خروج

آموزش ساخت پاکت کادویی


هروقت زمان جشن گرفتن تولد، عروسی یا هر روز خاص یکی از عزیزانمان می‌شود، ما همیشه با یک هدیه این مناسب را جشن می‌گیریم. یکی از سنت های قدیمی هدیه دادن که آن‌قدر جاافتاده است که تبدیل به یک روتین در تمام دنیا شده، کادو کردن یا کادوپیچی هدیه موردنظر است. این روزها پاکت کادویی یا پاکت فانتزی در بین مردم بسیار محبوب شده است زیرا نه‌تنها بسیار زیبا است بلکه قابل‌استفاده دوباره است.

افرادی که علاقه‌مند به درست‌کردن کاردستی هستند یا دوست دارند دست سازه‌های خودشان را به عزیزانشان هدیه دهند می‌توانند با کمک این مقاله انواع پاکت کادویی را در سایز ها و طرح های متنوع بسازند. همچنین درست کردن ساک هدیه در خانه نیاز به هزینه بسیار کمتری از خریدن آن دارد.

یکی دیگر از نکات مثبت این مقاله آموزش ساخت پاکت کادویی، انعطاف پذیر بودنش است. شما می‌توانید هر وسیله‌ای که ممکن است به علت شکل یا زاویه های خاص در ساک دستی های معمولی جا نشود را با پاکت هدیه ای که خودتان درست کردید بسته بندی کنید.

شما می‌توانید این پاکت های فانتزی را با کاغذ کادو، کاغذ رنگی، مقوا، کاغذ کرافت و... درست کنید و تنها محدودیتی که وجود دارد، وزن وسیله‌ای است که می‌خواهید در این ساک دستی ها قرار دهید که کاغذ موردنظر باید بدون اینکه شکلش را از دست دهد یا پاره شود این وسیله را حمل کند.

 

لوازم مورد نیاز:

پانچ

خط کش

کاغذ کادو یا مقوا

چسب

کارتن

ربان

جعبه هم اندازه با هدیه موردنظر

 

آموزش ساخت پاکت کادویی

1. کاغذ کادو را اندازه بگیرید

قبل از هر چیزی با استفاده از یک متر سطح جعبه را اندازه گیری کنید و مطابق عکس زیر کاغذ کادو را ببرید.

آموزش ساخت پاکت کادویی و ساک دستی هدیه

 

2. بالای کاغذ را تا بزنید

تقریبا 3 سانتی متر از بالای کاغذ کادو را به سمت داخل و بالای جعبه تا بزنید. این قسمت تا شده بالای ساک هدیه را تشکیل خواهد داد.

آموزش ساخت پاکت کادویی و ساک دستی هدیه

 

3. جعبه را در سمت دیگر کاغذ کادو بزارید

قسمت پایینی جعبه را در سمت راست کاغذ کادو قرار دهید به صورتی که قسمتی که تا کردید در بالای آن قرار گیرد. حالا کاغذ کادو را از سمت راست تا حدی بکشید تا حدود 1.5 سانتی متر روی جعبه را بپوشاند.

آموزش ساخت پاکت کادویی و ساک دستی هدیه

 

4. گوشه های کاغذ کادو را چسب بزنید

سمت چپ کاغذ کادو را روی جعبه تا بزنید تا به سمت راست برسد. این دو قسمت را با استفاده چسب مایع، نواری یا چسب دو طرفه به یکدیگر بچسبانید.

آموزش ساخت پاکت کادویی و ساک دستی هدیه

 

5. قسمت پایینی پاکت کادو را بسازید

جعبه را چند سانتی متر به سمت جلو هل دهید تا جا برای تا کردن زیر پاکت کادو ایجاد شود. سپس بر اساس روش کادو کردن معمولی زیر جعبه را تا بزنید و با چسب محکم کنید.

آموزش ساخت پاکت کادویی و ساک دستی هدیه

 

6. قسمت بالای پاکت کادویی را تمام کنید

جعبه را از پاکتی که ساخته‌اید در بیاورید و آن را با حالت ایستاده روی میز بزارید. سپس دو طرف آن را تاکرده و بعد رها کنید تا شکل زیر ایجاد شود. اگر می‌خواهید اجسام سنگین را در این ساک دستی کادویی قرار دهید باید به زیر و بالای این ساک کارتن بچسبانید. با پانچ دو سوراخ در هر طرف پاکت کادویی ایجاد کنید و روبان را از آن‌ها رد کنید و با گره‌زدن انتهای ربان آن‌ها را محکم کنید.

آموزش ساخت پاکت کادویی و ساک دستی هدیه

 

با این آموزش ساده شما یاد گرفتید که چگونه ساک دستی کادویی بسازید. جذابیت این روش به این است که شما می‌توانید از هر کاغذی که می‌خواهید استفاده کنید که پاکت های کادویی شما را تبدیل به کاردستی ها خاص می‌کنند.

 


کلمات کلیدی : پاکت کادویی، کاردستی، جعبه کادو، ساک هدیه، ساک کادو، ساک دستی کادویی، ساک فانتزی، پاکت فانتزی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/20
پاکت کاغذی کادویی از جمله محصولاتی است که کاربردش از اسمش مشخص است اما چیزی که استفاده از این محصول را هیجان‌انگیز می‌کند ربطی به کاربردش ندارد بلکه...
1399/07/26
چاپ ساک تبلیغاتی کاغذی فواید زیادی دارد و می‌توان از آن به‌منظور ساک دستی یا ساک خرید استفاده کرد. امروزه انواع ساک کاغذی کرافت، ساک کاغذی آماده، ساک کاغذی گلاسه، ساک کاغذی مات و غیره تولید و چاپ می‌شوند.
1396/03/09
امروزه برای تبلیغات از راه های مختلفی استفاده می شود و هر یک از برندها جهت تبلیغات و متنوع ساختن راه های تبلیغاتی خود از برند رقیب سبقت می گیرد. یکی از راه های جالب و کاربردی تبلیغات چاپ ساک تبلیغاتی می باشد