خروج

4 ترند خلاقانه طراحی بسته بندی سال 2021 (2)


مشاهده پارت اول مقاله "4 ترند خلاقانه طراحی بسته بندی سال 2021"

 

خلاقیت در داستان‌گویی

داستان‌گویی روش بسیار زیبا و دوست‌داشتنی برای ارتباط برقرار کردن با مشتری است. هیچ فردی نیست که توسط یک داستان‌گویی خوب تحت تأثیر قرار نگیرد. این روزها مصرف‌کننده‌ها به راهی که یک کالا طی کرده تا به آن‌ها برسد و ارزش‌هایی که دنبال می‌کند بیشتر علاقه نشان می‌دهند. داستان‌گویی بیشتر از دادن اطلاعات مستقیم به مشتری احساسات را برانگیخته می‌کند و درنتیجه به تصمیم خرید کالا منجر می‌شود.
هدف یک شرکت، نحوه شکل‌گیری‌ آن، پشت‌صحنه آماده‌سازی یک کالا، هدف تولید کالا و هر چیز الهام‌بخش دیگری می‌تواند داستان یک برند باشد. این داستان باید در تمام پلتفرم‌های اجتماعی یکسان باشد تا بتواند برای برند ارزش‌آفرینی کند.
در سال 2021 قرار است برندها شخصیت‌های جدیدی برای داستان‌گویی بسازند و آن را روی بسته بندی پیاده کنند تا هویت و داستان یک برند به‌جای تبلیغات به‌صورت فیزیکی به خانه مشتری برسد. 

طراحی بسته بندی خلاقانه، ترندهای بسته بندی

 

بسته بندی پنجره دار

بر اساس آمار 38 درصد مصرف‌کننده‌ها حاضرند محصول یک برند تازه‌وارد که نمی‌شناسند و در بسته بندی پنجره دار و شفاف قرار دارد یا خریداری کند. این عدد ممکن است به نظر شما چندان زیاد نباشد اما برای کسب و کار های تازه‌وارد حیاتی است. بعد از پاندمی کرونا مردم بیشتر به‌سلامتی خودشان اهمیت می‌دهند به همین دلیل به خریدن محصولاتی که در بسته بندی پنجره دار قرار دارند و محتویاتشان معلوم است علاقه نشان می‌دهند. بسته بندی شفاف صداقت یک برند را نشان می‌دهد و مشتری‌ها می‌توانند با رضایت کامل محصولات را خریداری کنند به‌جای اینکه در خانه بسته بندی را باز کنند و محتویات انتظارات آن‌ها را برآورده نکند. این روش به برندها کمک می‌کند تا مشتری‌های ناراضی را به حداقل برسانند.
همه ما می‌دانیم که تصویر خوشمزه غذا، کیک، بستنی و... روی بسته بندی به‌هیچ‌وجه شباهتی به واقعیت محصول ندارد برای همین مردم دیگر به‌راحتی با این نوع تبلیغات گول نمی‌خورند با استفاده از بسته بندی پنجره دار یا شفاف، مصرف‌کننده شکی در خرید محصول نخواهد داشت.

بسته بندی پنجره دار، بسته بندی شفاف

 

بسته بندی قدیمی

شما می‌توانید با استفاده از فونت‌های سنتی و رنگ‌های خاکی یک بسته بندی با طراحی قدیمی و وینتج داشته باشید. البته قرار است در سال 2021 بسته‌بندی‌های زیادی با طراحی‌های فوق‌العاده وینتج و قدیمی ببینیم که از تمام ترند های قبلی مثل پترن و تصویرسازی استفاده می‌کنند.
بسته بندی قدیمی می‌تواند چهره متفاوتی به محصول شما بدهد و کاملاً میان تمام بسته‌بندی‌های مدرن دیگر به چشم می‌آیند. اگر دنبال این هستید که پیر و جوان را باهم مورد هدف قرار دهید بسته بندی قدیمی بهترین انتخاب است.
بسته بندی قدیمی از احساس نوستالژی و خاطره‌های خوب قدیمی استفاده می‌کند تا با مخاطب ارتباط برقرار کند و در ذهن مصرف‌کننده این احساسات با کالا یکی می‌شوند. برندهای معروف گاهی دوباره ا طرح‌های قدیمی خودشان استفاده می‌کنند و با این روش قدمت برند خودشان را نشان می‌دهند.

بسته بندی قدیمی، بسته بندی وینتج

 

بسته بندی انتزاعی

در بسته بندی انتزاعی طراحان تلاش می‌کنند همه‌چیز را با شدت زیاد استفاده کنند و از این طریق توجه مخاطب را جلب کنند. فونت‌های در چشم، رنگ‌های نئونی همراه با المان‌های مینیمالیست از ویژگی‌های بسته بندی با طراحی  انتزاعی هستند. طراحی انتزاعی مغز را به چالش می‌کشد تا تعبیر و تفسیر خودش را بسازد و قسمت‌هایی از مغر که مربوط به خلاقیت و تخیل می‌شود را فعال می‌کند. همه‌ی این اتفاق‌ها کمک می‌کنند تا طراحی بسته بندی احساس خاصی در مخاطب ایجاد کند.
علاوه بر این در طراحی انتزاعی فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد و این سبک آزادی زیادی به طراحی می‌دهد. در کل طراحی انتزاعی طراح، مصرف‌کننده و کلیشه‌هایی که در ذهن آن‌ها وجود دارد را به چالش می‌کشد.

طراحی انتزاعی، بسته بندی انتزاعی

 

حالا که با تعدادی از ترند های بسته بندی برای سال جدید 2021 آشنا شدید بهتر است زودتر دست‌به‌کار شوید تا این طراحی‌ها را پیاده کنید. برای اینکه از رقبای خود جلو بزنید باید ترند ها را زودتر در طراحی بسته بندی پیاده کنید تا برندهای دیگری که این ترند ها را دنبال می‌کنند المان تازگی و جذابیت را از دست بدهند. این ترند ها به بسته بندی محصولات شما کمک خواهند کرد تا بی‌شک در سال 2021 بدرخشند.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

4 ترند خلاقانه طراحی بسته بندی سال 2021 (پارت دوم)


کلمات کلیدی : ترند های بسته بندی، طراحی بسته بندی، طراحی انتزاعی، ترند سال 2021، بسته بندی محبوب، طراحی بسته بندی خلاقانه، ایده بسته بندی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/07/11
اگر در زمینه تولید و فروش زغال فعالیت دارید استفاده از کیسه و نایلون و پاکت بهترین گزینه برای بسته بندی زغال است
1401/06/28
در این مقاله رسپی و آموزش طرز تهیه پیتزا مخصوص رستورانی در خانه را شرح داده ایم
1401/06/12
تورنگ چاپ ارائه دهنده انواع محصولات بسته بندی به صورت خام و اختصاصی. سفارش و خرید انواع محصولات بسته بندی در تورنگ چاپ