خروج

ایده های نو در طراحی بسته بندی


زمانی که یک محصول معمولی و روتین را شما با شیوه های مختلف و ایده های جدید بسته بندی می کنید، در واقع به مشتری این پیام را می رسانید که چقدر محصولاتی که دارید برای تان مهم است و برای زیباتر کردن شان چقدر زمان صرف می کنید. ایده های نو همیشه در هر صنعتی مخصوصا صنعت بسته بندی مورد استقبال قرار گرفته است و گاهی برای چند لحظه مشتری را میخکوب کرده است. در این مقاله می خواهیم در مورد ایده های نو به کار رفته در طراحی محصولات و انتخاب طرح و شکل آن ها صحبت کنیم پس تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

طراحی بسته بندی میخ

میخ یکی از لوازم معمولی ست که برای همه قابل استفاده است. اما یک شرکت بزرگ دست به ایده ای نو در این زمینه زده است و بسته بندی محصولش را طوری طراحی کرده است که هم هنگام استفاده راحت باشید و دست تان دچار جراحت نشود و هم چیدمان جذاب این محصول آن را با ارزش جلوه دهد. گیره ای که در بالای بسته بندی قرار گرفته است، باعث می شود در حین کار آن را به کمربند یا لباس تان متصل کنید و از آن استفاده کنید.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی گل

مدت کمی ست که برخی شرکت های عرضه گل طبیعی از جعبه برای ارسال گل های شان استفاده می کنند و تا پیش از این همه از کیسه های پلاستیکی استفاده می کردند. اما در این بین یک شرکت اقدام به طراحی جعبه های بسته بندی گل با مقوای یک لایه کرد. این بسته بندی علاوه بر این که از گل محافظت می کند و در حین جابجایی به آن آسیبی نمی رساند، تجدید پذیر هم هست و به حفظ محیط زیست کمک می کند. یعنی می توان پس از استفاده آن را بازیافت کرد.

بسته بندی گل

طراحی بسته بندی کوکی

شرکت معروفی به نام تلما که کوکی تولید می کند و در سوییس قرار دارد ،دست به کاری جالب زده است. او با بسته بندی خاص محصولاتش به مشتری این پیام را می رساند که کوکی های ما تازه است، انگار همین الان از فر درآورده اید. این کوکی ها که گرم به دست مشتری می رسند، این موضوع را در ذهن مشتری تداعی می کنند که کوکی ها تازه هستند و می تواند آن ها را داغ مصرف کند.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی سیگار

این بسته بندی که هم خلاقانه بوده و هم یک پیام اجتماعی داشته است، برای بسته بندی سیگار استفاده شده است. پیام این بسته بندی خاص این است که شما در اثر مصرف سیگار با مشکلات جبران ناپذیری مواجه خواهید شد و به عنوان یک کمپین بای مبارزه با مصرف دخانیات از آن استفاده شد. هر کسی که یک پاکت سیگار در جیب خود قرار می دهد، در واقع در حال قرار دادن تابوت خود در جیبش است.

بسته بندی سیگار

بسته بندی هایی از این دست باعث شدند تا بیشتر تولید کنندگان به فکر ایده های نو برای بسته بندی محصولات شان باشند. اگر در زمینه طراحی بسته بندی محصول نیاز به مشاوره دارید، می توانید با واحد طراحی ما تماس حاصل کنید.


کلمات کلیدی : بسته بندی،صنعت بسته بندی،طراحی بسته بندی،بسته بندی محصول،محصول،محصولات


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.