خروج

کیسه پارچه ای مخصوص نان


ما از دیرباز هر زمان که یکی از افراد خانواده وارد صف نانوایی شده است، یا همراه خود کیسه پلاستیکی برده است و یا از نانوا یک کیسه خواسته است. طی تحقیقاتی که انجام شده است، قرار دادن نان در کیسه های پلاستیکی، کاری خطرناک است. در این مقاله می خواهیم به بررسی این کار که قدمتی طولانی دارد بپردازیم.

اما ثابت شده است که این کار خطرناک و سرطان زاست. چرا؟

زمانی که شما نان داغ را داخل کیسه پلاستیکی قرار می دهید، با تعرق کیسه، مواد نفتی و شیمیایی و غیر بهداشتی از کیسه منتشر می شود و از پلاستیک به نان منتقل می شود و باعث کپک زدن آن و ناسالم شدن آن می شود.

نان

پلاستیک از مواد نفتی و پتروشیمی تولید می شود و زمانی که با مواد داغ تماس پیدا کند، اسیدی به نام مونومر تولید می کند (مونومر مولکول های کوچکی هستند که تعدادی اتم را در یک ردیف در بر می گیرند) و این ماده در طولانی مدت می تواند خطرناک یا سرطان زا باشد. تولید مواد مونومری و تماس آن با مواد غذایی مانند نان، باعث ایجاد بیماری های گوارشی یا ریوی شود و عملکرد بدن را دچار اختلال می کند. پس با این تفاسیر بهتر است از کیسه های پارچه ای برای نان های خود استفاده کنید و کیسه ها هم اگر سفید رنگ باشند خیلی بهتر است چون پارچه های رنگی، مواد شیمیایی دارند. علاوه بر این ها دغدغه همیشگی که چطور پس از خرید نان و قرار دادن آن داخل کیسه، نان با حداقل افت کیفیت به مقصد برسد و تازه باشد، از بین می رود و با استفاده از کیسه پارچه ای شما مطمئن هستید که اتفاقی برای نان نمی افتد.

کیسه پارچه ای

کیسه های پلاستیکی جدای از خطری که برای سلامتی بدن انسان دارند، برای محیط زیست هم خطرناک هستند و استفاده از کیسه پارچه ای می تواند به حفظ محیط زیست بهتر کمک کند.

در کشور ما هم در مزاسم روز نان، هر ساله تعداد زیادی کیسه های پارچه ای به نانوایی ها داده می شود تا مردم را ترغیب کنند که بیشتر از کیسه های پارچه ای استفاده کنند تا کیسه های پلاستیکی. این کیسه ها معمولا گنجایش قابل قبولی دارند و تعداد زیادی نان داخل شان قرار می گیرد و قابل شستشو هستند. چاپ روی این کیسه ها هم با استفاده از مواد مرغوب صورت می گیرد تا مشکلی برای نان به وجود نیاورد.

کیسه نان

این شعار را هیچ گاه نباید فراموش کرد که اگر تمام خرید های مان را به جای کیسه های پلاستیکی، در کیسه های پارچه ای قرار میدادیم، الان دنیای سبز تری داشتیم.

 

:جهت دانلود فایل مقاله "کیسه پارچه ای مخصوص نان" روی لینک زیر کلیک کنید

فایل مقاله "کیسه پارچه ای مخصوص نان"


کلمات کلیدی : کیسه،کیسه پارچه ای،نان،پلاستیک،کیسه پلاستیکی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1397/04/23
پارچه‌های نبافته (اسپان باند) دارای ویژگی‌های خاصی هستند. ازجمله خصوصیات برجسته این محصول...