خروج

بهترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت


انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ کارت ویزیت مخصوصا اگر بخواهیم تعداد کمی کارت ویزیت را با پرینتر خانگی چاپ کنیم، یک  کار چالش برانگیز است.

اکثر مردم با اطلاعات شخصی خود و یا انتخاب تصادفی سعی دارند که به نتیجه مطلوب برسند و یا اجازه می دهند که سازمان های تبلیغاتی برایشان تصمیم گرفته و نوع یا جنس کارت ویزیت آنها را انتخاب کنند. اما با داشتن اطلاعات اولیه ای که در اختیارتان می گذاریم می توانید در انجام پروژه چاپ کارت ویزیت اختصاصی خود نقش مهمی داشته باشید و همه چیز را به بهترین وجه مدیریت و انتخاب کنید.
 

 کاغذ مناسب برای چاپ

 

یک کارت ویزیت حرفه ای از ترکیب عواملی مثل طراحی کارت، ترکیب درست رنگ ها، انواع چاپ طبق بودجه و سلیقه شما و... تشکیل می شود.

نوع طراحی، تک رو یا دو رو بودن کارت ویزیت یا حتی اینکه شما چه مدت می خواهید آن را مورد استفاده قرار دهید نیز از عواملی مهمی هستند که روی کیفیت و قیمت کارت ویزیت شما تاثیر مستقیم می گذارد.

مثلا ضخامت و جنس کاغذی که برای چاپ کارت ویزیت خود استفاده می کنید در ماندگاری و دوام کارت ویزیت شما موثر  است.

ضخامت، جنس و وزن کاغذ در دو رو و تک رو بودن چاپ کارت ویزیت نیز تاثیرگذار است. چون اگر کاغذ شما به اندازه کافی ضخیم نباشد در چاپ دو رو دچار مشکل می شوید و کیقیت رنگ ها را نخواهید داشت.
 

چاپ کارت ویزیت

 

در واقع کارت ویزیت با توجه به ضخامت و نوع پوششی که رو آن اعمال می شود (پوشش لمینت مات یا براق و...) درجه بندی و طبقه بندی می شود.

مثلا پوشش لمینت براق به بهترین شکل نشان دهنده جزئیات کارت است و برای چاپ با کیفیت بالا مناسب است. لمینت مات برخلاف نوع براق آن خیلی بازتاب نور ندارد اما بسیار شیک و زیباست و به راحتی در هر شرایط نوری دید خوبی دارد و نوشته های روی کارت را به وضوح نشان می دهد.

به عبارت دیگر برای کارت ویزیت عادی انواع مختلف و مناسب کاغذ وجود دارد مخصوصا اگر کارت شما با جزئیاتی که مربوط به نوع کاغذ است طراحی شود.
 

چاپ کارت ویزیت مات

 

مثلا اگر شما می خواهید اثر برجسته روی کارت ویزیت خود داشته باشید باید مطمئن شوید که فونت مناسب را برای کارت مورد نظر خود انتخاب کرده اید و سپس از پوشش UV یا لمینت برجسته استفاده کنید.

اگر می خواهید کارت ویزیت خود را با پرینتر خانگی چاپ کنید اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید سازگاری نوع و جنس کاغذ با دستگاه پرینتر شماست.

اگر شما در خانه پرینتر دارید مهمترین کار شما این است که کاغذی را که شما انتخاب می کنید با پرینتر شما سازگار باشد.

اهل ریسک باشید!

زمانیکه می خواهید جسارت به خرج دهید و کارت خود را در خانه چاپ کنید نگران نباشید فقط کافی ست قبل از چاپ نهایی تعداد کمی از کارت خود را به عنوان نمونه چاپ کنید تا مطمئن شوید بهترین نوع کاغذ را انتخاب کرده اید.

حتی اگر برای چاپ حرفه ای کار خود را به چاپخانه های معتبر سپرده اید تا با چاپ دیجیتال یا چاپ افست بهترین کارت ویزیت را به شما ارائه دهند می توانید از آنها تقاضای نمونه کار کنید تا با لمس آن از انتخاب خود کاملا مطمئن شوید.جهت دانلود فایل مقاله "بهترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت" روی لینک زیر کلیک کنید:بهترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت.pdf


کلمات کلیدی : چاپ، چاپ کارت ویزیت، کارت ویزیت، کاغذ


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/11/04
افرادی که در مشاغل حقوقی کار می کنند باید سعی کنند با استفاده از کارت ویزیت در ذهن مردم بمانند و خودشان را معرفی کنند. وکیل ها جزو افرادی هستند که...
1399/10/22
چاپ کارت ویزیت آرایشگاه زنانه با متن درست و طراحی خاص یکی از عوامل موفقیت سالن است. کارت ویزیت به مشتری ها کمک می کند به راحتی...
1399/10/22
کارت ویزیت املاک خاص روش خوبی برای به چشم آمدن در یک حیطه شغلی پررقابت است. طراحی کارت ویزیت املاک خوب می‌تواند به‌عنوان برگه ضمانت....