خروج

چگونه ساک دستی کنفی بسازیم؟


پارچه کنفی تبدیل به یکی از ترندی ترین منسوجات سال‌های اخیر شده است و در موقعیت‌های مختلفی مثل دکور خانه، مد و پوشاک، ساختن فرش یا پرده استفاده می‌شود. پارچه کنفی در ساخت انواع بسته بندی هم استفاده می‌شود که یکی از معروف‌ترین آن‌ها کیسه کنفی یا همان گونی کنفی است که می‌شناسیم. نکته‌ای که در مورد گونی کنفی وجود دارد این است که این کیسه ها قابل استفاده دوباره و شست شو هستند. شما به جای اینکه کیسه بسته بندی کنفی که در خانه دارید را دور بیندازید می‌توانید با آن‌ها وسایل کاربردی مختلفی بسازید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید کیسه‌های کنفی ( فرقی نمی‌کند زیپ‌دار یا بدون زیپ ) را تبدیل به کیسه خرید کنید و بارها از آن استفاده کنید. کیسه کنف مقاومت و تحمل وزن خوبی دارد و بسیار بادوام است و به همین دلیل می‌تواند کیسه خرید بسیار مناسبی باشد. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه به‌راحتی می‌توانید کیسه خرید کنفی خودتان را بسازید.

مشاهده و خرید آنلاین کیسه کنفی

لوازم موردنیاز برای دوخت ساک خرید

  • کیسه کنفی
  • کاموا و میله بافتنی
  • نخ و سوزن بزرگ
  • ربان برای دسته کیسه

چگونه ساک خرید بدوزیم؟

مراحل دوخت کیسه خرید راحت هستند و فقط باکمی بریدن و دوختن می‌توانید این کیسه را بسازید. برای شروع باید درزهای کیسه کنفی را بازکنید و سایز دلخواهتان را اندازه بگیرید و به آن دو سانتی‌متر اضافه کنید و پارچه را ببرید. وقتی به پارچه کنفی در اندازه‌های موردنظر آماده شد، دو سانتی‌متر اضافه را تا بزنید و با استفاده میله بافتنی و کاموا شروع به دوختن آن‌ها کنید. نیازی نیست که این دوخت را خیلی مرتب انجام دهید، این مرحله فقط برای ساختن یک دور دوزی است تا مقاومت دوخت بیشتر شود.
 

دوختن ساک دستی کنفی، دوختن کیسه کنفی، دوختن ساک خرید کنفی

بعدازاینکه دور دوزی با کاموا تمام شد پارچه را از وسط تا کنید و با استفاده از نخ و سوزن سه قسمت از ساک خرید را بدوزید و یک قسمت را باز بزارید. سعی کنید از نخ ضخیم‌تر و باکیفیت‌تری استفاده کنید تا بعد از استفاده متعدد از هم باز نشوند. بعدازاینکه دوخت کیسه خرید تمام شد نوبت به وصل کردن دسته‌ها می‌رسد. اندازه دسته‌ها را به‌اندازه‌ای که برای خودتان راحت‌تر است انتخاب کنید و چند دور آن را به قسمت داخلی ساک خرید بدوزید و مطمئن شوید که کاملاً محکم و کیپ شده است.
 

کیسه خرید کنفی، ساک خرید کنفی، ساک دستی کنفی

بعد دنبال کردن این مراحل ساده شما ساک خرید دسته دار شما آماده است. شما با استفاده از این ساک خرید از استفاده پلاستیک اضافی جلوگیری می‌کنید و قدمی در راه نگهداری از محیط زیست برمی‌دارید.

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید.

چگونه ساک دستی کنفی بسازیم؟


کلمات کلیدی : ساک دستی کنفی، ساک خرید، دوخت ساک خرید، ساک خرید کنفی، کیف کنی، کیسه خرید، دوختن کیسه خرید، کیسه خرید کنفی، دوخت کیسه کنفی، کیسه کنفی، پارچه کنفی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/12/19
اضافه کردن گلدان آویز سقفی به باغچه یا خانه می‌تواند دکوری خیلی خوبی باشد. با گلدان آویز می‌توانید ایوان خانه، بالکن، نرده ها، دیوار های حیاط و حتی آشپزخانه را تزئین کنید. یکی از مزیت های ساخت آویز این است که...
1399/12/10
اگر از دوست داران قهوه هستید شاید برایتان جالب باشد که دانه های قهوه در سراسر دنیا معمولا با کیسه کنفی بسته بندی می شوند. و هر کدام داستان جالبی دارند...
1399/12/03
دوخت کیسه کوچک کار سختی نیست و شما می‌توانید این کار را به هر پارچه‌ای انجام دهید اما مخصوصاً در این مقاله دوخت کیسه کوچک با کنف را آموزش می‌دهیم.