خروج

چگونه لباس را بسته بندی و پست کنیم؟


'آموزش بسته بندی لباس، ارسال لباس با پست

یکی از کسب و کارهای پر رونق آنلاین فروش لباس است. تعداد فروشگاه های آنلاین لباس در سراسر دنیا با آماری باورنکردنی رو به زیاد شدن است. روش درست بسته بندی لباس برای پاسخگویی به تقاضای بالای بازار اصلی مهم است. کسب و کارهای کوچک برای رشد کردن و دسترسی به بازار هدف بزرگ تر باید بسته بندی حرفه ای لباس را یاد بگیرند. نوع لباسی که می‌فروشید و اینکه در اینستاگرام مشغول به کار هستید یا وبسایت اینترنتی فرق زیادی در نوع بسته بندی ندارد و این مقاله به طور کلی به شما کمک می‌کند تا بتوانید فروش آنلاین بهتری داشته باشید.

 

بسته بندی لباس

یکی از نکات مهم هنگام بسته بندی لباس انتخاب سایز درست بسته بندی است. اگر سایز بسته بندی درست نباشد اولین برخوردی که مشتری با کالای شما خواهد داشت یک لباس چروک و از شکل افتاده است. برای جلوگیری از این مشکل باید از ابزار مناسبی استفاده کنید.
اگر می‌خواهید تنها یک لباس ارسال کنید (به عنوان مثال یک تیشرت ساده یا یک شلوار) می‌توانید از پاکت های پد دار که در اداره پست موجود هستند استفاده کنید. این پاکت ها ارزان و کاربردی هستند. ولی حواستان باشد که لباس را اول در یک کاغذ یا نایلون بپیچید و لیبل یا اتیکت خود را به آن اضافه کنید تا حرفه ای به نظر بیاید. برای لباس های بزرگ تر و حجیم تر مثل کاپشن و پلیور های پشمی می‌توانید از جعبه های کارتنی استفاده کنید. کارتن مقاومت خوبی دارد و ضخیم است به همین دلیل می‌تواند از محصول شما به خوبی محافظت کند تا طی مسیر حمل و نقل آسیبی نبیند. فقط باید به این نکته توجه کنید که جعبه کارتنی را با پوشال، کاغذ باطله یا نایلون حباب دار پر کنید تا جعبه شما زیر بسته های دیگر له نشود.
بعد از اینکه بسته بندی لباس مناسب برای محافظت کردن آن در پروسه ارسال با پست را انتخاب کردید نوبت به جذاب کردن آن می‌رسد. نیازی نیست وقت زیادی روی پاکت و جعبه پستی بزارید اما می‌توانید لباس را با کاغذ کادو، کاغذ کرافت، کاغذ مومی طرحدار، روبان، نخ کنفی و ... بپیچید تا مشتری بعد از بازکردن جعبه پستی تجربه خوبی از خرید از شما داشته باشد.

'بسته بندی تیشرت برای ارسال با پست

 

تا کردن لباس

وقتی می‌خواهید لباس ها را بسته بندی کنید هرکدام را به صورت جداگانه تا کنید. هیچ‌وقت لباس ها را رول نکنید زیرا باعث چروک شدن می‌شود و هنگام باز شدن توسط مشتری نامرتب به نظر می‌رسد. 
برای اینکه لباس ها را مثل یک فروشگاه حرفه ای بسته بندی کنید باید اول آن را روی یک سطح صاف پهن کنید. تیشرت، پیراهن و سویشرت ها را باید طوری پهن کنید که طرحش روی سطح باشد. حالا آستین ها را به سمت پشت لباس تا کنید. بعد قسمت پایین لباس را به سمت بالا تا کنید. هرگونه چروک و نامنظمی را با دست صاف کنید و در آخر لباس را از وسط تا کنید تا نتیجه حرفه ای کار آماده شود. پیراهن های مجلسی و لباس های سرهمی را هم می‌توانید به همین صورت تا کنید. فقط به احتمال زیاد طول لباس (مرحله تا از پایین) را باید بیشتر از دو بار تا کنید.
تا کردن شلوار به این صورت است که باید آن را از وسط تا کنید طوری که زیپ در قیمت داخلی قرار بگیرد. بعد از صاف کردن آن با دست، شلوار را از پایین سه بار تا کنید. 
بعد از اینکه تمام لباس ها مرتب تا شدند آن را در کاغذ مومی، کاغذ کرافت یا بسته بندی نایلونی قرار دهید و مطمئن شوید با چسب، نخ کنفی یا کاموا بسته بندی را محکم کنید. در آخر به‌دقت لباس را در جعبه یا پاکت پستی دلخواه بزارید.

'بسته بندی لباس با کاغذ مومی

 

ارسال لباس با پست

این مرحله آخر ساده‌ترین و مهمترین قسمت لباس است. حتما کد رهگیری بسته خود را دریافت کنید تا از تمام اتفاق هایی که برای کالا می‌افتد خبردار شوید و در صورتی که مشتری شما با مشکلی برخورد کرد بتوانید به‌راحتی از اداره پست پیگیری انجام دهید.


 


کلمات کلیدی : بسته بندی لباس


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.
1400/02/16
از آنجایی که از نمک برند های مختلفی وجود دارد، جلب توجه مشتری کار سختی است. زیرا در این موارد مشتری ها معمولا چیزی که همیشه آن را انتخاب می کردند را خریداری می کنند مگر اینکه محصول تازه ای نظر آنها را جلب کند.