خروج

آموزش ساخت لوستر کاغذی با کاغذ مومی


در این مقاله شما ساخت لوستر کاغذی در خانه را یاد می‌گیرید. این لوستر ها به‌عنوان لوستر سقفی استفاده می‌شوند و گذاشتن چراغ و لامپ در آن‌ها بدون خطر است. شما می توانید از این چراخ کاغذی برای آباژور یا آویز تزئینی هم استفاده کنید. این آموزش ساخت لوستر کاغذی بسیار ساده‌تر از حباب کاغذ یا اوریگامی برای لوستر است و نتیجه بسیار زیبایی هم دارد. فقط تا ادامه مقاله را بخوانید تا ببینید این روش خلاقانه چقدر ساده و راحت است.

 

لوازم موردنیاز ساخت لوستر کاغذی

کاغذ مومی

قالب لوستر،

شما می‌توانید از هر قالبی که می‌خواهید استفاده کنید حتی یک سبد برعکس هم کافی است

اتو

قیچی

چرخ خیاطی

چسب تفنگی و چسب ماتیکی

اسپری رنگ،

این مورد کاملاً اختیاری است اگر دوست داشتید لوستر رنگی داشته باشید می‌توانید از اسپری رنگ استفاده کنید

آموزش ساخت لوستر کاغذی با کاغذ مومی

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ مومی

 

آموزش ساخت لوستر کاغذی

بعدازاینکه همه لوازم موردنیازتان را آماده کردید، سبد موردنظر را با رنگی که می‌خواهید رنگ کنید. در اینجا از رنگ سفید استفاده شده است تا با رنگ کاغذ مومی هماهنگ باشد. استفاده از سبد گرد در ساخت آویز های سقفی باعث چندلایه شدن آن‌ها می‌شود و جلوه زیباتری دارد اما شما می‌توانید از شکلی که با آن راحت‌ترید استفاده کنید.

آموزش ساخت لوستر سقفی با کاغذ مومی

حالا باید کاغذ های مومی را آماده کنید و اگر می‌خواهید آن‌ها را با رنگ اسپری کنید باید کمی وقت بدهید تا کاملاً خشک شوند. بهتر است رنگ را به صورت رندوم روی کاغذ ها بزنید تا نتیجه بهتری داشته باشد. در اینجا از اسپری رنگ خاکستری استفاده شده است. شما نیاز نیست که مثل این عکس همه کاغذ ها را برای رنگ کردن روی زمین پهن کنید اما این روش کمک می‌کند دقیقاً بدانید چقدر رنگ استفاده کرده‌اید.

لوستر کاغذی، لوستر مقوایی، لوستر سقفی

بعد باید کاغذ های مومی را باهم اتو کنید تا ضخیم‌تر شوند. می‌توانید از بین هر سه کاغذی که باهم اتو می‌کنید یکی را رنگی انتخاب کنید. یا برعکس 2 کاغذ مومی رنگی را با یک کاغذ ساده اتو کنید. این کار باعث می‌شود لوستر کاغذی جلوه زیباتری داشته باشد. حتماً کاغذ مومی را باید بین دو پارچه بزارید و اتو کنید تا وکس آب نشود و به اتو نچسبد. 

آموزش ساخت لوستر سقفی با آویز کاغذی

بعدازاینکه تمام کاغذ های مومی را اتو کردید نوبت به قیچی کردن آن‌ها می‌رسد. اگر حوصله قیچی کردن ندارید می‌توانید از یک دستگاه پانچ با دایره بزرگ‌تر استفاده کنید.

لوستر کاغذی، لوستر سقفی، کاغذ مومی، آباژور کاغذی

بعد باید این دایره ها با چرخ خیاطی به هم بدوزید، در ساخت این لوستر کاغذی 10 دایره به هم دوخته شدند. شما می‌توانید همه دایره ها را به هم بدوزید و بعد به تعداد دلخواه آن‌ها را قیچی کنید تا 5 تایی، 10تایی یا 15 تایی شوند.

کاردستی با کاغذ مومی، ساخت لوستر کاغذی

آخرین قسمت ساخت لوستر کاغذی راحت ترین و جذاب ترین قسمت ماجرا است. تنها کافی است با یک تفنگ چسبی این آویز ها را به سبدی که انتخاب کرده‌اید بچسباند. ترتیب چسباندن آن‌ها کاملاً سلیقه ای است و طول آویز ها بسته به نوع سبد شما دارد. سعی کنید آویزها را نزدیک‌تر به هم بچسبانید تا لوستر سقفی شما پر تر به نظر برسد و بهتر است اول از پایین لوستر شروع به چسباندن کنید و بعد به بالا برسید تا مجبور نباشید آویز ها را برای چسباندن کنار بزنید. بعد از تمام کردن تمام این قسمت‌ها شما یک لوستر سقفی زیبا خواهید داشت که جلوه زیبایی به چراغ اتاق‌های شما خواهد داد.

کاردستی با کاغذ، ساخت لوستر سقفی در خانه

آموزش ساخت لوستر کاغذی در خانه با کاغذ مومی

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش ساخت لوستر کاغذی با کاغذ مومی

 


کلمات کلیدی : کاغذ مومی، لوستر کاغذی، لوستر سقفی، لوستر مقوایی، آویز، ساخت لوستر، کاردستی، چراغ کاغذی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد