خروج

بسته بندی محصول؟ چرا؟ (2)


همان طور که در قسمت شماره 1 این مقاله بررسی کردیم، در این مقاله هم می خواهیم در مورد سایر ویژگی های بسته بندی محصول صحبت کنیم. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

دادن اطلاعات به فروشنده

بسته بندی محصول باعث می شود تا اطلاعاتی که مشتری نیاز دارد را ببیند و محصول را انتخاب کند. مثلا اگر مشتری بخواهد یک بسته گوشت خریداری کند، روی آن می تواند وزن، شرایط نگهداری، بهترین زمان مصرف و ارزش غذایی را مشاهده کند و در انتخاب محصول یا عدم انتخاب آن تردید نکند.

سهولت در مصرف

بسته بندی مواد غذایی باعث می شود تا مصرف کنندگان به راحتی بتوانند میزان ماده غذایی که می خواهند را مصرف کنند و چون مواد بسته بندی شده همگی پاک شده و تمیز هستند، استفاده راحت تری دارد. مثلا اگر شما یک کیلو سبزی بسته بندی شده خریداری کنید، می دانید که آن یک کیلو دور ریز ندارد و مواد زاید آن به علوفه برای دام تبدیل شده است. اما اگر یک کیلو سبزی پاک نشده خریداری کنید، مجبورید مقداری از آن را دور بریزید و این موضوع باعث تولید زباله می شود. پس استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده راحت تر و به صرفه تر است.

بسته بندی

استاندارد گذاری بالا

کشور های پیشرفته هر ساله زباله کمتری نسبت به کشور های در حال توسعه تولید می کنند چون برای اغلب محصولات شان از بسته بندی استفاده می کنند.

افرادی که در کشور های پیشرفته زندگی می کنند، ارزش زیادی برای زمان خود قائل هستند و تلاش می کنند تا از مواد غذایی بسته بندی شده و پاک استفاده کنند تا در زمان شان صرفه جویی کنند.

به همین دلیل می توان گفت استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده، باعث بالا رفتن استاندارد های زندگی می شود.

بسته بندی محصول

داشتن حق انتخاب

شما حق انتخاب دارید که کدام محصول را انتخاب کنید و کدام یک را انتخاب نکنید. حق این را دارید که میزان دلخواه خود از محصول را تهیه کنید. حق این را دارید که محصول ها را با هم مقایسه کنید و محصولی که بیشتر مورد استفاده تان است را انتخاب کنید. حق این را دارید که محصولی را با زمان ماندگاری دلخواه تان انتخاب کنید. هیچ کدام یک از این عوامل در مورد خرید یک محصول بسته بندی نشده کارایی ندارد.

بسته بندی

کمک به شاغل شدن افراد

سالانه افراد زیادی در کشور های توسعه یافته فقط در کارخانه های بسته بندی مشغول به کار می شوند و حتی در بسیاری از دانشگاه ها رشته های علوم بسته بندی تدریس می شود که افرادی که از این رشته ها فارغ التحصیل می شوند، از حقوق بالایی برخوردارند.

 

در پایان می توان گفت شاید بسته بندی مواد غذایی چیزی باشد که در گذشته کمتر به آن پرداخته شده باشد. اما امروزه مسئله ای حائز اهمیت است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست.

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی محصول؟ چرا؟ (2)" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.