خروج

آموزش بسته بندی دسته گل مثل یک گلفروش واقعی


دسته گل بدون شک یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و خوش‌فکرترین هدیه ای است که می‌توانید به کسی بدهید. معمولا همه آدم ها با گرفتن گل از سمت شما حس خوبی پیدا می‌کنند. مهم نیست گل را از باغچه بچینید یا از گل فروشی بخرید، هر گلی زیبا است اما چیزی که مهم است نحوه پیچیدن دسته گل است. همه ما می‌دانیم که خریدن دسته گل همچین ارزان نیست! یاد گرفتن تزئین دسته گل به شما کمک می‌کند در موقعیت های خاص مثل تولد، ولنتاین یا دسته گل عروسی با بودجه کم گل آرایی زیبایی انجام دهید. یک نکته ای که کمک می‌کند دسته گل شما حرفه ای تر و زیباتر به نظر برسد در انتخاب روبان، کاغذ رنگی، کاغذ کشی و... دقت کنید که رنگشان با رنگ گلها همخوانی داشته باشند.

 

لوازم مورد نیاز پیچیدن و تزئین دسته گل

لوازم مورد نیاز برای بسته بندی دسته گل

قیچی

منگنه

کاغذ رنگی یا کاغذ کادو

چسب نواری

شاخه های گل

روبان یا نخ کنفی

 

چگونه دسته گل درست کنیم؟

1. کاغذ رنگی یا کاغذ کادو را ببرید و آن را برعکس روی میز بزارید

کاغذ بسته بندی را در سایز 50 در 70 ببرید. اگر سایز گلهای شما بزرگ‌تر هستند می‌توانید این ابعاد را تغییر دهید. کاغذ بسته بندی را روی میز به صورت برعکس بزارید. حالا یک لایه کاغذ کشی یا کاغذ تیشو رنگی را روی آن قرار دهید.

کاغذ رنگی و کاغذ کادو برای بسته بندی دسته گل

 

2. گل ها را به صورت مورب روی کاغذ بزارید

کاغذی که انتخاب کردید را به صورت مورب روی میز بزارید (طوری که نوک آن به سمت بالا باشد) سپس کاغذ تیشو یا کاغذ کشی رنگی را به اندازه دو سانتی متر بالاتر از کاغذ زیر آن بزارید. گل آرایی را اول با کمک دست انجام دهید. برگ ها و شاخه های سبز را زیر و گل ها را روی آن بزارید تا جلوه بهتری داشته باشند. یکی از ساده ترین و ارزان ترین گل هایی که می‌توانید با آن شروع کنید گل رز است. درست مثل عکس زیر گلها را روی کاغذ بزارید.

بسته بندی دسته گل با کاغذ کشی رنگی صورتی

 

3. کاغذ رنگی را دور دسته گل بپیچید

به آرامی سمت چپ کاغذ را یک‌بار به سمت وسط تا بزنید و یک‌بار دیگر روی ساقه گل ها تا بزنید و بعد با چسب کاغذ را محکم کنید. حواستان باشد که در این مرحله کاغذ را چروک نکنید. همین کار را با سمت راست کاغذ تکرار کنید.

پیچیدن دسته گل با کاغذ رنگی

تزئین دسته گل با کاغذ کادو

 

4. پایه دسته گل را با چسب محکم کنید

در این مرحله زیر دسته گل حالت تیزی پیدا می‌کند که باید آن را تا بزنید و با دوباره با چسب محکم کنید.

پایه دسته گل

 

5. روبان را دور دسته گل بپیچید

حالا وقتش رسیده است که دسته گل زیبایی که ساختید را با یک ربان ببندید و آن را به افرادی که دوستانشان دارید هدیه بدهید.

بستن روبان پاپیونی دور دسته گل

آموزش تزئین دسته گل با کاغذ کرافت

همیشه نیازی نیست که مناسب خاصی وجود داشته باشد که بقیه گل هدیه دهید. با این روش ساده پیچیدن دسته گل که هزینه کمی دارید از این به بعد می‌توانید تعداد دفعات بیشتری عزیزانتان را خوشحال کنید.

 

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش بسته بندی دسته گل مثل یک گلفروش واقعی


کلمات کلیدی : گل، گل رز، ولنتاین، دسته گل،تزئین دسته گل، بسته بندی دسته گل، ربان، کاغذ کشی، کاغذ رنگی، کاغذ کادو، پیچیدن دسته گل،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.
1400/02/16
از آنجایی که از نمک برند های مختلفی وجود دارد، جلب توجه مشتری کار سختی است. زیرا در این موارد مشتری ها معمولا چیزی که همیشه آن را انتخاب می کردند را خریداری می کنند مگر اینکه محصول تازه ای نظر آنها را جلب کند.