خروج

نکات طلایی در طراحی بسته بندی (2)


در مقاله قبل به بررسی یکسری نکات طلایی در رابطه با طراحی بسته بندی پرداختیم و عوامل بنیادی و کلیدی را مطرح کردیم. در این مقاله قصد داریم باقی نکات لازم را مطرح کنیم تا یک شرکت طراحی بسته بندی بهترین انتخاب را برای طراحی محصول خود داشته باشد.

از زبان درست بهره بگیرید

برای معرفی محصول خود از کلمات مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال اگر محصول شما دمنوش است، از واژه لذیذ استفاده نکنید چون همه می دانند دمنوش ها لذیذ نیستند و خوش طعم اند. این غلط های کوچک به چشم مشتری می آیند و محصول شما را خوب جلوه نمی دهند و اگر شما از کلمات درست و دستور زبان مناسب استفاده کنید، می توانید نظر مشتری و اعتماد او را جلب کنید.

بسته بندی محصول

طراحی بسته بندی را ساده در نظر بگیرید

یکی از نکاتی که شرکت طراحی بسته بندی باید به آن توجه کند، این است که بسته بندی محصول نباید سخت باشد. اما سخت بودن به چه معناست؟ بسته بندی محصول نباید حمل و نقل سختی داشته باشد. بسته بندی محصول نباید پیچیده باشد که مصرف کننده برای باز کردن آن دچار مشکل شود. بسته بندی یک محصول نباید خیلی بزرگ باشد بلکه باید اندازه ای متناسب با خود محصول داشته باشد.

طراحی بسته بندی

بسته بندی مناسب برای سنین مختلف

مطمئنا محصولی که شما برای یک کودک طراحی می کنید با محصولی که برای بزرگسالان طراحی می شود، تفاوت دارد. در محصولات کودکان باید از رنگ های شاد تر و جذاب تر استفاده شده باشد. مناسب سن آن ها باشد و وسیله ای کاربردی برای آن ها باشد. به عنوان مثال شما یک شرکت طراحی بسته بندی هستید و می خواهید برای شامپو کودکان یک بسته بندی طراحی کنید. خلاقیت به خرج می دهید و نوع بسته بندی را طوری در نظر می گیرید که علاوه بر این که رنگ های جذاب و شاد در آن به کار رفته، پس از استفاده به یک اسباب بازی هم تبدیل شود. مسلم است که این محصول با این طراحی قابل استفاده برای بزرگسالان نیست.

امنیت بسته بندی را بررسی کنید

بسته بندی یک محصول باید به عنوان محافظ آن باشد و زمانی که درست طراحی نشود، می تواند نظر مشتری را نسبت به برند شما تغییر دهد. حتما در زمان طراحی امنیت محصول را مد نظر قرار دهید و از ملزوماتی استفاده کنید که در حین حمل و نقل و رسیدن به دست مصرف کننده، مشکلی برای محصول پیش نیاورد. حتی اگر یک محصول خراب شده در قفسه فروشگاه قرار گیرد، مشتری آن را نخواهد خرید. پس به مهر و موم بودن بسته بندی توجه کنید.

 

جهت دانلود فایل مقاله "نکات طلایی در طراحی بسته بندی (2)" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،طراحی بسته بندی، طراحی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.