خروج

چه طرح هایی در بسته بندی محصولات برنده جایزه می شوند؟


چطور یک طراحی می تواند باعث فروش بیشتر محصول شود؟ چطور می توان طرحی حرفه ای برای یک بسته بندی محصول ارائه داد؟ چه نکاتی لازم است تا یک طرح مورد استقبال مخاطب قرار بگیرد؟ آیا یک طراح فقط باید به فروش محصول و سودآوری توجه داشته باشد یا باید موارد دیگری را هم در نظر بگیرد؟

چه طراحان تازه کار و چه طراحان حرفه ای که در زمینه بسته بندی کار کرده اند یا می کنند، مسابقه Pentawards را می شناسند و شاید بیشترشان این آرزو را داشته باشند که طرح های شان در این مسابقات برنده شود. هر طراح ای که دقت بالاتر و ظرافت بیشتری در طراحی بسته بندی محصول انجام داده باشد، شانس بیشتری برای برنده شدن دارد.

این مسابقه جهانی برای مقایسه طرح هایی ست که در بسته بندی محصولات استفاده شده است. شرکت در این مسابقه برای عموم شرکت و سازمان و طراحان آزاد است ولی چیزی که باید به آن توجه کنند این است که بازاریابی محصول باید از طریق طراحی شان بیشتر شود تا شانس برنده شدن داشته باشد.

این مسابقه در دو بخش برگزار می شود که یک قسمت آن مربوط به طراحی بسته بندی هایی ست که تا کنون در بازار عرضه نشده اند و قسمت دوم مربوط به طراحی هایی ست که در بازار به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفته اند.

این مسابقه مانند سایر مسابقه ها نیست که فقط سه مدال توزیع شود بلکه به برندگان به ترتیب مدال های الماس، پلاتین، طلا، نقره و برنز داده می شود.

این طراحی ها علاوه بر تاثیر در فروش و بازاریابی، باید هزینه تولید کننده را هم کاهش دهند. یعنی شرکت کنندگان نمی توانند هر نوع ماده اولیه ای را برای طرح های شان پیشنهاد دهند. طرح هایی که در این مسابقه به پیروزی می رسند، در واقع آن هایی هستند که از امکانات کم استفاده کرده اند و یک طراحی را چه برای یک فروشگاه لوکس و چه برای بازار انبوه از یک محصول، ارائه کرده اند.

در میان هزاران طراحی هایی که برای این مسابقه و از اقصی نقاط جهان ارسال می شود، طرح هایی شانس برنده شدن دارند که طراحی های شان در عین سادگی، مفهوم درستی از محصول تولید شده را ارائه دهد و بتواند میان هزاران طراحی ای که در بازار وجود دارد، نظر مشتری را جلب کند.

در ادامه می توانید تعدادی از برندگان این مسابقه بزرگ را در سال های مختلف ببنید که با طراحی های بی نظیرشان، بازار چاپ و بسته بندی را به طور کلی عوض کرده اند.

طراحی بسته بندی

 

بسته بندی محصول

 

مسابقه pentawards

 

بسته بندی محصول

 

طراحی بسته بندی

 

بسته بندی محصول

 

مسابقه pentawards

 

pentawards

 

طراحی بسته بندی

pentawards

 

طراحی بسته بندی

 

جهت دانلود فايل مقاله "چه طرح هایی در بسته بندی محصولات برنده جایزه می شوند؟" روي لينک زير کليک کنيد:


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،بسته بندی محصولات،طراحی،خلاقیت،ایده،پنتاواردز


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.