خروج

کاربرد کیسه کنفی در پرورش گل و گیاهان خانگی


پارچه کنفی یکی از قدیمی‌ترین منسوجات در دنیا است که برای تولید پوشاک، فرش، پرده، کفش، بسته بندی و... تا به امروز استفاده می‌شود. یکی از محصولات پرمصرفی که با پارچه کنفی ساخته می‌شود گونی کنفی است. گونی کنفی علاوه بر مصارف بسته بندی کاربردهای زیادی در صنایع مختلف داد. به‌عنوان‌مثال در صنعت کشاورزی استفاده‌های مختلفی از گونی کنفی می‌شود و کاربردهای زیادی دارد (کیسه کنفی چه کاربردهایی در کشاورزی دارد؟) و می‌تواند مشکلات زیادی مثل از بین رفتن محصولات در برابر سرما یا گرما را حل کند (3 دلیل استفاده از گونی کنفی در باغداری و کشاورزی). البته تنها باغداران و کشاورزان نیستند که می‌توانند از گونی کنفی در کارشان استفاده کنند بلکه هرکسی می‌تواند برای کاشت گیاه و گل‌کاری در خانه از این کیسه استفاده کند. در این مقاله چند روش استفاده از کیسه کنفی برای پرورش گل و گیاهان خانگی را آموزش می‌دهیم.

 

جایگزین ظرف موقت گل و گیاه

به‌جای استفاده از گلدان‌های موقت برای رشد گل و گیاه می‌توانید از کیسه های کنفی استفاده کنید. این کیسه ها ارزان‌تر هستند و می‌توانید چندین بار از آن‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید بعد از آماده شدن گل یا گیاه موردنظرتان کیسه کنفی را مستقیم در خاک بکارید و الیاف کنف کم‌کم در خاک تجزیه می‌شوند. البته برای کاشتن کیسه باید مطمئن شوید پارچه کنفی که در دوخت آن استفاده‌شده است کاملاً طبیعی و بدون هیچ مواد شیمیایی اضافه باشد.

پارچه کنفی تزئینی، تزئین گلدان با کیسه کنفی

 

تزئین گلدان ها با کیسه کنف

استفاده از گونی کنفی یک روش بسیار سریع و ساده برای زیباتر کردن گلدان هایی است که به نظرتان زیبا نیستند. شما می‌توانید هر ظرف پلاستیکی یا قوطی فلزی (چگونه با گونی کنفی گلدان بسازیم؟) را با استفاده از کیسه کنفی تبدیل به یک گلدان زیبا کنید. پارچه کنفی ظاهری زیبا و ساده دارد و با تناژ رنگی قهوه‌ای و طبیعی در کنار هر ترکیب رنگ یا گل و گیاهی زیبا می‌شود.

تزئین گلدان با کیسه کنفی، ایده تزئین گلدان با پارچه کنفی

 

پوشاندن سوراخ‌های گلدان

پوشاندن سوراخ‌های زیر گلدان با گونی کنفی کمک می‌کند که هم‌زمان بااینکه آب اضافه خارج می‌شود خاکی به بیرون نریزد. این روش کمک می‌کند نگهداری و تمیز کردن گلدان‌های خانگی راحت‌تر شود.

گلدان کنفی، ایده های ساده تزئین گلدان کنفی

 

انبار کردن سبزیجات

این نکته ربطی به گیاهان خانگی ندارد اما بهتر است بدانید کیسه کنفی یکی از بهترین روش‌های بسته بندی، نگه‌داری و انبار کردن سبزیجات، برنج، سیب‌زمینی، پیاز و... در فضاهای تاریک است. پارچه کنفی خنک است و اجازه تهویه هوا را می‌دهد به همین دلیل سبزیجات تازه می‌ماند و نمی‌پوسند.

مشاهده و خرید آنلاین کیسه کنفی

شما می‌توانید از روش‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد در خانه استفاده کنید تا تجربه بهتری در پرورش گیاه داشته باشید و بعضی از قسمت‌های این کار برایتان راحت‌تر و مقرون به صرفه تر شود.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

کاربرد کیسه کنفی در پرورش گل و گیاهان خانگی


کلمات کلیدی : گونی کنفی، کیسه کنفی، کیسه کنف، کیسه گونی، کیسه بسته بندی، گلدان کنفی، گل و گیاه، گیاهان خانگی، پارچه کنفی، کیسه نخی، نخ کنفی، پارچه کنف تزئینی، تزئین گلدان،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/12/19
اضافه کردن گلدان آویز سقفی به باغچه یا خانه می‌تواند دکوری خیلی خوبی باشد. با گلدان آویز می‌توانید ایوان خانه، بالکن، نرده ها، دیوار های حیاط و حتی آشپزخانه را تزئین کنید. یکی از مزیت های ساخت آویز این است که...
1399/12/10
اگر از دوست داران قهوه هستید شاید برایتان جالب باشد که دانه های قهوه در سراسر دنیا معمولا با کیسه کنفی بسته بندی می شوند. و هر کدام داستان جالبی دارند...
1399/12/07
نکته‌ای که در مورد گونی کنفی وجود دارد این است که این کیسه قابل استفاده دوباره است. شما به جای اینکه کیسه بسته بندی کنفی که در خانه دارید را دور بیندازید می‌توانید با آن‌ها وسایل کاربردی مختلفی بسازید.