خروج

طراحی بسته بندی مواد آرایشی و بهداشتی


یکی از محصولاتی که در همه جای دنیا و در تمام اقشار جامعه مورد استفاده قرار می گیرد، مواد آرایشی و بهداشتی است. تولید کنندگان این محصولات به شکل و شمایل بسته بندی این محصولات توجه زیادی می کنند چون منطقا فروش محصولاتشان به همین شکل و شمایل وابسته است. طی تحقیقاتی هم که بر روی بازار فروش محصولات انجام شده است، مشتری با دیدن شکل زیبای محصول، تصمیم به خرید آن می گیرد. در این مقاله تصمیم داریم دو مورد از بسته بندی خلاقانه این محصولات را به شما نشان دهیم و ایده به کار گرفته در آن را بررسی کنیم.

اولین موردی که می خواهیم بررسی کنیم، بسته بندی کرم های آرایشی ست. یک شرکت با یک ایده خلاقانه در طراحی بسته بندی کرم های آرایشی، از یک جنس منعطف استفاده کرده است که به راحتی می تواند تغییر شکل دهد. چیزی که سبب این تغییر حالت می شود، گرمای دست است. یعنی بسته بندی کرم های آرایشی با گرمای دست تغییر شکل پیدا می کنند و به سادگی به شکل دیگری تبدیل می شوند. این طراحی از این جهت مناسب است که شما می خواهید آن را داخل کیف یا ساک خرید خود قرار دهید و فضای کافی ندارید. با جنس به کار رفته در این کرم، شما به راحتی می توانید آن را به شکل دلخواهتان دربیاورید.

شاید همیشه شما در استفاده از مواد آرایشی و کرم ها با مشکل مواجه شدید و قسمت زیادی از محصول داخل بسته بندی قرار داشته و از آن خارج نمیشده است. مزیت دیگر این نوع بسته بندی این است که شما می توانید تا قطره آخر کرم های تان را استفاده کنید.

بسته بندی محصول

مواد آرایشی و بهداشتی

مورد دومی که به آن می پردازیم، بسته بندی پودر ماشین لباسشویی است. در ابتدا که به بسته بندی محصول نگاه می کنید شاید در نظرتان چیز خاصی نباشد اما این طراحی بسته بندی در عین سادگی، بسیار پر کاربرد است. در بالای باکس مستطیل شکل که حاوی پودر ماشین لباسشویی است، خط چین هایی قرار دارد که محل بریده شدن است که به شکل یک پیمانه پودر ماشین لباسشویی طراحی شده است. زمانی که شما این خط چین ها را جدا کنید، می توانید از این پیمانه استفاده کنید و پودر ماشین لباسشویی را به میزان دلخواه تان بردارید. این طراحی خلاقانه در عین سادگی، کمک زیادی به مشتری می کند و نیازی نیست پیمانه جداگانه تهیه کند.

بسته بندی محصول

مواد شوینده

طرح هایی که برای بسته بندی انتخاب می شوند و مورد استقبال قرار می گیرند، همه دو قانون مهم را رعایت می کنند. اول این که نوع طراحی باید به برطرف کردن یکی از مشکلات مشتری کمک کند و دوم این که هر چه طراحی ساده تر و کاربردی تر باشد، مشتری بیشتر آن را می پسندد.

جهت دانلود فايل مقاله "طراحی بسته بندی مواد آرایشی و بهداشتی" روي لينک زير کليک کنيد:


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی محصول، محصول،محصولات،طراحی،طراحی محصول،مواد آرایشی،مواد بهداشتی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

دانیال 1398/05/10 21:39:14

سلام و خسته نباشید. تولید پودر لباس شویی داریم و در مرحله طراحی وبسته بندی هستیم ممنون میشم جهت همکاری کمک کنید. مرادی هستم تماس یا واتسآپ 09014126563

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1398/05/10 ,

منتظر تماس همکاران واحد فروش باشید.


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.