحی شده است یا حالت فانتزی و خاص دارد، می توانید از رنگ های جیغ استفاده کنید.

رنگ بسته بندی

رنگ ارغوانی، زرشکی و سورمه ای مانند مشکی جلال و شکوه به بسته بندی می دهد.

و در کل می توان این طور نتیجه گیری کند که رنگ هایی که در طیف سرد قرار می گیرند، مناسب بسته بندی برای کالا های مردانه هستند و رنگ هایی که در طیف گرم قرار می گیرند، به دلیل ملایمتی که دارند، مناسب بسته بندی برای کالاهای مخصوص بانوان هستند.

 اگر کالایی هم مختص بانوان است و هم مختص آقایان، می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید.

جهت دانلود فایل مقاله "تغییر رنگ طراحی بسته بندی (2)" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،تغییر رنگ،تغییر رنگ بسته بندی،بسته بندی محصول


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.