خروج

نقش لوگو در بسته بندی محصول


بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است، مصرف کنندگان توقع دارند تا لوگوی شرکت تولید کننده را بالای بسته بندی محصول ببینند. پس این موضوع نشان می دهد که علاوه بر نوع بسته بندی محصول و طراحی آن، چیزی که برای مشتری حائز اهمیت است، لوگو شرکت است چون در این صورت مشتری تصمیم می گیرد که می تواند به برند شما اعتماد کند یا نه، و در نهایت محصول شما را بخرد یا نه.

یکی از هزینه هایی که هر شرکت در ابتدای کارش پرداخت می کند، هزینه های مربوط به طراحی لوگو ست. زیبا و خلاقانه بودن آن روی نظر مشتری تاثیر می گذارد و باید طوری طراحی شود که تصویر درستی از برند شما در ذهن مشتری ایجاد کند. قرار داشتن لوگو در بسته بندی مهم است اما این که به جای خود محصول به برند یا لوگو شما توجه شود، اصلا منطقی نیست مخصوصا برای محصولاتی که به تعداد کمتری تولید می شود.

طراحی لوگو

نکاتی که باید در بسته بندی محصول رعایت کنید:

محل قرارگیری لوگو مهم است. لوگو باید در جایی قرار بگیرد که هم از ارزش محصول نکاهد و هم باعث شود توجه مشتری به برند تجاری شما جلب شود. به این کار اصطلاحا موقعیت یابی لوگو گفته می شود. جایگاه لوگو در بسته بندی محصول می تواند روی فهم مصرف کننده از یک برند تجاری تاثیر بگذارد.

قرار گرفتن لوگو در بالای بسته بندی تاثیر بیشتری روی مخاطب می گذارد. زمانی که لوگو خود را در پایین بسته بندی محصول تان قرار می دهید، در واقع مشتری متوجه قدرت و شان برند شما نمی شود. همان طور که می دانید شرکت بزرگی مانند کوکاکولا همیشه لوگو خود را در بالای بسته بندی قرار می دهد و بر این اساس مشتری درک می کند که چقدر این شرکت جایگاه بزرگی دارد.

به هماهنگی کلی در بسته بندی توجه کنید. محل قرار گرفتن لوگو نباید باعث شود که طراحی بسته بندی دچار مشکل شود و منظره ناخوشایندی ایجاد شود.

در کتاب Blink که در سال 2005 توسط Malcolm Gladwell منتشر شد، آمده است که بررسی نیاز بازار و فضای رفتاری مصرف کننده، روی انتخاب لوگو تاثیرگذار خواهد بود. توجه به سلیقه مشتری باعث می شوئد تا در انتخاب رنگ ها و نوع گرافیک استفاده شده در طراحی لوگو دقت کنید.

طراحی لوگو

زمانی که شما لوگو تجاری خود را در محلی قرار می دهید که مشتری انتظار دارد ببیند، در واقع دارید به اعتبار برندتان و فروش محصول تان کمک می کنید. اگر در زمینه طراحی لوگو و بسته بندی محصول نیاز به کمک دارید، می توانید با مجموعه تورنگ چاپ ارتباط برقرار کنید تا همکاران خبره ما در واحد طراحی و چاپ شما را راهنمایی کنند.

 

جهت دانلود فایل مقاله "نقش لوگو در بسته بندی محصول" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،لوگو،طراحی،طراحی لوگو


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.
1400/02/16
از آنجایی که از نمک برند های مختلفی وجود دارد، جلب توجه مشتری کار سختی است. زیرا در این موارد مشتری ها معمولا چیزی که همیشه آن را انتخاب می کردند را خریداری می کنند مگر اینکه محصول تازه ای نظر آنها را جلب کند.