خروج

آموزش ساخت گل ماگنولیا با کاغذ مومی


ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

گل سازی یکی از کاردستی های محبوب است که با انواع خمیر، پارچه و کاغذ انجام می‌شود. بااینکه آموزش گل سازی پیچیده به نظر می‌رسد و نیاز به لوازم حرفه ای دارد اما روش های ساده ای برای درست کردن گل با کاغذ رنگی، فوم، دستمال کاغذی یا مقوا وجود دارد. در ادامه آموزش ساخت گل ماگنولیا با کاغذ مومی را قرار داده‌ایم. این روش آسان به شما کمک می‌کند بدون نیاز به تجربه یا لوازم خاصی به‌راحتی در خانه گل های زیبایی بسازید.

 

لوازم موردنیاز برای ساخت گل کاغذی

شاخه شکسته درخت

رنگ صورتی کمرنگ Rit

چسب مایع و چسب تفنگی

قیچی

میخ

قلم‌مو کوچک

رنگ زرد و سفید

کاغذ مومی

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ مومی

 

آموزش ساخت گل کاغذی ماگنولیا

اول از همه باید طرح موردنظر خود را روی یک کاغذ معمولی بکشید. تمام گل برگ ها باید دور یک سطح صاف کشیده شوند تا بعداً بتوانید آن‌ها را به هم بچسبانید.

ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

شما باید طرح را طوری بکشید که با وصل کردن سه گوشه کاغذ یک مثلث تشکیل شود. بعد طرحی که ساختید را روی کاغذ مومی یا هر کاغذی که دوست داشتید بزارید تا گل برگ ها آماده شوند. برای هر گل ماگنولیا نیاز به 2 تا گلبرگ سه‌تایی بزرگ و یک گلبرگ سه‌تایی کوچک‌تر دارید. در مرحله بعدی باید رنگ صورتی را در مقداری آب گرم حل کنید. و یک‌کاسه از آب تمیز بدون رنگ هم کنارش بزارید. برای رنگ کردن گل برگ ها اول باید آن‌ها را در آب تمیز بزارید و سپس وارد آب رنگی کنید. بعد از رنگ کردن تمام گل برگ ها آن‌ها را کنار بگذارید تا زمان برای خشک شدن داشته باشند.

ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

بعدازاینکه تمام گلبرگ ها خشک شدند آن‌ها را طبق عکس زیر تا بزنید تا شکل سه‌بعدی داشته باشند و بیشتر شبیه گل شوند.

ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

بعد از آماده شدن کامل گل برگ ها نوبت به گل سازی می‌رسد. اول دو گلبرگ بزرگ را روی‌هم قرار دهید و سپس گل برگ کوچک‌تر را رویش بزارید. با استفاده از یک میخ کوچک ترتیب قرارگیری گلبرگ های کاغذی را محکم کنید و مقداری چسب مایع بیشان بزنید تا دور میخ نچرخند.

ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

برای ساختن وسط گل ماگنولیا از یک چسب تفنگی استفاده کنید و به‌آرامی مقداری چسب روی سر میخ بریزید. بعدازاینکه کاملاً چسب خشک و خنگ شد این مرحله را چند بار تکرار کنید تا درست مثل پرچم یک گل واقعی شود.

ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

بعد استفاده از رنگ زرد و سفید بر اساس شکل زیر وسط گل را رنگ کنید. شما می‌توانید با استفاده از میخ گل های کاغذی ماگنولیا را باسلیقه خودتان به شاخه درخت وصل کنید. برای اینکه میخ راحت‌تر وارد شاخه شود می‌توانید از قیچی کمک بگیرید تا سرشاخه‌ها را کمی بازکنید و داخل آن را با مقداری چسب پرکنید و سپس میخ را وارد شاخه کنید.

ساخت فانوس کاغذی چینی، ساخت فانوس کاغذی تزیینی

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش ساخت گل ماگنولیا با کاغذ مومی


کلمات کلیدی : گل سازی، گلبرگ، گل کاغذی، گلسازی آسان، کاغذ رنگی، کاغذ مومی، آموزش، ساخت گل، کاردستی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/01/02
کاغذ مومی چاپ شده علاوه بر محبوبیت در بسته بندی مواد غذایی و غیر خوراکی می تواند جایگزین ارزان بسیاری از مشکلات شما در خانه باشد...
1399/12/25
این دسته گل بسیار رمانتیک و زیبا است و مناسب هدیه دادن و کادو دادن در مناسب های خاص است. رنگ سفید که در این تزئین استفاده می‌شود مناسب...
1399/11/16
ساندویچ با نان باگت یکی از معمول ترین غذاهایی است که در فست فود ها و ساندویچی ها یافت می شود. بسته بندی و پیچیدن ساندویچ باگت ساده نیست و...