خروج

چرا جعبه پبتزا گرد نیست؟


پیتزا بدون شک یکی از محبوب ترین غذا های دنیا است و کمتر کسی پیدا می شود که این غذا را نشناسد یا دوست نداشته باشد. احتمالاً شما همه طعم های پیتزا را می شناسید و امتحان کرده اید و از همه مهتر چیزی که بین تمام پیتزا های دنیا مشترک است جعبه بسته بندی آن است. جعبه پیتزا انواع مختلفی دارد ولی شکل مربعی آن از همه آشنا تر است. در بین تمام طراحی های خلاقانه که در دنیا وجود دارد به نظرتان چرا جعبه پیتزا همچنان مربعی است؟ در ادامه به این سؤال پاسخ می دهیم که چرا جعبه پیتزا گرد نیست؟

چرا جعبه پیتزا گرد نیست؟

 

ساخت و تولید آسان

بهتر است از قسمت ساخت و تولید جعبه پیتزا شروع کنیم. به طور خلاصه جعبه مربعی الگو ساده تری دارد و راحت تر و ارزان تر ساخته می شود. چرا؟ چون الگو جعبه پیتزا می تواند روی یک ورق کارتنی شکل بگیرد. اینکه جعبه های پیتزا به صورت گسترده روی یک ورق کارتن باشند انبار و توزیع آن ها را آسان تر می کند زیرا جای کمتری را اشغال می کند. هزاران آدم در نقاط مختلف دنیا در هر دقیقه پیتزا سفارش می دهند و جعبه پیتزا گسترده به راحتی می تواند داخل خود رستوران یا فست فود به شکل بسته بندی کامل در بیاید و همه چیز آسان تر می شود.

جعبه پیتزا ارزان، جعبه پیتزا خام، جعبه پیتزا آماده

 

انبار و توزیع راحت تر

بیایید نگاهی به این بندانیم که دقیقاً چه چیزی نیاز است تا یک جعبه پیتزا گرد ساخته شود. قبل از هر چیزی ساخت جعبه پیتزا گرد خیلی سخت تر است به دستگاه بسته بندی خاص نیاز دارد و بستن الگو آن هم به سرعت جعبه مربعی نیست. از طرفی جا به جایی و انبار این جعبه ها هزینه بیشتری در طول زمان دارد زیرا جای بیشتری را اشغال می کند.

جعبه پیتزا گرد، خرید جعبه پیتزا چاپ شده

 

دستگاه ساخت جعبه پیتزا

در واقع برای ساخت جعبه پیتزا گرد نیاز به 4 مقطع مختلف تولید است و حتی جمع کردن الگو گسترده هم به دستگاه خاصی نیاز دارد. به همین دلیل بسیاری از نظر بسیاری از رستوران منطقی نیست که این همه زحمت را تنها برای یک جعبه پیتزا بکشند که در نهایت به سطل آشغال ختم می شود. جعبه پیتزا چاپ شده آماده بهترین انتخاب است زیرا اجازه می دهد بودجه بیشتری برای افزایش کیفیت خود پیتزا که برای مردم مهم است صرف شود.

قیمت جعبه پیتزا خام آماده، جعبه پیتزا چاپ شده، جعبه پیتزا گسترده

 

بسته بندی راحت تر

پیتزا گرد را به راحتی می توان در جعبه پیتزا معمولی بسته بندی کرد و جای اضافه زیادی در چهار گوشه آن باقی می ماند تا مردم به راحتی بتوانند پیتزا را بردارند بدون اینکه دستشان کثیف شود اما جا دادن پیتزا در جعبه گرد می تواند موفقیت آمیز نباشد همچنین برداشتن پیتزا سخت تر است.

 

با اینکه شرکت های زیادی سعی کردند جعبه پیتزا گرد را معمول کنند و در بازار جا بیندازند اما این اتفاق به راحتی نیفتاد زیرا باید تمام توزیع کنندگان پیتزا، رستوران ها و فست فود ها را راضی می کردند که دیگر از جعبه پیتزا مربعی استفاده نکنند و با تمام مزیت هایی که در بالا به آن ها اشاره شد این کار غیر ممکن به نظر می رسد.

مشاهده و خرید آنلاین جعبه پیتزا خام و چاپ شده

 


 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

چرا جعبه پبتزا گرد نیست؟


کلمات کلیدی : جعبه پیتزا، طراحی، بسته بندی، الگو، خلاقانه، گسترده، ساخت، جعبه گرد، جعبه مربعی، جعبه چاپ شده،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.