خروج

علائم روی بسته بندی را بشناسیم! (1)


نماد هایی که روی بسته بندی محصولات چاپ می شود، هر کدام نشانه چیزی هستند و توجه به هر کدام از این نماد ها به ما کمک می کند تا محصول را در شرایط بهتری نگهداریم. برای این که با علائم روی بسته بندی بیشتر آشنا شوید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

علائم بسته بندی

این نماد که معروف ترین و ساده ترین علامت روی بسته بندی هاست، مربوط به کالاهای انگلیسی ست و نماد "بریتانیا را پاک و پاکیزه نگهداریم" است.این نماد نشان می دهد که بعد از استفاده از محصول، زباله آن را در سطل زباله بریزند. گاهی هم این نماد را با شعار "با محیط زیست مهربان باشید" می شناسند.

علائم بسته بندی

PET که نام اختصاری پلی اتیلن ترفنالات است، یکی از نماد هایی که بیشتر شما روی بسته بندی نوشیدنی ها می بینید و در واقع تا 90 درصد می توان بسته بندی محصول را بازیافت کرد. در هنگام استفاده از بسته بندی هایی که این نماد را دارند، دقت کنید که حتما زباله |آن را در سطل های بازیافت بیندازید.

علائم بسته بندی

نمادی که روی بیشتر بسته بندی ها مشاهده می کنید و نشان می دهد که این بسته بندی قابل بازیافت است و نباید داخل سطل زباله های معمولی انداخته شود.

علائم بسته بندی

این نماد هم برای بازیافت به کار می رود اما نوشته روی آن نشان می دهد که از مواد آلومینیومی ساخته شده است. این نماد را روی بیشتر قوطی های نوشیدنی و بعضی ظروف مواد غذایی می توانید مشاهده کنید.

علائم بسته بندی

این نماد روی بسته بندی مواد غذایی به کار می رود و نشان می دهد که ماده غذایی به 10 قسمت تقسیم شده است.

علائم بسته بندی

این نماد را بیشتر روی باتری ها مشاهده می کنید و نشان می دهد باتری ها را پس از مصرف درون سطل زباله بیندازید.

علائم بسته بندی

این نماد را بیشتر روی مواد غذایی مانند نودل های فوری مشاهده می کنید و نشان می دهد که به محصول داخل بسته بندی باید آب جوش اضافه کنید.

علائم بسته بندی

این نماد روی محصولاتی به کار می رود که آسیب کمی به محیط زیست می زند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. به عبارت دیگر موادی که در ترکیب محصول استفاده شده است، قابل بازیافت است و برای محیط زیست ضرری ندارد.

علائم بسته بندی

این نماد نشان دهنده این است که کالایی که شما مصرف می کنید، استاندارد اروپایی و برتانیا را گذرانده است. این نماد را معمولا روی محصولات الکترونیکی و اسباب بازی ها می بینید و نشان می دهد استاندارد های امنیت اروپا را گذرانده است و با خیال راحت می توانید استفاده کنید.

علائم بسته بندی

این علامت را روی بسته بندی های کاغذی و مقوایی می بینید. این علامت نشان می دهد که محصول را نباید زیر باران و در جای مرطوب نگهداری کرد چون در صورت تمای با آب خراب می شوند و از بین می روند.

 

توجه به علائم بسته بندی باعث می شود محصول شما عمر بیشتری داشته باشد و کمتر در معرض آسیب قرار گیرد. با ما در مقاله بعدی همراه باشید تا بیشتر با این نماد ها آشنا شوید.

ادامه دارد...


کلمات کلیدی : بسته بندی،محصول،محصولات،علائم،علائم بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

حسن 1397/05/15 8:50:33

یکی از مقاله های خیلی خوب، کاربردی و جذابی هست که در خصوص بسته بندی خوندم. مرسی از شما

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1397/05/15 ,

مرسی


مقاله بعدی

1401/06/28
در این مقاله رسپی و آموزش طرز تهیه پیتزا مخصوص رستورانی در خانه را شرح داده ایم
1401/06/12
تورنگ چاپ ارائه دهنده انواع محصولات بسته بندی به صورت خام و اختصاصی. سفارش و خرید انواع محصولات بسته بندی در تورنگ چاپ
1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...