خروج

مزایای استفاده از پوشش UV


طبیعتاً هیچ کس دوست ندارد کارت پستالی با لکه جوهر یا اثر انگشت در کلکسیون خود داشته باشد. حتماً می دانید که صفحات چاپ شده شما دائماً با دست سر و کار خواهند داشت، بنابراین یک پوشش محافظتی یو وی گزینه مناسبی برای جلوگیری از کثیف شدن و لکه دار شدن کار چاپی شما می باشد.

می توان گفت که این پوشش مانع مناسبی در برابر آسیب فراهم کرده و لایه محافظتی را در طول حمل و نقل  اضافه می کند، که باعث می شود شما پروژه های چاپی خود را مثل لحظه ای که چاپ می شود واضح و شفاف دریافت کنید.

یو وی نوعی پوشش سلفونی است که بر روی چاپ ها قرار می گیرد و علاوه بر زیبایی که به چاپ می دهد، باعث خشک شدن و ثابت شدن رنگ های چاپی نیز می شود. زمانی که یووی بر روی یک سطح چاپ شده قرار می گیرد، رنگ ها از حالت مات به شکل براق درآمده و در نتیجه تصویر چاپ شده زیباتر نمایش داده می شود.

معمولا در چاپ کارت ویزیت از پوشش یو وی استفاده می شود تا با این کارت جذابیت خاصی به کارت بخشیده و آن را متفاوت جلوه دهند.

پوشش یو وی چگونه کار می کند؟

در واقع بعد از تمام شدن کار چاپ می توان از این پوشش در تمام و یا قسمت های خاصی از کار چاپی استفاده کرد.

پوشش UV روکشی براق است، درخشش زیادی به یک کار چاپ می دهد و یک روکش شبیه به عکس می سازد.

کاربرد یو وی به این صورت است که کل سطح یک کارت پستال یا سایر موارد چاپ شده را به صورت یکپارچه توسط لایه های روکش دار می پوشاند و با استفاده از لامپ های ماورا بنفش خشک می کند تا تغییری در طیف رنگ ها ایجاد نشده و کوچکترین لکه ای روی کار چاپ شده باقی نماند.

در واقع پوشش یو وی به دو منظور استفاده می شود:

ایجاد لایه محافظ در برابر عوامل فرسایشی

ایجاد جذابیت در دیدن شدن رنگ ها که با مات و یا براق کردن سطح چاپ شده ممکن می شود

البته هدف از به کاربردن پوشش یو وی بیشتر ایجاد جلوه های بصری می باشد تا ایجاد لایه محافظ حالا این جلوه ها می تواند براق کردن یا مات کردن سطح  و یا خلاقیت هایی خاص باشد.

UV

 

 

آیا پوشش UV برای شما مناسب است؟

پوشش یو وی از کار شما در برابر ساییدگی حفاظت می کند. البته زمانی که می خواهید یک کار چاپی را با پوشش یو وی مقاوم، شفاف و درخشنده کنید باید از کاغذی با وزن و جنس متناسب با این کار در پروژه چاپی خود استفاده کنید. در این صورت به بالاترین کیفیت دست پیدا خواهید کرد و در واقع با صرف هزینه ای مناسب یک کار با دوام خواهید داشت.


جهت دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید:
مزایای استفاده از پوشش UV.pdf


کلمات کلیدی : چاپ، یو وی، پوشش یو وی، اُفست، چاپ اُفست، لمینیت، UV


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

رضا 1395/09/23 18:22:57

مرسی

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1395/09/23 ,

سپاس


مقاله بعدی

1399/08/03
لیبل ضدآب یک نیاز اساسی برای محصولاتی که در محیط‌های خیس و مرطوب قرار می‌گیرند است. لیبل یا برچسب ضدآب علاوه بر اینکه باید دوام بالایی داشته باشد و...
1399/08/02
چاپ لیبل گرد پر استفاده ترین برچسب برای بسته بندی، بطری شیشه ای، تبلیغات، معرفی کالا، لوگو و... است. چاپ لیبل کاغذی روی کاغذ گلاسه، کاغذ چسب دار و کاغذ شیشه ای، طلایی و متالایز انجام می‌شود.
1399/07/29
چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود...