خروج

چه زمانی باید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید؟ (2)


همان طور که در قسمت اول مقاله بیان کردیم، باید بدانیم چه زمانی و بر اساس چه قواعدی باید بسته بندی محصول را تغییر بدهیم تا هم در صنعت بازاریابی با مشکل مواجه نشویم و هم با رعایت قواعد به تغییر بسته بندی محصول در زمان مناسب پرداخته شود. در این مقاله به ادامه صحبت درباره قوانین، قواعد و زمان تغییر بسته بندی محصول می پردازیم.

تغییر زمان

یکی از عواملی که باعث تغییر بسته بندی محصول می شود، گذشت زمان است. زمان یکه شما یک محصول را برای اولین بار تولید کردید، شاید یکسری معیار ها مهم بود و اکنون چیز های دیگری هستند که مهم هستند. مثلا چند سال قبل شاید همین که بسته بندی شما زیبا باشد کفایت می کرد و نظر مصرف کننده را جلب می کرد، اما اکنون این که بسته بندی خلاقانه باشد و از ایده های گرافیکی یا عکاسی استفاده کند هم مهم است.

بسته بندی محصول

پس گذشت زمان به شما نشان خواهد داد که باید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید. اما برای این کار باید ببینید چه چیزی تغییر کرده است. تمایل مشتری نسبت به چه چیزی بیشتر شده است. استفاده از چه اشکال و ایده هایی می تواند ذهن مشتری را ترغیب کند تا به محصول شما نگاه کند و آن را بخرد. باید دقت کنید که بسته بندی محصول شما نباید آن قدر تغییر کند که مصرف کننده دیگر آن را نشناسد چون اعتبار برند شما را خدشه دار می کند. پس از جمع بندی با خیال راحت می توانید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید.

بررسی بازار هدف

شما برای این که بتوانید محصولی که تولید کرده اید را در بازار به فروش برسانید باید به نیاز های مشتری و سلایق آن ها توجه کنید. اما این اطلاعات را چطور می توانید بدست آورید؟ می توانید با خرده فروشان صحبت کنید. آن ها چون دسترسی مستقیم به مشتریان دارند، راحت تر می توانند به شما اطلاعاتی که می خواهید را بدهند. می توانید در مورد نوع بسته بندی محصول، طرحی که باید روی آن پیاده شود و حتی زمان توزیع محصول با آن ها مشورت کنید.

بسته بندی

انحلال پیام برند

بیشتر برند ها زمانی که یک شعار یا پیام را انتخاب می کنند که آن جمله کوتاه، داستان تولید و ساخت محصول شان را بیان کند. اما روزی می رسد که پیام شما اعتبار سابق را ندارد یا اهمیت آن با گذشت زمان کمرنگ شده است. در این صورت شما می توانید با تغییرات کوچک دوباره پیامی با ارزش را روی بسته بندی محصولات خود قرار دهید و آن را به بازار عرضه کنید.

تغییر بسته بندی

با توجه به نشانه ها و قوانینی که در این مقاله و مقاله قبل اشاره شد، شما می توانید متوجه شوید که چه زمانی بهترین زمان برای تغییر بسته بندی محصول تان است و وقتی زمان آن فرار رسید، با خیال راحت این کار را انجام دهید.

 

جهت دانلود فایل مقاله "چه زمانی باید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید؟ (2)" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،تغییر بسته بندی محصول،تغییر بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.