خروج

سلفون، مناسب برای بسته بندی مواد غذایی


تقریبا همه مواد غذایی و بهداشتی و دارویی برای رعایت بهداشت و جلوگیری از نفوذ میکروبها دارای بسته بندی و پوشش محافظ هستند. اغلب این بسته بندی ها نیز از جنس کاغذ یا نایلون بوده و الویت در انتخاب آنها عدم نفوذ رطوبت و هوا و باکتری ها می باشد.
پوشش هایی که برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود معمولا نایلونی و از جنس پلی اتیلن سبک هستند. این پلی اتیلن ها که نایلون نامیده شده اند، نرم و انعطاف پذیر بوده و از همه مهمتر قابلیت چاپ پذیری مطلوبی دارد و همین خصوصیات باعث شده مصرف آن نسبت به سایر موارد بیشتر باشد.
از کابردهای مهم آن علاوه بر چاپ و بسته بندی مواد غذایی، چاپ نایلون و نایلکس تبلیغاتی نیز می باشد.
یکی دیگر از مواردی که در بسته بندی مواد غذایی به کار برده می شود سلفون می باشد. در واقع سلفون پوششی نازک و شفاف است که بر پایه سلولز می باشد. کاربرد سلفون بیشتر در بسته بندی های شفاف و بسته بندی مواد غذایی می باشد، زیرا میزان نفوذ رطوبت، هوا و باکتری ها را به حداقل میزان ممکن می رساند و موجب ماندگاری بیشتر مواد غذایی می شود.

چاپ و بسته بندی مواد غذایی
سلفون برای اولین بار توسط شیمیدان سوئیسی به نام Jacques E. Brandenberger و همکارانش اختراع شد. زمانی که ظرف نوشیدنی روی رومیزی ریخت این ایده به ذهن او رسید که پارچه ای را طراحی کند که به جای جذب مایعات آن ها را دفع کند اما پس از مدتی ایده اصلی خود را رها کرد و به اختراع پوشش سلفون پرداخت. ده سال طول کشید تا Brandenberger به ایده خود جامع عمل بپوشاند و ماشینی اختراع کند که فیلم سلفون تولید می کرد. وی از ترکیت دو کلمه سلولز و diaphane به معنی شفاف، نام Cellophane را برای اختراع خود انتخاب کند. و اولین مشتری وی یک شرکت امریکایی بود که برای بسته بندی آبنبات از سلفون استفاده نمود.
 
جهت دانلود فایل مقاله "سلفون، مناسب برای بسته بندی مواد غذایی" روی لینک زیر کلیک کنید:


کلمات کلیدی : چاپ، فلکسوگرافی، چاپ بسته بندی مواد غذایی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (4)
       

مینا سعیدی 1396/03/18 10:19:5

تشکر بخاطر مطلب خوبتون

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1396/03/18 ,

مرسی از شما

حسین 1399/07/02 20:48:24

متشکرم

Admin پاسخ داده شده در تاریخ 1399/07/02 , 21:23:24

👍🏽


مقاله بعدی

1399/07/30
جدیداً برنج قرمز یا برنج سرخ وارد دنیای فیتنس و سلامتی شده است. رنگ قرمز یکی از تفاوت‌های اصلی این دانه برنج با دیگر انواع برنج است اما دقیقاً چرا این برنج قرمز رنگ است؟
1399/06/30
امروزه بیشتر ازآنچه فکر می‌کنید از نی نوشیدنی استفاده می‌شود. هرروزه در آمریکا چیزی بین 170 میلیون تا 490 میلیون نی نوشیدنی استفاده می‌شود.
1399/06/28
فلکسوگرافی یکی از روش های قدیمی چاپ است که تبدیل به ورژن جدید چاپ مسطح یا لتر پرس شده است...